Kosmetické nebe: Proč hodit kosmetiku do koše?

I kosmetická sbírka má svoje datum spotřeby. Ruku na srdce, třídíte šminky pravidelně? Pokud zapomínáte, zaděláváte si na nehezké problémy. Proč a kdy oblíbenou paletku raději vyhodit?

Sto let starý štětec? Děkuji, nechci


Pokud máte doma štětec starý 10 let, tak je buď velmi kvalitní, nebo měl už dávno ležet v koši. A kolikrát za tu dobu viděl dezinfekci? Správně by se s ní měl setkat alespoň jednou týdně.

Expirační doba není sprosté slovo


Datum spotřeby je většinou uvedeno na samotném obalu produktu. Pokud ho na lahvičce nemůžete najít, nejspíš byl schovaný na papírové krabičce. Není totiž přímo určené, kde tuto informaci uvádět. Expirační doba se u každého produktu liší. Pamatujte na to, že u přírodní kosmetiky bude vždy kratší a pudrové produkty naopak vydrží nejdéle.

redakce arome.czredakce arome.cz

Expirace vs. datum spotřeby


Zatímco nerozdělané krémy a séra nám mohou na poličce ležet i několik let a nezkazí se, s otevřenou kosmetikou bychom neměli otálet. V takovém případě je nutné se řídit datem spotřeby, které najdeme na většině produktů. Hledejte otevřený kelímek s číslem. Nejvíce si dávejte pozor na pleťovou kosmetiku. Do kelímku často saháme prsty, takže se do produktu (a následovně na obličej) mohou dostat bakterie, které do ní nepatří.

Pálení, svědění, ekzém nebo akné bývají prvním příznakem toho, že něco není v pořádku. Na datum spotřeby se však často zapomíná. Nejvíce bychom si měli dávat pozor na kosmetiku, která příjde do styku s očním okolím.

Kdy kosmetiku vyhodit?

Řiďte se selským rozumem. Pokud produkt změnil strukturu, barvu nebo vůni, bez smilování ho vyhoďte. A co když kosmetika vypadá na první pohled v pořádku? Obecně platí, že řasenka by se měla vyhodit po půl roce a stíny po 24 měsících. Zato parfém vydrží až 3 roky.

Příspěvek sdílený ????MAKEUP SCHOOL & SHOP (Prague) (@makeupgroup_cz), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-02-22T19:03:05+00:00“>Úno 22, 2018 v 11:03 PST</time>

Skladování produktů


I místo, na které kosmetiku ukládáme, má velký vliv na to, jak dlouho nám vydrží. Kosmetiku určitě neskladujte u topení; tam, kde září sluníčko; nebo ve vlhké koupelně. A štětce přendejte z kelímku do šuplíku, ani prach není náš kamarád.

Čištění produktů


Existují dezinfekční spreje, ubrousky i šampóny, které jsou určené na kosmetiku i na štětce. V dnešní době je seženete v každé drogérii. Pokud tedy svou oblíbenou rtěnku půjčíte kamarádce, raději ji před použitím na vlastní rty vydezinfikujte. Opar tak nedostane žádnou šanci.

Příspěvek sdílený beauty & more (@ready.for.makeup), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-12-09T13:01:24+00:00“>Pro 9, 2017 v 5:01 PST</time>

Nezapomínáte přebírat svoji kosmetiku? Napište nám o tom do komentářů!

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Nejčtenější