Vydělala na kosmetice balík. Kdo je nejmladší miliardářka a čím zaujala?

Kylie Jenner z rodu Kardashianů se proslavila svými rty, na kterých postavila vlastní kosmetickou značku Kylie Cosmetics. Díky ní se ve svých jednadvaceti letech stala nejmladší miliardářkou v historii.

*

S trochou nadsázky lze říct, že americká hvězda sociálních sítí je v kosmetické branži nováčkem. Svou značku Kylie Cosmetics založila teprve před třemi lety. Jejím top produktem byl a dodnes je tzv. lip kit, tedy balení, které obsahuje matnou tekutou rtěnku a konturku. K dostání je zhruba za 29 dolarů.

Jak to bylo s Kylie Cosmetics?

Nevídanou slávu Kylie nepřinesla žádná rtěnka, ale displej jejího mobilu. Na vrchol ji totiž vynesly profily na sociálních sítích, kde má přes 175 milionů fanoušků. V roce 2016 se stala jednou z top 10 nejsledovanějších lidí na Instagramu. Jak sama poznamenala, už tehdy měla takový zásah, že mohla začít dělat prakticky cokoli. Samotná instagramová stránka značky má dnes přes 20 milionů sledujících.

Výroba rtěnek začala odstíny True Brown K, Candy K a Dolce K. Od spuštění prodeje neuběhlo ani 30 sekund a zásoby byly pryč. Brzy se objevila novinka v podobě odstínů Mary Jo K, která byla inspirována Kylieinou babičkou, a také sladce růžový Posie K. Následovaly další pecky: odstín 22 a tmavá barva Kourt K.

Při objednání kosmetiky vám přijde luxusní černý designový box s děkovnou kartou. Kromě toho, že se rtěnky pyšní dobrou výdrží a stylovým obalem, také hezky a výrazně voní.

Jenom rtěnka?

Kylie nezůstala jen u tekutých rtěnek, v nabídce značky najdete momentálně veškeré beauty vychytávky, které si jen můžete přát. Všechny v ikonickém designu, s propracovanými reliéfy, hrající nejrůznějšími barvami a v dobré kvalitě.

Dnes má společnost Kylie Jenner hodnotu nejméně 900 milionů dolarů, ke kterým si ještě připočtěme zisk z jejího dosavadního podnikání. Sečteno a podtrženo: Kylie můžeme považovat za nejmladší miliardářku – podnikatelku v historii.

A jak je to v českých luzích a hájích?

U nás má podobné ambice například blogerka Petra Vančurová (známá jako Petra LovelyHair). Ta nabízí umělé řasy a beauty štětce. Navíc nedávno ve spolupráci s Makeup Revolution uvedla na trh podle sebe vyladěnou paletku očních stínů, o kterou můžete na Arome právě teď soutěžit.

Jestli se i některé z českých blogerek povede uspět v tak obrovském měřítku, nevíme. Ale určitě všem nadšencům fandíme.

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek

Nejčtenější