Na vlastní ruce! Otestovaly jsme 8 oblíbených krémů na ruce

Za krémy na pleť vyhazujete stovky měsíčně? Pokožka na rukou toho na vás prozradí často více než vaše pleť. Dejte proto nějakou tu korunu stranou i na krém na ruce. My vám poradíme, po kterém sáhnout.

8. Oriflame Spiced Citrus Hand Cream

Cena: 119,– Hodnocení: 1/5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Těšila jsem se na pomeranč říznutý hřebíčkem, místo toho jsem přes nos dostala levnou záchodovkou, z které se mi dělalo nevolno. Dlouho se vstřebává, lepí a hydratuje minimálně. Ve výsledku tedy upatlané a smradlavé ruce. Už nikdy víc.

7. Cien Hand Lotion

Cena: 24,– Hodnocení: 2/5

Cien se podařilo vytvořit celkem příjemnou nevtíravou vůni levandule, která nikterak neotravuje, a to ani při dlouhodobějším používání. Problémem je trochu tekutější konzistence, kvůli které se pomalu a hůř vstřebává. Ruce tedy hydratuje, ale při opravdu suché pokožce bych sáhla po něčem jiném. Žádný zázrak, ale za tu cenu… neurazí, nenadchne.

6. Treaclemoon The Raspberry Kiss krém na ruce

Cena: 59-79,– Hodnocení: 2/5

Treaclemoon buď milujete, nebo nenávidíte. Pro někoho sladká příjemná vůně, pro jiného trochu jedovatá chemička. Žádné překvapení se ale vlastně nekoná, protože už samotný obal dává najevo, že půjde o žvýkačkovou vůní. Stejně jako Cien má řidší konzistenci. Po nanesení má člověk pocit, že toho vytlačil příliš, ale nakonec se tak nějak vstřebá. Když mu dáte chvíli, suché pokožce uleví. Účel tedy plní bez problému, ale doporučila bych ho spíš mladším slečnám.

5. Treaclemoon Pretty Rose Hearts

Cena: 42-69,– Hodnocení: 3/5

Bod za veganské složky a netestování na zvířatech, další za rychlost vstřebání a poslední za praktické balení. Balzám na ruce Pretty Rose Hearts, stejně jako jeho kosmetický kolega, nepřipomíná rozkvetlý záhon, ale spíše chemické věci, jako je cukrová vata nebo žvýkačka. Pro někoho bomba, mně z toho po týdnu šla hlava kolem.

4. Yves Rocher Sensual Hand Cream kokos

Cena: 59,– Hodnocení: 3/5

Kokosák na ruce od Yves Rocher jsem si zamilovala. Z téhle řady krémů na ruce jsou voňavé snad všechny, ale kokos jasně vede (možná je to trochu dáno tím, že ve mně ještě doznívají Vánoce). Plus je pro mě i klasické balení v malé odolné „tempeře“, díky kterému se dobře dávkuje a nepronáším ho v kabelce půl roku. Svými hydratačními účinky nezklame, ale v porovnání s ostatními je to spíš průměr.

3. Garnier Garnier Intensive 7days krém na ruce - Bambucké máslo

Cena: 48-69,– Hodnocení: 3/5

Sedmidenní kúra od Garnier je trojkou z testované osmičky. Krém není tak mastný a hutný jako například Indulona, ale poradí si i s hodně suchou pokožkou. Na rukou vytváří ochranný film, který vydrží i jedno umytí rukou. Nelepí, ale stejně mě jeho přítomnost trochu rozčilovala. Zklamalo mě balení, které se mi během nošení v kabelce začalo lámat. V přehybech se dokonce vytvořila dírka, kterou se krém tlačil ven. Ovšem na stůl do kanclu je super.

2. Manufaktura Pečující krém na ruce s vřídelní solí, meduňkou a hroznovým olejem

Cena: 159,– Hodnocení: 4/5

K nákupu v Manufaktuře mě většinou přemluví krásné balení a příjemná vůně. Stejně tomu bylo u tohoto krému, který není zbytečně moc mastný. Stačí jemné promnutí rukou a pokožka je hebká i provoněná. Oproti běžným krémům na ruce opravdu dobře hydratuje. Rozhodně tedy nepatří ke krémům, které je nutné nanášet několikrát denně… tedy pokud vzhledem k vůni nechcete.

1. Clarins Hand and Nail treatment Cream

Cena: 207-250,– Hodnocení: 5/5

Clarins je z osmičky testovaných krémů nejdražší, ale jeho koupě se rozhodně vyplatí. Vůně připomíná kombinaci čerstvě vypraného prádla a Nivey, takže sedne snad každému. Šustění suchých rukou zmizelo téměř okamžitě a vůbec poprvé mi povolily mozoly z tenisu, kterých jsem se nemohla zbavit. Tvrzení, že má pečovat také o nehty, jsem zprvu nevěřila, ale i na nich byl po dvou týdnech používání účinek znát. Přestaly se lámat a byly pevnější. Díky všem kladům si v tomto případě za krém ráda připlatím.

Testovala Andrea

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Nejčtenější