Pleťový krém, nebo sérum?

Doplnit perex

Pleťový krém

Dokáže hydratovat, ale i vyhladit. Často obsahuje kyselinu hyaluronovou, která dodává pokožce pružnost a svěží vzhled což přináší kýžený efekt omlazení. Obvykle složení příznivě účínkuje i na ošetření vyrážek a jiné podráždění. Jejich výhodou je, že se rychle vstřebávají a je možné ihned po aplikaci nanést makeup. Pokud patříte k mladším ročníkům, jsou pro vás lehké krémy ideální volba.

Při pravidelném používání zvládne dobrý pleťový krém hydratovat Vaši pleť po celý den. Vždy nanášejte na dokonale vyčištěný obličej a při aplikaci vmasírujte krouživými pohyby. Nezapomínejte spolu s obličejem natřít i jemnou kůži na krku a v oblasti dekoltu.

Nejvíce pečuje na povrchu, kde zabraňuje vzniku suchým a šupinatých míst. Kůže zůstává hebká a vláčná. Značka Aqua Mineral nabízí noční i denní péči. Optima Hydrating Day Cream a Replenishing Night Cream mají hutnější konzistenci, dodají krásně rozjasněný a svěží vzhled. Přes noc po dobu vašeho spánku působí na oslabenou pokožku a regenerují ji. Po ránu vás čeká krásně jemný a mladistvě vypadající obličej. Poradí si také se sjednocením tónu pletu, začínajícími vráskami i hlubšími rýhami.

U krémů je menší nevýhoda v tom, že nedokáží vlivem větších molekul proniknout hlouběji pod povrch tak jak to umí sera. Pokud máte pocit nedostatečné výživy a chcete vyzkoušet hloubkovou péči, je ten správný čas sáhnout po něčem účinnějším.

Pleťové sérum

Konzistence je více tekutá a velmi lehká. Díky vysoce koncentrovanému složení a obsahu aktivních látek stačí jen pár kapek. Ideální je používat jej na noc. Důležité také je, mít pleť pečlivě odličenou a vyčištěnou, aby mohly cenné látky séra snadno proniknout pod povrch pokožky. Pokud však cítíte, že potřebujete ještě více intenzivní péči, můžete jej používat dvakrát deně a nanést i ráno. Abyste pomohly rychlejšímu vstřebání, aplikujte gel na lehce zvlhčený obličej. Některá poskytují dokonce účinky jako je rozjasnění nebo vyrovnání barevného tónu.

Stejně jako u krémů i séra mají působením aktivních složek spoustu blahodárných vlivů pro různé typy pleti. U mastné dokáží uzamknout póry a zabránit tak nadměrné tvorbě kožního mazu. Nejvíce oblíbená jsou ty, s obsahem kolagenu, který zlepšuje pružnost a obličej omlazuje. Některá dokonce obsahují včelí jed, který zvyšuje odolnost tkání a připívají ke zvýšené tvorbě přirozeného kolagenu a elastanu. To vše oddaluje tvorbu vrásek a omezuje již vzniklé hluboké vrásky. Hypoalergení složky zabraňují nepříjemné alergické reakci.

Starší pleť zase ocení botoxový efekt, který poskytuje sérum značky Oriflame z řady Novage Ecollagen. Lahvička je vybavena praktickým aplikátorem ve formě pumpičky, máte proto vždy zajištěnou přesnou a přiměřenou dávku na jedno požití. Textura je velice lehká až gelová. Na obličeji nelepí a okamžitě se vstřebá. Jemná parfemace nejen potěší, ale také donutí k pravidelnému používání.

Hlavní jeho výhodou je schopnost dostat se do hloubky pleti, kde jí vyhlazuje, hojí a dodává patřičnou hydrataci.
Každá péče je důležitá a má příznivý vliv. Jestliže hledáte něco více intenzivní, vyzkoušejte právě kvalitní sérum. Cena je sice vyšší, na jedno použití ale stačí tak malé množství, že vám vydrží na dlouhou dobu. Spousta značek v dnešní době nabízí komplexní řady, které jsou navrženy tak, abyste při jejich používání docílily maximálního účinku. Nemusíte se ale bát kombinovat i produkty jiných značek.

Autor: Ema

.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější