Konturování snadno: Držte se pravidla čísla 3

Kosmetika na konturování se dělí na tři základní druhy – pudr/bronzer, tvářenka a rozjasňovač. Jak a čím docílíte toho nejlepšího vykonturování?

Pro začátečníky je nejlepší pudrová kosmetika


S pudrovou konzistencí se pracuje nejjednodušeji. Navíc intenzitu tvářenky, pudru či rozjasňovače můžete ovlivnit tím, jaké množství nanesete na štětec.

Základem je držet se přirozených tónů a tmavý pudr nanášet do číslice 3. Samozřejmě záleží na tvaru obličeje, ale pravidlo trojky se hodí téměř vždycky. Ze začátku bych také sahala spíše po matných pudrech a tvářenkách. Třpytky a shimmery mohou nehezky zvýraznit strukturu pleti a upozornit na pupínky a rozšířené póry.

Zvýrazněte obličej konturovacím pudrem ve tvaru číslice 3.Zvýrazněte obličej konturovacím pudrem ve tvaru číslice 3.

Já jsem si nejvíce oblíbila konturovací paletky Cocoa Contour od Too Faced a Shade+Light Face Kat Von D. Světlým odstínem pudruji korektor pod očima a tmavým definuji tvar obličeje. Jestli holdujete opálené pokožce, podívejte se po Wake Up & Glow Back to Bronze od L’Oréal Paris, který pleť zahřeje a definuje v jednom kroku. Protože mám kulatý obličej, bez podobného pudru bych se při líčení neobešla.

Bronzer zvýrazní opálení a definuje obličej. Při výběru je důležitý hlavně odstín.Bronzer zvýrazní opálení a definuje obličej. Při výběru je důležitý hlavně odstín.

Rozjasňovač dodá svěžest, tvářenka barvu

Při výběru rozjasňovače záleží na tom, jaký typ pleti máte. My se suchou pletí rozjasnění vítáme, u mastné je žádoucí spíše matný výsledek. Odstín zvolte podle podtónu vaší pleti. Pokud máte teplý, budou vám slušet zlatavé odstíny. Porcelánovou pleť naopak pozvednou narůžovělé tóny.

V případě tvářenek neuděláte chybu s tlumenými růžovými odstíny. Z drogérie je velmi oblíbená tvářenka Multi Matt od Catrice.

Nebojte se ani krémového konturování


Spoustě z nás se do tohoto kroku nechce, protože si myslí, že pudr udělá velmi podobný, ne-li stejný efekt. Opak je pravdou. Krémová konturovací tyčinka 2v1 Master Contour od Maybelline se dá použít na více způsobů. Buď samostatně, nebo jako základ před nanášením konturovacího pudru. Efekt vypadá výborně třeba na focení, případně u výraznějšího večerního líčení.

I tady je důležitý výběr odstínů. Snažte se vyhnout naoranžovělým tónům a koukejte po studenějších. Stíny v obličeji máme od přírody spíše jemně našedlé, nikdy ne oranžové.

S konturovací tyčinkou zvýrazníte rysy obličeje více než s konturovacím pudrem.S konturovací tyčinkou zvýrazníte rysy obličeje více než s konturovacím pudrem.

Proč si pořídit tekutý rozjasňovač?


Nejčastěji po tekutém rozjasňovači sahám v létě, ale ani v zimě není k zahození, hlavně ve studeném odstínu. Můžete s ním zvýraznit lícní kosti, přimíchat ho do make-upu, a dodat tak pleti svěžest, nebo po něm sáhnout ve dny, kdy se nechcete líčit, ale potřebujete pokožku prozářit. Suchá a zralá pleť si tekutý rozjasňovač zamiluje. U mastné s ním raději opatrně. Kvůli lesklému efektu by mohl udělat víc škody než užitku.

Přimíchejte trochu tekutého rozjasňovače do make-upu. Z mdlé pleti vytvoříte v okamžiku rozzářenou.Přimíchejte trochu tekutého rozjasňovače do make-upu. Z mdlé pleti vytvoříte v okamžiku rozzářenou.

A co vy? Máte rádi konturování? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek
Kjitka 11.1.19 17:32

nedá mi to…
my jsme na to v Avonu měli školení s předním vizážistou Pavlem Bauerem.
Není to snadná záležitost
Pokud na mastný obličej nanesete pudr - budete mít na obličeji bláto…
a když se pozorně podíváte na tu dámu na fotce…pod nosem má náznak kníra a tam kde je nanesená 3 jsou jasně vidět chloupky jako z bíbra…a i to je nebezpečí…
Co místo všelijakých kompilací z reklam pozvat odborníka, natočit video - peníze na to jistě máte

Nejčtenější