Lolita Lempicka Elle L'aime

Po dlouhé době jsem dostala chuť napsat recenzi na parfém. Vyzkoušela jsem totiž novou Elle L'Aime od Lolity. Milovnice kokosu, zbystřete!

Kokos je specifická ingredience. Jeho výraznou vůni zná asi každý a většině lidí je příjemná, ostatně připomíná nám samé příjemné věci: sladkosti, Vánoce, dovolenou u moře, piñu coladu… Kokos se výborně doplňuje s vanilkou, rumem, čokoládou, smetanou, tropickým ovocem, ale také s bílými květinami. Parfémů, jež by výrazně voněly kokosem, však zase tolik není. Sice si ke kokosu rádi čichneme, rádi si smlsneme na nějaké kokosové dobrotě, ale vonět celý den jako nepečené kuličky? To začne většinu lidí brzo otravovat.

Hlavní součástí kokosového aroma je aldehyd C-18 neboli gama nonalakton (chemicky to vlastně není aldehyd, tento název prý dostal od svých objevitelů, aby svedli případné kopírovače na špatnou stopu). Kokos obsahuje ještě další laktony, které přidávají jeho vůni krémové a mastné podtóny.

C-18 a další laktony se používají i v parfémech, které nemají vonět po kokosu. Laktony umějí ve správné koncentraci dodat hladké, krémové, mléčné a oříškové podtóny, jež mohou vytvořit celou škálu efektů: vůně po opalovacím mléku (Jil Sander Sun, Bronze Goddess), po krémové vanilce, umějí uhladit bílé květiny (Carnal Flower je tuberóza s máslovými a mléčnými tóny).

Elle L'aime je jedna z mála vůní splňujících požadavky běžného milovníka kokosových parfémů:

  • dá se běžně koupit v parfumerii
  • kokos v ní hraje prim
  • kokos v ní není sám, takže není prvoplánově kokosová jako třeba toaletka Yves Rocher

Jinak plní přesně to, co člověk od kokosové vůně čeká. Začátek je svěží, s bergamotem a limetkou, jak slibuje složení. Poté se začne rozvíjet hlaďounké srdéčko vonící po jasmínu a kokosu, s postupně pronikající vanilkou a santalem ze základu. Žádné fajnšmekrovské veletoče, ale je nesmírně příjemné sledovat, jak se všechno to bílé a krémové prolíná a vzájemně podporuje. V Elle L'aime není žádné žvýkačkové ovoce ani laciné drogerkové tóny, s klidným svědomím ji můžu doporučit normální dospělé ženě. Která ráda kokos…


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

kwitek 27.02.14 17:29

Tak jasmín nezklamal, čili vlastně zklamal. Jsem na tom podobně jako @JoanBrowne . Kokos s limetkou dobrý, umím si představit na léto. Ale ten jasmín mi tam škodí :? Komu nevadí, může se těšit na lehce gurmánskou pohodovku na jaro - léto. Zezačátku víc svěží, pak spíš hladká krémová. Flakon je pěkný a výdrž bych tak nepodceňovala, po půl dni drží na zápěstí lépe než eau de Shalimar, nebo Encre Noire pour Elle.

Příspěvek upraven 27.02.14 v 17:30

JoanBrowne 08.02.14 19:13

Začátek byl báječný, smršť limetky a kokosu mě omámila a nadchla, po chvilce na mě ale vyhrknul ten jasmín, v kombinaci s kokosem mi trošku zkazil dojem, ale to je jen má osobní averze k jasmínu, ke konci zbyla již jen ta krásná jemná sladká vanilka. Doporučuji alespoň vyzkoušet. Líbila se mi, v létě musí být božská. Bohužel výdrž je slabší. :think:

termal 15.01.14 14:11

Osobně nemám ráda vůně, které jsou zároveň i vůněmi do auta, spreye na WC apod. Výrobce by měl vůně umět rozlišit. Škoda. Občas bych se do některé slečny či paní skoro ráda zakousla. Voní jako kokosová, či čokoládová tyčinka. Ale jak se říká : Proti gustu žádný dyšputát,http://w­ww.arome.cz/clan­ky/lolita-lempicka-elle-l-aime/#

smile-tracy 14.01.14 18:25

Složení vypadá věru zajímavě. Zítra se stavím v Douglasu očichat.
Děkuji za článek a taktéž přeji pohodový rok 2014. :mavam:

Lempicka 10.01.14 19:43

Pre Mńa bohužiaľ obrovské sklamanie. Tešila som sa na niečo nové, mala som pocit že aspoň výdrž bude super… ale nič moc..... Do zbierky nezaradím.

LuciaG 02.01.14 09:09

Vzorku tejto vône som dostala k Vianočným nákupom v našej miestnej parfumérii niekedy v polovici decembra. Je kokosová, ale je to zároveň aj slaná a tak trochu vodná vôňa. Myslím, že bude zaujímavá aj v lete. Iná, ako v zime.

SunnytheSummer 01.01.14 16:55

Na SVK som ju skúšala v marionnaud- dávala mi ju predavačka potom, čo som jej povedala, že hľadám niečo na zimu :) Strekla mi ju, začiatok svieži, ale keď povedala, že sa z toho vyklube kokosovovanilkový dezert, tak som papierik odložila, kokos mi naháňa hrôzu po skúsenosti s kokosovým stromčekom do auta :D

Verda2 01.01.14 14:10

Viděla jsem ji pouze v Douglasu.
A také děkuji za článek a přeji vše nejlepší v novém roce :kytka:

jerry 01.01.14 12:11

S tím běžným nákupem v parfumerii si ale nejsem úplně jistá - v Sephoře, Fann ani Marionnaud ji nemají (ostatně značka LL se tam vyskytuju zcela sporadicky, pokud tedy vůbec).

Příspěvek upraven 01.01.14 v 12:14

MP Karkulin 31.12.13 16:35

Díky za článek, po dlouhé době opravdu potěší :)
Jinak všechno nejlepší do nového roku, Ado :kytka:

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější