Kosmetické značky pomáhají v boji proti koronaviru

V boji proti koronaviru pomáhají i známé kosmetické značky. Některé přispěly nemalou finanční částkou, jiné vyrábějí dezinfekce a roušky.

* Mnohé kosmetické značky se snaží pomáhat v boji proti koronaviru. Zdroj: Profimedia.cz.

Finanční pomoc, dezinfekce a roušky

Přestože koronavirus vzbuzuje plno negativních emocí, pandemie přinesla i vlnu solidarity a pomoci potřebným. Kanadská kosmetická značka MAC Cosmetics se rozhodla věnovat prostřednictvím své charitativní kampaně Viva Glam 10 miliónů dolarů. Finanční obnos rozdělila mezi 250 světových organizací, které bojují proti koronaviru. Kromě toho půjde 100 % částky z prodeje rtěnky Viva Glam na podporu lidí postižených pandemií.

Dalším kosmetickým gigantem, který se rozhodl pomoci, je značka L’Oréal Group. Společnost se zavázala prostřednictvím charitativní organizace L’Oréal Foundation darovat 1 milión eur neziskovým organizacím, se kterými spolupracuje. Společnost se zaměřila také na výrobu dezinfekce na ruce, kterou dodává do evropských nemocnic a domovů pro seniory.

Značka Estée Lauder zase kvůli koronavirové pandemii opět otevřela továrnu v Melville v New Yorku, kde vyrábí dezinfekční gely. Společnost Estée Lauder Group také věnovala 2 milióny dolarů Lékařům bez hranic na podporu zemí, které byly pandemií nejvíce zasaženy. Kris a Kylie Jenner se spojily s firmou Coty, majoritním akcionářem v Kylie Cosmetics, aby společně vyrobily dezinfekční prostředky určené nemocnicím v Jižní Kalifornii. Kylie a Kris také věnovaly milión dolarů na ochranné pomůcky zdravotníkům.

Britská značka Burberry, která je mimo jiné známá ikonickými parfémy, dodala 100 tisíc roušek pro zdravotníky ve Velké Británii. Společnost navíc finančně podporuje výzkum vakcíny proti koronaviru, kterou vyvíjí vědci z Oxfordské univerzity. Italská módní a kosmetická značka Bvlgari zase plánuje vyrobit stovky tisíc dezinfekčních gelů na ruce pro italské zdravotníky. Velkou vlnu solidarity projevila také v L’Occitane. Společnost začala dodávat do britských nemocnic krémy na ruce a francouzským zdravotníkům zase poskytla více než 70 tisíc litrů dezinfekčních prostředků.

Co říkáte na solidaritu kosmetických značek?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější