Kosmetika: The Body Shop Moroccan Rose, White Musk & Ginger

Máte-li rádi parfemovanou kosmetiku, The Body Shop je většinou trefa do černého. Kvalitní parfemace, dobrý základ a skoro od každé vůně celá řada výrobků.

K čemu se hodí mít celou řadu parfemovanou jednou vůní určitě víte: když se začnete impregnovat už při sprchování, budete vonět víc a déle. Pomáhá to především u jemnějších vůní. A už jste si někdy nad některou svojí oblíbenkyní řekli, že byste se v ní nejradši koupali? I to je případ pro parfemovanou kosmetiku. A The Body Shop nabízí opravdu ledacos.

Moroccan Rose je limitovaná edice z roku 2009, měla by být v prodeji pouze do vyprodání zásob. Zřejmě se jí vyrobilo dost, některé kosmetické přípravky už ale nejsou k dostání. Naštěstí mezi ně nepatří tělové máslo (a také toaletka). Krémy na tělo od The Body Shopu mají dobrou konzistenci a složení, nelepí, nejsou mastné, dobře hydratují, dají se používat v létě i v zimě (nicméně upozorňuji, že na opravdu vysušenou kůži, třeba na věčně suché zmrzlé ruce, je to málo). Tělové máslo Moroccan Rose krásně voní po svěží růži s jemně ovocným nádechem. Vůně je výrazná tak akorát a docela dlouho vydrží.

Moroccan Rose, Ginger, White MuskMoroccan Rose, Ginger, White Musk

Ginger Sparkle mám také v podobě tělového másla. Konzistence je podobná jako u Moroccan Rose (snad jen o něco hutnější - méně silikonu a víc mastných složek). Krém se netřpytí, to „sparkle“ je pouze součást názvu a má zřejmě naznačovat „třpytivost“ vůně. Mě však parfemace nenadchla, spíš než po perníku mi voní po ovoci, zázvoru a hřebíčku a je velmi silná. Krém jsem věnovala svému muži na ruce, jemu totiž voní náramně.

White Musk jsem už na Arôme recenzovala. Tato vůně je zřejmě neslavnější z celého bodyshopího sortimentu, a tak není divu, že se k ní nabízí spousta kosmetických přípravků: sprcháč, tělové mléko a krém, deodorant, tuhé mýdlo, pudr, tělová voda a parfemovaný olejíček, a to nepočítám variace jako White Musk Sun Glow nebo Libertine pro ty, kteří to rádi s kytičkami nebo ovocem. Tím vším se můžete mýt, natírat, pudrovat a sprejovat a vonět tak White Muskem od hlavy k patě. Nakonec to nasákne i do oblečení, do ručníků, do peřin, do manžela, do psů a dětí a vaše touha po slastné smrti bílým pižmem se konečně naplní.
Na sprchovém gelu není co recenzovat, funguje prostě jako sprchový gel (je kvalitní, obsahuje obvyklé složky zabraňující přílišnému vysušení pokožky); tělové mléko je dostatečně tekuté, abyste ho nemuseli z obalu horko těžko dolovat jako třeba některá „mléka“ od Yves Rocher, a obsahuje glycerín, jemné oleje a trochu silikonu, takže pokožka je po nanesení saténově hladká a lesklá, jak slibuje název. (Lesk vydrží, než se glycerín a dimethicon vypaří, lidově řečeno vsáknou, a kůže potom nezůstává lepkavá.) Vůně je přesně stejná jako u toaletní a parfémové vody, tedy úžasná, pokud jsou čisťoučké pižmové vůně vaše krevní skupina.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější