5 + 3 rady, jak správně vybrat kosmetiku na Vánoce

Kosmetika pod stromečkem je sice na první pohled jistota, která potěší každou ženu, ale i tady se můžete pořádně seknout. Jak vybrat vánoční dárek pro kamarádku, mámu nebo sestru, aby ho vzápětí neposlaly dál?

* Netroufnete si koupit parfém? Sáhněte po krému stejné vůně. Zdroj: Canva

1) Okoukněte poličku

Pokud celé roky používá jeden konkrétní parfém, pořiďte jí jako dárek stejně voňavé tělové mléko nebo sprchový gel. Trefíte se do vkusu pravděpodobněji, než když vyberete nějakou novinku v parfumérii.

Arome doporučuje:

Tip redakce: Koukněte na ikonické francouzské parfémy. Pokud najdete na poličce ty, máte vyhráno.

Eukalyptová sůl do koupele uvolní dutiny a prohřeje svaly. Přečtěte si celou recenzi  »Eukalyptová sůl do koupele uvolní dutiny a prohřeje svaly. Přečtěte si celou recenzi »

2) Putovní sůl do koupele

Pěny a soli do koupele jsou nejčastějším kolujícím dárkem. Jestli někomu chcete dopřát pořádný domácí relax, zjistěte si dopředu, jestli si vůbec užívá horkou vanu nebo jestli ji doma vůbec má. Zjistěte také, jestli se neosype po každé druhé kosmetice.

Tip redakce: Testovali jsme 7 pěn do koupele. A náš favorit? Na věčné zimní rýmičky nám zabírá eukalyptová sůl proti nachlazení. Pořádně vypálí dutiny a zažene rozjíždějící se kašel.

Otestovali jsme gel i pěnu s vůní sakury... a oboje boží. Více v recenzích »Otestovali jsme gel i pěnu s vůní sakury… a oboje boží. Více v recenzích »

3) Obligátní sprchové gely

Sprcháč neurazí, nenadchne… a jasně vzkáže, že jste byli při výběru dárku v koncích. Klasický Palmolive pod stromečkem prostě není žádná hitparáda. ALE existují výjimky – vsaďte na kávové a čokoládové vůně, které nadchnou každou ženskou! Případně kupte dražší sprchové gely, za které by ona odmítla dát tolik peněz. Pohrát si můžete i s konzistencemi sprcháčů: sprchová pěna nebo sprchový olej nadělají mnohem víc parády.

Arome doporučuje:

Tip redakce: Namíchejte si vlastní šampon a koupelovou sůl od Manufaktury

Manufaktura řada LoukaManufakturu můžete koupit hotovou nebo si vytvořit vlastní vůni. Zdroj: Manufaktura

4) Univerzální kosmetické kousky

Nejste si jistí, jestli se potýká s mastnou, suchou nebo smíšenou pletí? Raději darujte kosmetiku, která je vhodná pro všechny typy pokožky. U nás v redakci nejvíc oceníme věci, kterých máme velkou spotřebu, typicky řasenky, tělovou kosmetiku a pleťové oleje.

Arome doporočuje:

Tip redakce: Slyšeli jste o cold creams? Jde o ideální dárek do zimního počasí.

Barevná paletka očních stínůKřiklavé barvy? Těm se v případě dárků radši vyhněte Zdroj: Canva

3 dobré rady navíc: Jak (ne)kupovat vánoční kosmetiku

1. Vynechte kousky, které milujete vy

To se týká zejména parfémů, pleťové a dekorativní kosmetiky. Vám sice může konkrétní make-up sednout jako ulitý, ale vaše kamarádka má nejspíš odlišný typ pleti a možná dokonce i s jiným podtónem.

2. Bacha na oznámení reality

I když si stěžovala na celulitidu nebo pupínky, vyhněte se kosmetice zaměřenou na tyto nedokonalosti. Pod stromečkem ji s nadšením rozbalí málokdo.

3. S chemií buďte opatrní

Pestrobarevná sůl do koupele tutti frutti bude jasný propadák. Spíš se svezte na vlně přírodní kosmetiky a kupte klasický kokosový olej nebo bambucké máslo.

Doporučujeme také článek: Co s kosmetickými dárky, které se nepovedly?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější