Trvale odtranění chloupků - je to možné?

Chloupky nás vytáčí všechny. Nechci ani počítat kolik hodin jsem já sama strávila jejich odstraněním a kolik jsem vyhodila peněz za veškeré epilace, depilace a nakonec jsem stejně skončila s žiletkou v ruce. Po pár nezdařilých pokusech se ale řešení přeci jen našlo.

Peklo jménem epilační strojek


Jakožto začátečník jsem podlehla reklamnímu tahu, který sliboval 3 týdny hladké nohy a koupila depilační strojek. Dnes bych krabici i s obsahem, který mě vyšel zhruba na tisícovku, ulhané prodavačce omlátila o hlavu. Trhání chloupků je bolestivé (to by mě tolik nepřekvapilo), ale také neuvěřitelně dlouhé. Každou nohu musíte přejet několikrát. Po hodině s rudýma nohama, slzami v očích a stále trčícími solo chloupky, které strojek nevzal, stejně berete žiletku. Ráda bych potvrdila, že pro krásu se trpí a ta bolest za to stála. Za mě ale určitě ne. Přestože jsem sadomasochistický proces podstoupila ještě několikrát, chloupky prořídly minimálně. Byly sice slabší, ale stále byly.

Depilace voskem


Protože mě depilační strojek vyškolil, hledala jsem něco, co by chloupky odstranilo nekompromisně a hlavně rychle. Je pravda, že voskové pásky vzaly všechny chloupky bez výjimky a místo hodiny jsem se trápila max 10 minut. Ale i přes to, že hodně chloupků zmizelo a mnoho jich zesláblo, srabáctví a snaha vyhnout se bolesti byla silnější. Pokud jste silnější nátura, umíte zatnout zuby a nevadí vám opakování co dva týdny, depilace voskem pro vás může být vhodnou variantou.

http://kosmetika-lucka.cz

Depilační krémy


Já mezi silnější nátury nepatřím a tak jsem hledala zaručeně bezbolestný způsob odstranění chloupků. Svitla naděje, když jsem objevila depilační krém. Bůh byl u mé maličkosti s chloupky opravdu štědrý, takže jsem řešila partií rovnou víc a to dámský knírek, tváře, partii mezi obočím, nohy, podpaždí i třísla. Výsledek dopadl tak 50/50.

Prvně jsem sáhla po krému Opilca, který je hned po Veet asi jeden z nejznámějších. Jemné chloupky Opilca odstranila skvěle. Takže depilace obličeje a chloupky v oblasti bikin, šly dolu hladce. Bohužel silnější chloupky v tříslech a některé odolné na nohou dolů nedostala i přesto, že jsem ji nechala působit déle. Navíc dříve světlé chloupky na obličeji, začaly tmavnout a vůbec neřídly. Depilační krém Veet si sice poradil i se silnějšími chloupky, ale později nastala komplikace s jejich zarůstáním. Takže takové Pyrhovo vítězství.

Sbohem deko a zázrak IPL


IPL je laicky řečeno trochu vylepšený laser, který ničí váčky z kterých chloupky vyrůstají. Jeho použití trochu štípe, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Důvodem proč se mu některé ženy zatím vyhýbají je cena a délka procesu.

Nadobro se zbavit chlupů na všech problematických partiích mi trvalo skoro dva roky a stálo mě kolem 30 000 Kč. Tato částka je navíc ještě velmi nízká, vzhledem k tomu, že se mi podařilo šikovně nakoupit vouchery na slevových portálech. Celkem jsem se účastnila deseti sezení mezi nimiž jsem dodržovala alespoň dvouměsíční pauzy.

Chlopky slábly, řídly a nakonec zmizely úplně. Stejně se ale po roce chystám na opakování procedury, aby se chloupky nevrátily do své původní podoby. Procedura je dlouhodobá, ale ne doživotní.

Časová i finanční investice je nemalá, ale vyplatí se. Jsme ráda, že už před cvičením nemusím letět do obchodu, protože jsem si v ranním spěchu vzala kraťasy a ne tepláky. Nehádám se s přítelem, která žiletka holícího strojku je ta moje a nemusím řešit jestli je to deka ještě únosná, nebo je třeba ji už shodit.

Všem přeji zdatný boj s geny, které nám byly dány
 Andrea


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama

Nejčtenější