Křídové šílenství: Víme, jak na pastelové barvy

Odhodláváte se k malé vlasové rebelii, ale nechcete si svou hřívu nenávratně poškodit? Pak sáhněte po křídě. Samozřejmě nemyslíme tu, kterou jste jako děti kreslili panáka na chodník. Seznamte se s křídou na vlasy, malým zázrakem, který vás pár tahy promění třeba v růžovovlásku.

Proč křídy, říkáte si?

Barevné křídy na vlasy se budou zamlouvat zkušeným experimentátorkám i těm, které by se radikálním změnám raději vyhnuly. Křídy, obohacené o speciální minerály, se totiž snadno nanáší a stejně snadno vymývají. Pokud toužíte po opravdu intenzivní barvě pro chvilkové oživení vlasů, pak je křída správná volba. Zároveň jsou oproti chemickým barvám daleko šetrnější, a tak nehrozí, že by váš experiment skončil s trvalými následky.

Je libo růžová, meruňková nebo tyrkys?

Protože křídu lehce vymyjete, nemusíte se při výběru té správné barvy omezovat. S barevnými křídami jde ostych stranou. Oblíbené jsou pastelové barvy, jako je fialová, jahodová, meruňková. Odvážní mohou sáhnout po ocelově modré nebo třeba tyrkysové. Barvy se nosí na konečcích i po celé délce vlasů. Zkuste obarvit jen kořínky. Vznikne tak zajímavé ombré. Bát se nemusíte ani dvou odstínů na jednom pramenu.

Barevné vlasy bez upatlaných prstů

Pastelových kříd je na výběr přehršel. My doporučujeme sáhnout po takové, která dobře barví a zároveň vám nezašpiní prsty. Zkuste barevnou křídu ze Sephory v praktické nádobce. Dobře se nanáší i L'Oréal Professionnel Hair Chalk (269 Kč), jediná tekutá barevná křída na vlasy. Je v praktickém aplikátoru, takže se špinavých prstů bát nemusíte.

Jak na to

Začněte s mokrými vlasy. S aplikací pomůže obyčejný rozprašovač s vodou, který vlasy nezmáčí, jen lehce zvlhčí. Vlasy důkladně rozčesejte a rozdělte je na jednotlivé prameny. Ty jemně přejeďte křídou nahoru a dolů, než dosáhnete kýženého odstínu. Intenzivní barvy docílíte, pokud prameny nejprve natočíte na prst. Pro jemné přechody vlasy nedrhněte, jen párkrát přejeďte. Pozor na neobarvená místa, aby vaše hříva nepůsobila jako srst dalmatina.

Jak se pastelových barev zbavit

Pastelové barvy na vlasy se snadno vymývají – stačit bude jedna důkladná sprcha. Před mytím je nezapomeňte pořádně vykartáčovat. Vyžene z nich tak co největší množství pigmentu. S vymýváním barvy pomůže hloubkově čistící šampon, třeba spolehlivý Brazil Keratin (199 Kč). I když jsou barvy šetrné, stejně vlasy mírně vysuší. Proto je odměňte pořádnou dávkou hydratace. S regenerací pomůže obnovující kondicionér Wella Professional (279 Kč).

Co s pastelovými barvami rozhodně ne…

Ze snadného vymývání pramení i nedostatky pastelových barev: stopy za sebou zanecháte v moři, bazénu i ve vířivce. S pastelovými vlasy si tedy takovéhle radovánky raději odpusťte.

Co říkáte na vlasy v barvách pastelu vy?


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Blaninek 18.09.17 16:03

Kdybych měla světlé vlasy, tak se asi vyhraju :inlove:


Reklama


Reklama

Nejčtenější