Marc Jacobs Honey & Bvlgari Aqva Amara: recenze

Med a aqua amara, sladké a hořké, to je takové hezké téma na recenzi, viďte? Tyhle dvě chutě se k sobě hodí: hořkosladká je tmavá čokoláda, hořkosladký je koktej Americano s rudým Campari, hořkosladká může být láska i sám život. Slušelo by to vedle sebe i vůním Honey a Aqva Amara?

Aqva Amara je zbrusu nová pánská toaletní voda oblíbené značky Bvlgari. Původní Aqvu nejspíš znáte, byla a vlastně pořád je hodně populární. Ne že by byla nějak extra výjimečná, je to poměrně univerzální, mořsky svěží vůně, to však je právě to kouzlo, jímž si získala zákazníky. Svěží celodenní univerzál je přesně to, co běžný muž hledá.

A taková je vlastně i Aqva Amara, jen už nemíří na ty úplně nejostražitější chlapy, kteří se leknou všeho, co je o chlup silnější než mírný závan vodní svěžesti. Kromě mořského základu, který znáte z Aqvy, totiž obsahuje hodně hořce pomerančových tónů (neroli, mandarinka) a hlavně má dost zajímavý základ; v momentě, kdy se hlava parfému vyčerpá a je cítit především srdce a základ, se připravte na směs vody, dřeva, pačuli, země a kamení. Když to vezmu kolem a kolem, je to skvělá přestupní stanice mezi svěžími vůněmi a výraznými fougèrovkami s dřevitými a chyprovými tóny!

To také znamená - a já to oceňuji - že v Amaře nejsou takové ty kouřové a různé nasládlé tóny, které se teď dávají do většiny pánských vůní. Amara není ani trochu sladká.

Sladká je naopak loňská novinka Honey od Marca Jacobse, ovšem pozor, nenechte se názvem zase přesvědčit, že jde o nějaký medový orient. Ne ne, Honey je květinová vůně, a přestože med je ve složení uveden, nebýt názvu, ani bych ho tam nehledala.

Med je v Honey spíš nepřímo obsažen v květinách - v zimolezu a pomerančovém květu. Mně voněl i po konvalinkách. Zpočátku je ještě hodně cítit ovoce, které postupně mírně (ne zcela) ustupuje do pozadí. Květinovost Honey je hodně výrazná, zářivá. Typově by se vůně dala přirovnat k J'Adore - to je také zlatě květinová vůně s měkkými ovocnými tóny.

Co říkáte na flakon? Máte jacobsovskou roztomilost rádi, nebo je to pro vás kýč?

Autor: Ada

.

Nejčtenější