Krásné i po padesátce: V čem se skrývá kouzlo slavných žen?

Přibývající věk nutně neznamená ztrátu šmrncu. Inspirujte se slavnými ženami, které jsou i po padesátce okouzlující... potvory jedny.

Jennifer Aniston

Uznává jedno pravidlo: v jednoduchosti je krása. Základem je pro ni každodenní rutina, kdy čistí, tonizuje a hydratuje svou pleť. Jednou týdně si dává masku na vlasy, a když se jí zdá, že je má oslabené, nechá si zastřihnout konečky.

Jennifer Lopez

Pravidelně si dopřává dávku kyseliny glykolové, která je obsažena v kvalitním chemickém peelingu. Tato péče obnovuje odumřelé buňky a přispívá k regeneraci i ke vzniku nových. A to je přesně ten důvod, proč je její pleť stále tak hebká a zářivá. Zároveň se vyhýbá vystavování se přímému slunečnímu záření… jenže to se jí snadno řekne, když má od přírody krásně snědou pokožku.

Sarah Jessica Parker

Má hned několik zásad pro přirozenou krásu. Nejdůležitější je pro ni správná péče o pleť opravdu padnoucím krémem. Používá také jemný make-up, tvářenku, kterou aplikuje na lícní kosti, a nakonec lesk na rty. Voilà, snadné a efektivní.

Salma Hayek

Ráno si myje obličej obyčejnou vodou a večer se důkladně odličuje hydrofilním olejem. Co se týká kosmetiky, vsadila zkrátka na sebe a vytvořila farmaceutickou značku Nuance, které je věrná. Jejím základem jsou totiž bylinné složky, které mají příznivý vliv na pokožku. Pro zdraví a lesk vlasů se nebojí sáhnout do zásob v kuchyni a vytvořit si domácí masku, třeba avokádovou nebo žloutkovou.

Sandra Bullock

Má vlastní recept na krásu. Používá liftingový make-up, který nanáší štětcem na obličej i krk. Pleť pak vypadá vypnutá, vyhlazená a sjednocená. Pod oční stíny si dává podkladovou bázi, která lehce vyhlazuje vrásky a na které líčení lépe drží. Na slavnostních akcích dodávají jejímu pohledu hloubku krémové oční stíny a perleť.

Meryl Streep

Překročila sedmdesátku, ale málokdo by jí tento věk hádal. Díky svému přirozenému šarmu stále září jako sluníčko. K dokonalému vzhledu jí stačí používat světlé stíny, nude rtěnky a lehkou vrstvu tvářenky. A nakonec? Velké a nápadné doplňky, které odvedou pozornost od případné drobné nedokonalosti.

Kterou hvězdu obdivujete vy?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Témata článku

Nejčtenější