Helen Mirren se ani v 73 letech růžových vlasů nebojí. A co vy?

Růžové vlasy jsou hitem, a hlavně teď v létě je můžeme vidět čím dál častěji v ulicích i na červeném koberci. Inspirujte se slavnými osobnostmi i vy.

Šíří se rychlostí blesku


Nechat si udělat růžové vlasy, to chce odvahu. Možností jsou růžové melíry nebo styl ombré, kdy máte růžové pouze konce vlasů. Tento barevný odstín se stal velkým hitem i na Instagramu, kde pod hashtagem #pinkhair najdete řadu hvězd, které letos vsadily na růžovou. Z českých celebrit na tuto barvu nedá dopustit zpěvačka Tereza Mašková nebo modelka a moderátorka Hana Mašlíková Reinders.

Narůžovělými vlasy nedávno překvapila fanoušky herečka Helen Mirren, která se s nimi objevila na červeném koberci na festivalu v Cannes. Dokázala, že i v 73 letech lze experimentovat, a přitom vypadat skvěle.

Helen Mirren v Cannes. Zdroj: Profimedia.cz.Helen Mirren v Cannes. Zdroj: Profimedia.cz.

Jak docílit té správné růžové?

Růžové se dá docílit různě, od kovových odlesků až k pudrovým nebo sytým odstínům. Většina žen dává přednost přelivu před barvou. Sytost se mění i tím, jak se postupně vymývá. Největším hitem je růžové ombre nebo balayage.

Nevýhodou růžové je, že na vlasech příliš dlouho nevydrží a rychle se začne vymývat. Je proto nutné ji častěji obnovovat. Lépe se aplikuje blondýnkám. Brunetky je nutné nejprve odbarvit, takže se vlasy více poničí.

Celebritám růžové barvy sluší. Zdroj. Profimedia.cz.Celebritám růžové barvy sluší. Zdroj. Profimedia.cz.

Prázdniny lákají k rebelství

Využijte léta a zkuste barevné spreje nebo pudry, jako je třeba NEON hair powder od Dermacolu. Výhodou je, že vlasy tolik nezatíží a barva se snadno vymyje. Pokud chcete, aby pudr vydržel ve vlasech déle, můžete ho opatrně zažehlit žehličkou. Pro výraznější barvu je dobré aplikovat ho ještě na mokré nebo vlhké vlasy.

Růžové vlasy frčely i vloni, stejně jako další barvy například modrá nebo fialová. O tom si můžete přečíst v článku Experimentujte: Se zářivě barevnými vlasy v davu nezapadnete! »

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Váš příspěvek
EmmaLark 23.7.19 16:11

Mě tenhle trend nechává chladnou. Vyzkoušela jsem růžovou barvu loni a byla jsem ráda, když se nakonec vymyla. Připadala jsem si v ní jako diblík. Podle mě sluší jen málo komu. Z uvedených žen snad je té uprostřed jak jsou ty tři fotky vedle sebe.

Nejčtenější