Keratin: Poradí si s krepatými vlasy a vykouzlí z kudrnatých rovné bez žehlení?

Kdo by netoužil po krásných lesklých vlasech, že? Kde selhává příroda, tam pomůže keratin. Jak vlasům pomáhá, je lepší ho aplikovat doma, nebo zajít k odborníkovi a je vhodný pro každého? Na to jsme se zeptali kadeřnice Michaely Volevikové, vedoucí salonu Hair Point Beauty.

* Jak na vlasy účinkuje keratin? Zdroj: Profimedia.cz.

Míšo, proč je keratin na vlasy považován za takový zázrak?

Vlas tvoří až 90 % keratinu a 5 až 10 % vody, lipidů a pigmentu. Zodpovídá za jeho elasticitu, pevnost a sílu. Keratin a jeho rozmístění ve vlasovém stvolu ovlivňuje, zda je náš vlas rovný, nebo vlnitý. U rovného vlasu je rozmístěný rovnoměrně po celé délce vlasového stvolu. U kudrlinek se tvoří nerovnoměrně, a proto dochází ke zvlnění.

To znamená, že keratinová kúra může kudrnaté vlasy narovnat?

Ano, odborným doplňováním keratinu můžeme z kudrnatých vlasů udělat rovné.

Keratin máme ve vlasech přirozeně. Proč nám tedy ubývá?

Keratin se v našich vlasech může rozpadnout v důsledku častého žehlení, foukání nebo natáčení kulmou. Ztrácí se také v případě, kdy vlasy často vystavujeme UV záření. K úplnému vymizení této složky může dojít také při neodborných zásazích. Mám na mysli například časté odbarvování nebo trvalou. Ze zdravých, lesklých a pevných vlasů se pak stanou křehké, lámavé, suché a krepaté vlasy s roztřepenými konečky.

Když si vlasy po každém umytí foukám nebo žehlím, mohu je nějak ochránit před poškozením?

Je potřeba používat ochrannou vlasovou kosmetiku, která je k tomu určená. A samozřejmě také pravidelně doplňovat keratin.

Je podle vás lepší koupit si vlasovou kosmetiku s keratinem, nebo raději zajít do kadeřnictví?

Pokud chcete doplnit keratin ve vlasech a mít viditelné výsledky, zajděte raději ke kadeřníkovi. Odborník provede diagnózu vlasů, při které zjistí potřeby klienta a zda je keratinová kúra pro jeho typ vlasů vůbec vhodná. Keratin totiž není určený pro každého. Kadeřník může zákazníkovi nabídnout jinou kúru, která povede k dokonalým vlasům. Svým zákaznicím vždy říkám, že každá je originál. To, co vyhovuje její kamarádce, jí může uškodit a naopak.

To chápu, ale když si koupím například šampon a kondicionér s keratinem… Na tom přeci nemůžu nic zkazit.

Na trhu existuje řada pečující vlasové kosmetiky s obsahem keratinu. Jsou to kondicionéry, masky, šampony a různé ochranné produkty, které se používají před žehlením, foukáním a UV zářením. Ale i tady platí, že je lepší nechat si poradit od kadeřníka. Protože výběr je sice obrovský, ale je potřeba zvolit kosmetiku, která bude vhodná pro váš typ vlasů.

Jak často je potřeba keratinovou kúru absolvovat, aby byly vidět výsledky?

Už po první aplikaci jsou vlasy lesklé a hebké. Kúru je dobré zopakovat vícekrát, ideálně po třech až čtyřech měsících. Zvýší se kvalita vlasů, přestanou se lámat a budou lépe růst.

Zmiňovala jste, že keratin není vhodný pro každého?

Keratinová kúra není vhodná pro ženy s jemnými vlasy, které touží po objemu. Keratin mohou vlasům dodávat šetrnější formou například prostřednictvím masek na vlasy nebo jiné vlasové kosmetiky s keratinem. Obecně ho doporučuji ženám, které mají suché, krepaté a namáhané vlasy. Skvělé výsledky dosahuje u žen s kudrnatými vlasy, které je chtějí mít rovné bez každodenního žehlení.

Tipy na vlasovou kosmetiku s keratinem

Už jste vyzkoušeli keratinovou kúru?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek
jerry 23.6.20 12:23

A kadeřnice jako nejvhodnější vlasovou kosmetiku doporučí takovou, která je v prodeji pouze v kadeřnických salónech a „čirou náhodou“ ji nabízí i ona sama 8-)
Provize z prodeje tvoří nezanedbatelnou část příjmu salónů a bez nutnosti nákladů.

Nejčtenější