Jak vybrat kosmetiku na Vánoce, aby z ní nebyl nevhodný dárek

Kosmetika pod stromečkem je jistotka, ale i tady se můžete pořádně seknout. Jaký vánoční dárek pro kamarádku, mámu nebo sestru, aby ho neposlaly dál?

Okoukněte poličku

Pokud celé roky používá jeden konkrétní parfém, pořiďte jako dárek stejně voňavé tělové mléko nebo sprchový gel. Trefíte se do vkusu pravděpodobněji, než když vyberete nějakou novinku v parfumérii.

Arome doporučuje


Přečtěte si recenzi na parfém Donna Karen Fresh Blossom »Přečtěte si recenzi na parfém Donna Karen Fresh Blossom »

Putovní sůl do koupele

Pěny a soli do koupele jsou nejčastějším kolujícím dárkem. Jestli někomu chcete dopřát pořádný domácí relax, zjistěte si dopředu, jestli se vůbec rád/ráda ráchá v horké vaně. Nebo jestli ji doma vůbec má. Nebo jestli se neosype po každé druhé kosmetice.

Tip Arome: Testovali jsme 7 pěn do koupele. A náš favorit? Na věčné zimní rýmičky nám zabírá eukalyptová sůl proti nachlazení. Pořádně vypálí dutiny a zažene rozjíždějící chrchlání.

Eukalyptová sůl do koupele uvolní dutiny a prohřeje svaly. Přečtěte si celou recenzi  »Eukalyptová sůl do koupele uvolní dutiny a prohřeje svaly. Přečtěte si celou recenzi »

Obligátní sprchové gely

Sprcháč neurazí, nenadchne… a jasně vzkáže, že jste byli při výběru dárku v koncích. Klasický Palmolive pod stromečkem prostě není žádná hitparáda, ALE existují výjimky – vsaďte na kávové a čokoládové vůně, které nadchnou každou ženskou! Případně dejte peníze za dražší sprchové gely, za které by ona odmítla dát tolik peněz. Pohrát si můžete i s konzistencemi sprcháčů: sprchová pěna nebo sprchový olej nadělají mnohem víc parády.

Arome doporučuje


Otestovali jsme gel i pěnu s vůní sakury... a oboje boží. Více v recenzích »Otestovali jsme gel i pěnu s vůní sakury… a oboje boží. Více v recenzích »

Univerzální kosmetické kousky

Nejste si jistí, jestli se potýká s mastnou, suchou nebo smíšenou pletí? Raději darujte kosmetiku, která je vhodná pro všechny typy. U nás v redakci nejvíc oceníme věci, kterých máme velkou spotřebu, typicky řasenky, tělovou kosmetiku a pleťové oleje.

Arome doporučuje


Univerzální pleťový olej z mandlí od Weledy odlíčí i ošetří pleť. Přečtěte si celou recenzi »Univerzální pleťový olej z mandlí od Weledy odlíčí i ošetří pleť. Přečtěte si celou recenzi »

+ 3 dobré rady, jak (ne)kupovat vánoční kosmetiku


1. Vynechte kousky, které milujete vy.
To se týká zejména parfémů, pleťové a dekorativní kosmetiky. Vám sice může konkrétní make-up sednout jako ulitý, ale vaše kamarádka má nejspíš odlišný typ pleti a možná dokonce i s jiným podtónem.

2. Bacha na oznámení reality!
I když si stěžovala na celulitidu nebo pupínky, vyhněte se kosmetice zaměřenou na tyto nedokonalosti. Pod stromečkem ji s nadšením rozbalí málokdo.

3. S chemií buďte opatrní.
Pestrobarevná sůl do koupele tutti fruti bude jasný propadák. Spíš se svezte na vlně přírodní kosmetiky a kupte klasický kokosový olej nebo bambucké máslo.

Doporučujeme také článek: 7 nejblbějších kosmetických darů: Ježíšku, tohle příště ne »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější