Jak vyrobit cukrovou pastu doma

Uvažujete o výrobě cukrové pasty na depilaci, po které pokožka vydrží hladká i několik týdnů? Mrkněte, na co si dát pozor, aby se vám povedla.

* Domácí cukrová pasta je velmi levná.

Jak na domácí cukrovou pastu?

Všechny návody internetu vypadaly poměrně jednoduše, navíc potřebné ingredience má většina z nás doma. Stačí totiž cukr, citron a voda. Navzdory tomu se mi třikrát nepovedla :) Ale nenechala jsem se odradit a zkoušela ji vyrobit, dokud jsem nedosáhla chtěného výsledku.

Nechcete cukrovou pastu vyrábět, ale přesto vás domácí depilace její pomocí láká? Zkuste kupovanou. Víme, jak s ní zacházet »

První krok: Poznejte vlastnosti cukrové pasty

Aby cukrová pasta správně fungovala, musí mít určitou konzistenci a vlastnosti. Ty vypilujete jedině jejím pravidelným používáním.

Do první výroby se pusťte, až budete mít klid a čas. Hlavně žádný spěch.

Připravte si

 • 1 hrnek cukru (klidně klasického bílého)
 • 1/8 hrnku vody
 • 1/8 hrnku citrónové šťávy

Dále mějte při ruce

 • rendlík
 • vařečku na míchání
 • velký porcelánový talíř
 • vidličku na zpracovávání pasty
 • uzavíratelnou skleničku na uchovávání

Postup krok za krokem

 1. Ingredience smíchejte v rendlíku a na mírném plameni přiveďte k varu. Pak stále míchejte a udržujte nižší teplotu, kolem 110 °C.
 1. Asi po 15 minutách (může být méně nebo více, záleží na množství a teplotě) se směs začne barvit. Jakmile je žlutá, rendlík ze sporáku stáhněte.
 1. V tuhle chvíli byste měli mít připravený velký porcelánový talíř (můžete využít i kamennou pracovní desku). Opláchněte ho studenou vodou a malinko jí na dně nechte. Jen milimetrovou vrstvičku.
 1. Na tuto vlhkou plochu vylijte cukrovou pastu. Vezměte vidličku a rozlévající směs jakoby stahujte doprostřed. Rozhodně na ni nesahejte, je velmi horká! Vidličkou pracujte stále kolem dokola, snažte se ji stahovat, aby se neroztékala po celém talíři, ale držte ji v malém chumlu.
 1. Směs začne chladnout a tuhnout. Nakonec se bude táhnout a bude mít perleťový lesk. V některých videích ženy cukrovou kouli vzaly a propracovávaly namočenýma rukama, já jsem ji zpracovávala jen vidličkou.
 1. Jakmile pasta drží tvar a leskne se, je připravená. Vložte ji do sklenice s uzávěrem a udržujte v suchu. Pracujte s ní jako s kupovanou. Vydrží 2 až 3 měsíce.

Přečtěte si také zkušenost naší redaktorky s depilací cukrovou pastou v salonu »

Může se vám hodit

Vyráběli jste doma cukrovou pastu nebo to podle našeho návodu vyzkoušíte?

Autor: Iva

Preferuje přírodní kosmetiku a parfémy. Hledá nové značky a lokální výrobce, kteří využívají kvalitní suroviny, mají svou práci jako vášeň a předávají ji dál.

Témata článku

Nejčtenější