Trendem večerního líčení je kouřové oko, říká vizážistka

Plesová sezóna je v plném proudu, stejně jako mnoho dalších společenských událostí. Pokud se zrovna na jednu takovou chystáte, bez dokonalého make-upu, účesu a šatů se neobejdete. Líčení zvládnete i doma, když víte, jak na to.

Nejprve vyčistit a hydratovat

Před líčením je důležité pleť důkladně vyčistit a hydratovat krémem. Hydratovaná pokožka přijímá dekorativku výrazně lépe než suchá. Make-up nanášejte v tenčí vrstvě, kterou pořádně zapracujte do pleti, aby déle vydržel.

Nanášet ho můžete buď prsty, aplikátorem nebo kosmetickým štětcem. V obchodech seženete s přírodními nebo syntetickými štětinami.

Přečtěte si také článek Vizážistka radí: Jak vybírat štětce, kdy nekupovat drahé a z čeho jsou veganské »

Iva nedá na kouřové líčení dopustit. Zdroj: FB Ivy Vláčilové.Iva nedá na kouřové líčení dopustit. Zdroj: FB Ivy Vláčilové.

Na večer kouřové líčení

U líčení očí je třeba zvážit několik aspektů – tvar oka, jak daleko jsou oči posazené od kořene nosu a jestli jsou zapadlé. Vizážistka Iva Vláčilová, která se tomuto oboru věnuje už 15 let, říká: „Platí zásada hry světla a stínů. Co chci zvýraznit nebo oddálit, to zesvětlím. Co potřebuji skrýt, to ztmavím. Stejně to funguje i s konturami v obličeji. Nic nezkazíte kouřovým líčením.“

Trendem pro večerní líčení, který se drží už několik let, je kouřové líčení do tvaru kočičího oka. „Hlavním znakem kočičího oka jsou prodloužené linie kolem oka, které vytvoříte za pomoci tekuté oční linky a stínů. Cílem je oko opticky prodloužit směrem ke spánkům," vysvětluje vizážistka. Tento styl sluší jen některým ženám, protože opticky oddaluje oči.

Dámy, které mají oči posazené dál od sebe, by se měly zaměřit na klasické kouřové líčení. To spočívá ve stínování, kdy nejtmavší barva je u řas a směrem k obočí se zesvětluje a vytrácí.

Každá žena je krásná. Zdroj: FB Ivy Vláčilové.Každá žena je krásná. Zdroj: FB Ivy Vláčilové.

Oči by neměly působit smutně

Navečer je ideální líčit oči barvou, která kontrastuje s duhovkami. Můžete je také orámovat linkou. Iva radí ženám, které mají velké, vypouklé oči, aby zvolily širší horní linku. Menší oči vyniknou, když na dolní linku použijete bílou nebo nažloutlou barvu. Dolní linka se líčí v poslední 1/3 tmavou barvou, k vnitřnímu koutku oka pokračujeme barevně. Oko pak nepůsobí smutně a uplakaně.

Opomíjené bývá obočí. „Doporučuji si alespoň jednou nechat upravit jeho tvar u profesionální kosmetičky a následně ho dodržovat,“ říká Iva. Poukazuje na to, že je důležité obočí zvýraznit a dokreslit chybějící chloupky, protože je rámem celého obličeje. Pokud není pevně daný rám, pak není obraz úplný.

Líčení je základem každé společenské události. Zdroj: FB Ivy Vláčilové.Líčení je základem každé společenské události. Zdroj: FB Ivy Vláčilové.

Chystáte se na ples nebo na jinou společenskou událost?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek
tea_of_cup 7.3.20 18:29

Kouřové oko? Ty články se fakt nedají číst. Taková škoda

Nejčtenější