Kolik vydělávají značky na kosmetice? Youtuber odhalil pravdu

Uvažovali jste někdy nad tím, jaká je výrobní cena řasenky, pudru nebo očních stínů? Jeffree Star a Shane Dawson se tomu rozhodli přijít na kloub.

Nahlédnutí pod pokličku

Jeffree Star založil v roce 2014 kosmetickou značku Jefrree Star Cosmetics, kterou u nás nabízí parfumerie Marionnaud. Vyjma této úspěšné značky se rozhodl proniknout do zákulisí dalších kosmetických velikánů a přinést na veřejnost informace, které měly zůstat pod pokličkou. Ve spolupráci s dalším americkým youtuberem – Shanem Dawsonem – otevřel několik témat ze světa krásy.

Dvojice se rozhodla zdokumentovat to, co se děje za „oponou“. Veřejnost se tak může dozvědět, kolik jednotlivé kosmetické kousky opravdu stojí a jakou sumu na nich firma vydělává. O své paletce očních stínů Starr prozradil, že výrobní cena je okolo 20 dolarů. Zákazníci ji však kupují za 52 dolarů. Konkurenční značka Kylie Cosmetics nabízí paletku za 42 dolarů, přitom výrobní náklady youtuber odhaduje na 3 až 6 dolarů.

V kosmetickém průmyslu se točí obrovská suma peněz. Sám Star vydělal v loňském roce na jedné jediné paletce 20 milionů dolarů. Jeho značka je však poměrně malá ryba na trhu s kosmetikou a nespadá pod žádnou mateřskou firmu. Například pod Estée Lauder patří hned několik značek, jako M.A.C, Tom Ford a La Mer, které za letošní rok vydělaly firmě 351 milionů dolarů.

Influenceři na spolupráci často prodělají

Star poukázal také na nekalé zacházení s influencery. Jako příklad uvedl spolupráci youtuberky Nikkie Tutorials s kosmetickou značkou Too Faced na paletce očních stínů, kterou propagovala. Společnost jí měla nabídnout 50 tisíc dolarů, které influencerka přijala. Na spolupráci značka vydělala kolem 10 milionů dolarů.

Zajímáte se o skutečnou cenu své oblíbené kosmetiky?

Zdroj: POLLAKOVÁ Kateřina. Kolik stojí krása nás a kolik výrobce? Kosmetické značky na nás vydělávají víc, než si možná myslíte. Karolína KUBŮ, editor. In: Markething [online], 2019[cit. 2019-12-15]. ISSN 1805 – 4991.

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější