Škola líčení: Jemný plesový make-up

Decentní líčení nutně neznamená, že se musíte držet zpátky a neužít si tak trochu jiný, slavnostnější makeup. Mějte však odlehčenou ruku, produkty na obličej nanášejte v malém množství a kombinujte světlejší odstíny.

Nezapomeňte neustále pečlivě stínovat. Pokud si s očními stíny příliš nerozumíte, nevadí. Oční linka je skvěle doplní a navíc vytvoří velmi lichotivý kočičí tvar očí.

Foto návod

Začněte podkladovou bází, která slouží k tomu, aby vše, co na víčko nanesete, vydrželo na oku ve skvělém stavu po celý večer. Poté světlým tělovým stínem vystínujte záhyb oka. Použijte kvalitní dostatečně velký štětec, kterým vytvoříte plynulý přechod. Následně můžete do vnějšího koutku aplikovat tmavší stín. Opět se zaměřte na kvalitní a pečlivé zapracování, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. V této fázi jsou vaše oči dostatečně zvýrazněny. Nyní naneste světlou barvu se shimmerem. Zajistí vám krásně rozjasněný pohled a opticky zvětší oči. Stejný odstín můžete aplikovat i do vnitřního koutku a pod obočí.

Na závěr aplikujte linku v barvě, která se vám líbí a nejvíce se hodí k vašim očím. Černou nikdy nic nezkazíte. Snažte se ji protáhnout do strany a co nejvíce do ztracena, aby nepůsobila hrubě a naopak celé líčení zjemnila.

Pleť a tváře

Při aplikaci make-upu a sjednocení pleti nezapomeňte jako první opět nanést podkladovou bázi, která prodlouží výdrž.

U tváří si můžete vyhrát a zvýraznit je více než běžně. Umělá světla hodně tlumí barvy a celý makeup, takže se nebojte obličej vykonturovat. Dávejte pozor na to, abyste zvolili správný odstín, kterým pleti dodáte jen lehký nádech opálení a lehce jej zahřejete. Také tvářenkou u plesového líčení nemusíte šetřit, krásně rozjasní obličej a dodá mu barvu.

Plnější rty

Rty vykreslete konturovací tužkou, která je opticky zvětší a poslouží jako podklad. Poté naneste oblíbenou rtěnku. Opět se obraťte na produkt, který máte ověřený a víte, co od něj čekat. Ideální volbou jsou dlouhotrvající rtěnky, odolné vůči jídlu i pití. Nevýhodou perfektní výdrže je, že se dají těžko upravovat. Proto si do kabelky pro jistotu vezměte nejen samotnou rtěnku, ale i mini cestovní balíček kosmetických ubrousků. V případě potřeby je můžete použít na poupravení nebo odlíčení a následně rtěnku znovu nanést.

Máte-li radši výrazné rty, sáhněte po červené klasice, kterou nikdy nic nezkazíte. U takové barvy dbejte na velmi precizní aplikaci a snažte se rty nepřetahovat přes jejich okraj. V tomto případě dejte přednost matnému efektu před krémovou lesklou konzistencí. Vyhnete se obtiskům na skleničce a navíc bude perfektně držet po celý večer. Červená rtěnka sluší všem, důležité je jen zvolit ten správný odstín.

Celé líčení můžete doplnit o umělé řasy, které nemusí vypadat až příliš nápadně a nepřirozeně. Vyzkoušet můžete například drobné trsy a zvýraznit s nimi pouze vnější část očí. S kvalitním lepidlem se nemusíte obávat, že by se řasy během večera odlepily. Po sundání je očistěte odličovací vodou a uložte pro další použití.

Použité produkty

Autor: Ema

.

