Jako z roku 1920: Orientálky z Art Deco Collector snesou i zhýčkané nosy 2. část

V naší redakci si už týdny užíváme intenzivní parfémy od Alexandre J. Jak voní zelený, modrý a černý?

* Kolekce inspirovaná arabskými parfémy.

Zelený The Majestic Vetiver: Rozmarýnový gentleman

Hodnocení Josefiny

Tato vůně je z celé kolekce nejvíce pánská. Po nastříkání se ihned rozvine alkoholový grapefruit, který ale nevoní sladce. Průraznost mu dodávají zelené tóny bazalky. Když dobyvačná vlna po minutě vyvane, převezme vládu úplně jiný mužský. Je drsný a klidný jako semiš a oud v základu a přitom díky vetiveru výrazně kreativní.

Vetiver od Alexandre J. postrádá sladkost. Dovedu si představit, že v létě osvěží zelenými tóny a v zimě zahřeje díky kombinaci kůže a dřeva v základu, podobné jaká je v klasickému pánskému Vetiveru od Guerlain. Díky této silné dvojici má také nezdolnou výdrž.

Hodnocení Karin

Na první dojem vůně The Majestic Vetiver evokuje horký letní večer na párty, kde si dáte ledový gin&tonic s rozmarýnem. Osvěžující a zároveň jiskřivý a výrazný. Přesně takto by měl vonět pro mě přitažlivý muž. Při prvním střetnutí ucítíte omamnou vůni bazalky a kardamomu. Mimochodem kardamom je jedna z mých nejoblíbenějších vůní vůbec. Zkuste si někdy koupit namletý a dejte si trochu na zápěstí. Způsobí vám to závislost! :-)

Další výrazné a neodmyslitelné zelené koření v této vůni je koriandr. Doplňuje závěrečné tóny dřevnatého oudu a vetiveru. Jinými slovy: toto je vůně, kterou buď milujete, nebo nenávidíte. Přesně tak, jak je to s koriandrem v jídle.

Modrý The Majestic Vanilla: Hřejivá, sladká a tabáková

Hodnocení Josefiny

Hned po nanesení začne vanilka hřát. Možná to má na svědomí nastupující skořice s bergamotem, který mi tolik evokuje čaj earl grey. Po horké expozici se rozvine lehce sladká mandlovo-vanilková vůně vyvažovaná citrusovými tóny. Sladkost postupně ustupuje do pozadí a základ vůně mě zavane až do orientu. Desítky minut zůstává na kůži už jen závan vanilkových doutníků, přestože o tabáku se ve složení nedočtete.

I když se tahle vanilka sladkosti nebojí, dovedu si ji představit na muži právě díky orientálnímu dřevito-tabákovému dojezdu.

Hodnocení Karin

Výrazná kořeněná a zároveň sladká. Vanilka je od prvního momentu silná, sebevědomá vůně. I když je její sladkost výrazná, dokázala bych si Majestic Vanilla představit také na mužích. Po chvíli se parfém nádherně rozplyne do velmi jemných citrusovo-ovocných tónů, které evokují teplo. Šťavnatá mandarinka a svěží broskev vás přenese do letních dní, které podbarví vyvážený tón vanilky a ambry. Nádherná tyrkysová barva flakonu se zlatými ozdobami mi připomíná odrazy slunečních paprsků od azurově modrého moře. Parfém je prostě vytvořený na pozitivní den, i když počasí venku nepřeje.

Černý The Majestic Oud: Santal se koupe v květinách

Hodnocení Josefiny

Ihned po nastříknutí se ozve veselý bergamot, který ale do několika sekund ustoupí intenzivním tónům santalového dřeva. Když citrusy a ovoce úplně zmizí, přebírá sladké tóny šalvěj, která zabalí svého nositele do něžného květinového závoje. Po ustoupení všech tónů hlavy a srdce, zůstává na kůži vřelá silně orientální kombinace doutnajícího santalu s pižmem a ambrou. Tohle je určitě nejvíce fatální vůně z celé kolekce. Její nositel je sebejistý a cílevědomý a pozoruhodný, ať už jde o muže, nebo ženu.

Hodnocení Karin

Z mého pohledu je Majestic Oud nejtajemnějším parfémem kolekce. Stylově stojí ode mě velmi daleko a zároveň mě baví tuto vůni poznávat. Je neuvěřitelně dominantní, intenzívní a podmanivá. Jednoduše vůně, která osloví, i když to nechcete. Připomíná mi výrazné arabské parfémy vonící po přepychu. Napadá mě výlet do Kataru, kde je vůní takových parfémů nasycený vzduch. Je to parfém pro dámy, které umí reprezentovat a nosit luxusní niche parfémy.

Přečtěte si také první část o parfémech z Art Deco Collector »

Autor: Josefina

.

Témata článku

Nejčtenější