Jak vyrobit cukrovou pastu doma

Uvažujete o výrobě cukrové pasty na depilaci, po které pokožka vydrží hladká i několik týdnů? Mrkněte, na co si dát pozor, aby se vám povedla.

* Domácí cukrová pasta je velmi levná.

Jak na domácí cukrovou pastu?

Všechny návody internetu vypadaly poměrně jednoduše, navíc potřebné ingredience má většina z nás doma. Stačí totiž cukr, citron a voda. Navzdory tomu se mi třikrát nepovedla :) Ale nenechala jsem se odradit a zkoušela ji vyrobit, dokud jsem nedosáhla chtěného výsledku.

Nechcete cukrovou pastu vyrábět, ale přesto vás domácí depilace její pomocí láká? Zkuste kupovanou. Víme, jak s ní zacházet »

První krok: Poznejte vlastnosti cukrové pasty

Aby cukrová pasta správně fungovala, musí mít určitou konzistenci a vlastnosti. Ty vypilujete jedině jejím pravidelným používáním.

Do první výroby se pusťte, až budete mít klid a čas. Hlavně žádný spěch.

Připravte si

 • 1 hrnek cukru (klidně klasického bílého)
 • 1/8 hrnku vody
 • 1/8 hrnku citrónové šťávy

Dále mějte při ruce

 • rendlík
 • vařečku na míchání
 • velký porcelánový talíř
 • vidličku na zpracovávání pasty
 • uzavíratelnou skleničku na uchovávání

Postup krok za krokem

 1. Ingredience smíchejte v rendlíku a na mírném plameni přiveďte k varu. Pak stále míchejte a udržujte nižší teplotu, kolem 110 °C.
 1. Asi po 15 minutách (může být méně nebo více, záleží na množství a teplotě) se směs začne barvit. Jakmile je žlutá, rendlík ze sporáku stáhněte.
 1. V tuhle chvíli byste měli mít připravený velký porcelánový talíř (můžete využít i kamennou pracovní desku). Opláchněte ho studenou vodou a malinko jí na dně nechte. Jen milimetrovou vrstvičku.
 1. Na tuto vlhkou plochu vylijte cukrovou pastu. Vezměte vidličku a rozlévající směs jakoby stahujte doprostřed. Rozhodně na ni nesahejte, je velmi horká! Vidličkou pracujte stále kolem dokola, snažte se ji stahovat, aby se neroztékala po celém talíři, ale držte ji v malém chumlu.
 1. Směs začne chladnout a tuhnout. Nakonec se bude táhnout a bude mít perleťový lesk. V některých videích ženy cukrovou kouli vzaly a propracovávaly namočenýma rukama, já jsem ji zpracovávala jen vidličkou.
 1. Jakmile pasta drží tvar a leskne se, je připravená. Vložte ji do sklenice s uzávěrem a udržujte v suchu. Pracujte s ní jako s kupovanou. Vydrží 2 až 3 měsíce.

Přečtěte si také zkušenost naší redaktorky s depilací cukrovou pastou v salonu »

Může se vám hodit

Vyráběli jste doma cukrovou pastu nebo to podle našeho návodu vyzkoušíte?

Autor: Iva

Preferuje přírodní kosmetiku a parfémy. Hledá nové značky a lokální výrobce, kteří využívají kvalitní suroviny, mají svou práci jako vášeň a předávají ji dál.

Témata článku

Váš příspěvek
Admin Arome.cz 9.8.19 09:16

@Kitsu Dobrý den, Kitsu, jak jsem psala – sama jsem ji parkrát zkazila :)) jednou byla moc tuhá a ta se potom nedá moc použít, ale tužší by být měla (jako žvýkačka), rozpustí se zahřátím a na těle také řídne. Když byla moc řídká, tak s ní šlo pracovat jen za pomoci pásků, což je ale také cesta a teď v létě ji tak používám spíš. Snad jsem Vám pomohla :srdce: Mějte se krásně, Iva

Kitsu 7.8.19 18:48

I vám ta pasta vznikla tak jako na videu? Přijde mi příliš tuhá na roztírání… Dá se ji udělat řidší? Sama jsem ji doma nezkoušela a chystám se na to, ale teda pokud by byla taková, tak s ní nic neodepiluju.. :think:

Nejčtenější

\t\t \t
\n

Vyr\u00e1b\u011bli jste doma cukrovou pastu nebo to podle na\u0161eho\nn\u00e1vodu vyzkou\u0161\u00edte?

\n", "dateModified": "2019-07-22T15:51:50+02:00", "datePublished": "2019-07-22T15:51:50+02:00", "headline": "Jak vyrobit cukrovou pastu doma", "image": [ "https://data.arome.cz/arome/images2019/800x600/c1/335704.jpg?3", "https://data.arome.cz/arome/images2019/800x600/e5/336399.jpg?2" ] }