Doporučená kosmetika

Váš příspěvek
rocky 27.11.17 21:13

Máte divný decentní make up. Zdá se mi nebo ne, ale nanesla jste do středu čela hodně rozjasňovače, spánky jsou do hněda/zrzava. Mezi obočím jsou pupínky nebo pigmentní tečky/znaménka? Doporučuji vám vyzkoušet na zamaskovaní makeup forever full cover concealer, odstín 4 nebo 6. Stíny jsou ok, ale oční linky bych vynechala, už proto, že dominantou je husté obočí a na rty žádnou krémovou rtěnku, ale lesk. Možná vám taková barva rtěnky sluší, ale ne krém.konzistence . Copak vy to nevidíte, jak máte zvýrazněné vrásky na rtech? A nebo použijte podkladovou bázi na rty, např. Sensai lip base
To jako vážně?, jako že to má být škola líčení?!

Kjitka 26.11.17 19:39

@Hanka H jo, tos nazvala velice decentně…
mně se z té dámy už zvedá kufr…a pokud to tady chtěli pro mladé…tak jsem tu stránku ukázala 15leté dívce, ta se hnusem otřásla a řekla…fuj, babizna…

Hanka H 26.11.17 18:44

Ano, díváme se stále na jednu tvář, která se opakovaně líčí stejným stylem - změny hledat pod mikroskopem! Neříkám, že slečna není pohledná, ale …její věk odhaduji něco po třicítce, a tudíž si tento styl líčení může dovolit. Arome členky už jsou ale většinou věkově o kousek dále, a pokud by si žena v „určitém věku“ takto zvýraznila obočí, nanesla tvrdé oční linky a perleťové oční stíny na celé okolí očí, vypadala by jak terénní pracovnice.

Kjitka 26.11.17 18:20

@hryzalka no právě…AROME…vůně
ale nové vedení prostě nechce pokračovat v nastoupené cestě a jde cestou :-D kopírování… :pudl:

Kjitka 26.11.17 18:12

nebo zde
https://www.arome.cz/…-malych-oci/

občas ji něco dodají…viz náušnice ale je to furt těch pár stejných fotek…

obočí i popraskané rty jsem už několikrát kritizovala…
je to humus… :pudl:

hryzalka 26.11.17 18:00

Tak nevím 8-O slečna nebo paní se pokaždé nalíčí jinak a pokaždé vypadá tak nějak stejně, nudně, ale zároveň zmalovaně, což je tedy také celkem umění :-D Líbí se mi líčení očí, do okamžiku linky a řasenky, a totálně to zabíjí to medvědí obočí. Naopak se mi hodně nelíbí rty: konturování horního rtu do téměř rovné linky, :think: :think: nevypadá to ani přirozeně, ani hezky a hodně výrazné vrásky na rtech . Celá vizáž mě osobně přijde taková nesladěná, prostě namalovaná. Možná, že ve skutečnosti ona dáma vypadá docela hezky, ale jako inspirace mě to opravdu neoslovilo. Ach jo, nemohly by tu být raději jen články o vůních? Tohle je na :pudl:

Kjitka 26.11.17 17:57

@Verda2 ale ty fotky se stále dokola opakují, třeba
https://www.arome.cz/…icke-liceni/
 atd…

Verda2 26.11.17 14:54

Mně se to líčení líbí a slečna je hezká. Akorát by tu měly být články o vůních…

Hanka H 25.11.17 22:19

Jitko, pokud bys ještě doladila účes (ofinka a bublina) - celá Ivana Trumpová :lol: -

Kjitka 25.11.17 19:48

už jsem se to naučila, hele

Příspěvek upraven 25.11.17 v 19:48

Kjitka 25.11.17 16:19

a dotaz na autorku
za tohle vám opravdu někdo platí?
Klidně tenhle samý výtvor hoďte v únoru…Jak se vhodně nalíčit na Matějskou pouť :pudl:

Kjitka 25.11.17 16:15

no přesně, to je jedna hrůza…ty vrásky na rtěch…to jsem již komentovala a taky to hrozné obočí…

Danilejka 24.11.17 11:16

Stejný make-up tu byl docela nedávno ;-)

Přidat komentář

Nejčtenější