PR článek

Maison Burdin – Parfumerský dům stvořen historií navrhující budoucnost

V roce 1937 Stéphane Burdin otevřel jednu z prvních specializovaných parfumerií v Paříži, kde nabízel mimo jiné své vlastní parfémy.

* Maison Burdin patřila mezi první specializované parfumerie v Paříži. Zdroj: Fragranza.

Tyto exkluzivní vůně, které jedinečným způsobem vyjadřují podstatu
pařížské elegance, jsou vytvořeny ze vzácných ingrediencí a
rafinovaných akordů. Při tvorbě flakonů využil Stéphane Burdin talentu
firmy Lalique a výrobců křišťálu z francouzského Nancy.

Maison Burdin měl okamžitý úspěch.

Téměř o 80 let později se tato voňavá spící kráska znovu probrala a
pod vedením vnoučat jejího zakladatele představila 3 ženské vůně, z
nichž každá vzdává hold prvním kompozicím domu: TINOUTCHA, PARIS MINUIT a LES BEAUX JOURS, následované v roce 2021 vůní EMMÈNE-MOI, které elegantně spojují historii a modernitu.

Další kapitola se odehrála v roce 2020, kdy vznikl triptych vůní AMOROSO, EN GARDE! a SANS TÉMOIN, definující nadčasovou mužnost a zároveň zachycující základní hodnoty tvorby Maison Burdin: výjimečnost, propracovanost a jedinečnost.

LA COLLECTION OR se skládá z vůní TINOUTCHA, LES BEAUX JOURS a PARIS MINUIT, trojice vytvořených v roce 2014 parfumérkou Véronique Nyberg. V roce 2021 se ke kolekci připojí vůně EMMÈNE-MOI od parfumérky Nathalie Feisthauer.

LA COLLECTION OR parfém.LA COLLECTION OR zahrnuje moderní a osobitou interpretaci historických vůní domu, pojatou jako olfaktorická cesta časem. Zdroj: Fragranza.

TINOUTCHA, původně inspirovaná milostným vztahem s balerínou z moskevského Velkého divadla, je floriental (kombinace květinových a orientálních tónů), který oslavuje prestižní a okázalý svět ruských baletů s vířivými piruetami tónů.

Vůně se otevírá ovocnými, svěžími svrchními tóny, v nichž zralá hruška tančí se šťavnatou broskví, a poté se bez přerušení odhaluje tajemné, jemné srdce, v němž se květ osmanthu mísí se stylovou tureckou růží, smyslným jasmínem a přirozeně svěží fialkou. Tento balet harmonií uzavírají dřevité základní tóny vytvořené z hlubokých a silných akordů, v nichž se mísí mocný oud, hřejivé santalové dřevo a smyslné, balzamické kašmírové dřevo.

TINOUTCHA dámský parfém.Kulatá, ovocná a jemně sladká vůně TINOUTCHA odvážně vyjadřuje romantickou vášeň. Zdroj: Fragranza.

LES BEUX JOURS je skutečnou ódou na radost a nové začátky.
Vystihuje ducha teplého pařížského jara, kdy se město probouzí ze
zimního spánku.

Vůně se otevírá lahodnými svrchními tóny, v nichž se jemnost liči
snoubí se svěžím granátovým jablkem a šťavnatou klementinkou. Poté přechází do rozkvetlého květinového srdce složeného ze tří květin, z nichž každá má výraznou osobnost. Majestátní a impozantní lilie Madonna se mísí s opojným jasmínem a umocňuje elegantní a výrazně orientální tureckou růži. Jemnost je obsažena v základu, který vyvažuje ovoce a květiny svými tóny hlubokého bílého cedru, suchého dřevitého vetiveru a nádechem pižma, které vykouzlí svěží vůni prádla sušeného na slunci.

LES BEAUX JOURS, dámský parfém.LES BEAUX JOURS zdaleka není tradiční vůní, potěší smysly svými květinovými, tělovými a smyslnými akordy, které dokonale splynou s pokožkou. Zdroj: Fragranza.

PARIS MINUIT je stejně tajemná a fascinující jako noční Paříž, je olfaktorickou poctou záhadám noci, které se odehrávají v ikonických dominantách hlavního města elegance.

Vůně překvapí pikantními vrchními tóny růžového pepře, bobkového
listu a mandarinkové kůry. Poté se rozvine srdce plné opulentních
bílých květů, které jsou jako ozvěna jasných světel velkoměsta. Spojení květu pomerančovníku, tajemného srdce ylang-ylang a sladké gardénie. Vůně dál pokračuje v okouzlování hlubokým základem, v němž vibruje tajemný jantar a okouzlující vanilka spolu s hypnotickým pačuli.

PARIS MINUIT, dámský parfém.Důrazná a autenticky ženská vůně PARIS MINUIT je svůdná vůně s fascinujícím a magnetickým čichovým podpisem. Zdroj: Fragranza.

EMMÈNE-MOI čerpá inspiraci z romantické scenérie, kterou vytvářejí první jarní sluneční paprsky na březích Seiny. Je skutečnou poetickou odyseou. Dlážděné břehy města, od bran Tuilerijského paláce přes ostrov Saint-Louis až po nábřeží Quai Conti a jeho knihkupectví, které jsou odedávna cílem výletníků a dějištěm nejkrásnějších romancí.

Květinovo-ovocná vůně EMMÈNE-MOI vyjadřuje radost a poezii této
okouzlující scenérie. Ve středu tvoření se nachází osmanth, vzácná
exotická květina se smyslnými tóny, která je čichovým pokladem
parfumérské niky. Vůně se otevírá zářivými, jiskřivými tóny bergamotu, italského citronu a černého pepře, které jsou prosyceny šťavnatostí meruňky. Jemnou, vzácnou osmanthu z Číny pak odhaluje lehké a ovocné srdce evokující Asii, rozjasněné květinovými tóny neroli a konvalinky. Čichová cesta nakonec vrcholí koženou stopou cedrového dřeva a pižma z Virginie.

EMMÈNE-MOI, dámský parfém.EMMÈNE-MOI je poetický a vzácný parfém, jehož jemné meruňkové tóny vytvářejí jedinečný květinově-ovocný podpis. Zdroj: Fragranza.

V roce 2021 vytvořila parfumérka Nathalie Feisthauer pařížský triptych EN GARDE!, AMOROSO a SANS TÉMOIN v kolekci Maison.

Burdin COLLECTION PLATINIUM, pánský parfém.Burdin COLLECTION PLATINIUM. Každá vůně vykouzlí svět, který uchvátí představivost. Zdroj: Fragranza.

Parfémovaná voda AMOROSO je svěží dřevitá vůně, která připomíná procházku středomořskou zahradou a jejíž ovocné aroma dosvědčuje italskou inspiraci.

Vůně se otevírá živými, zelenými citrusovými tóny bergamotu a
levandule, poté se rozvine zářivé srdce plné sladkých fíků, jejichž
ovocná, dřevitá vůně evokuje jižní sady. Cedrové dřevo se pak jemně mísí s vetiverem a kořením a vytváří hluboké, dřevité a pižmové základní tóny.

AMOROSO parfémová voda.Neodolatelná vůně AMOROSO evokuje nadčasovou smyslnost a zanechává sofistikovanou enigmatickou stopu. Zdroj: Fragranza.

Inspirován elegancí francouzského šermu, jehož úspěch spočívá
v jemně vyladěném tanci mezi tělem a myslí, EN GARDE ! je
dřevitá, kořeněná vůně, která tuto dualitu přírody vystihuje.

Smyslný, pronikavý akord vůně EN GARDE ! se otevírá spojením černého a růžového pepře a svěžího bergamotu stejně jako první úder lehkého šermířského fleretu. V srdci vůně kontrastuje květinová jemnost pelargonie s hřejivou borovicovou pryskyřicí. V zaschnutí se odhalují minerální pryskyřičné tóny, naznačující chladné ostří, které splývají s hřejivostí cedrového dřeva a bohatostí intenzivních fazolí Tonka.

EN GARDE! mužský parfém.Nezapomenutelné, EN GARDE! dokonale vyvažuje intenzivní svěžest a mužskou smyslnost. Zdroj: Fragranza.

Smyslná a magnetická parfémovaná voda SANS TÉMOIN je vůně s jantarem a vanilkou, která vyzývá nositele, aby se ponořil do noční eskapády v tajuplné, kouzelné Paříži. Vůně vytváří náladu, která je synonymem zákazu a transgrese a která se nachází někde mezi snem a realitou.

Směs květinové jemnosti konvalinky a jiskřivého vrchního tónu bergamotu nás vede ke vzdušnému a zahalujícímu srdci vůně, které tvoří bohatý jantarový akord. Ten se snoubí s hřejivostí cedrového dřeva a smyslností pačuli, které společně vytvářejí jedinečnou vibraci, jež okouzlí smysly. Základní tóny vanilky a fazolí Tonka dodávají vůni pižmový nádech.

SANS TÉMOIN vůně.Jasná vůně SANS TÉMOIN s temnou, opojnou linkou evokuje tajemství nekonečné noci a zanechává za sebou opulentní magnetickou stopu. Zdroj: Fragranza.

Parfuméři

VÉRONIQUE NYBERG (Mane)
Véronique Nyberg, vždy fascinována uměním, zejména sochařstvím, ze kterého čerpá velkou část své inspirace, a vytváří vůně, jež jsou synonymem přitažlivosti a smyslnosti, romantické a opojné.

Neustále hledám nové zdroje vzrušení, které bych mohla vnést do
svých výtvorů,
“ říká. Při tvorbě parfémů Maison Burdin dala Véronique Nyberg volný průchod své fantazii, aby dospěla k jedinečným vůním a zároveň zachovala historický a zcela francouzský čichový podpis domu.

NATHALIE FEISTHAUER (LAB scent)
Inspirována nekonečnou touhou vytvářet parfémy jako „estetický požitek, který cítíme, protože je krásný, a který milujeme, i když je neobvyklý, překvapivý a nepravděpodobný“, Nathalie Feisthauerová do svých výtvorů vkládá inspiraci z cestování, kuchyně, umění, květin a přírody. Pro Maison Burdin komponuje vůně ze vzácných ingrediencí, pro něž má zvláštní slabost, ve snaze vytvořit vůně evokující intimitu i svobodu.

Parfumérky Nyberg a Feisthauer.Véronique Nyberg a Nathalie Feisthauer. Zdroj: Fragranza.

Parfémy Burdin najdete exkluzivně v parfumerii Fragranza ve Spálené ulici a na jejím eshopu

Témata článku

Nejčtenější