Zase přepudrovat? S těmito make-upy se mastná pleť neleskne

Těším se na léto. Na rozdíl od mojí pleti. Co s tím, abych se nestyděla za prázdninové fotky, kde se lesknu jako prasátko? Vydala jsem se prozkoumat, jaký make-up pro mastnou pleť opravdu zabere i bez nonstop pudrování.

Mise je jasná. V obchodě sahám jen po tom, co se jmenuje matující make-up. Všechno označené jako glow, rozjasňující nebo nedejbože s lehkými třpytkami mi jen vytahuje peníze z peněženky. Moje čelo se leskne, jen co to vidí.

Takový make-up vám nedopřeje přirozené splynutí s pletí, ale vypadá spíš jako maska. Kdyby aspoň ta maska držela a kryla celý den, jenže ona samozřejmě sklouzává a navíc dělá otisky na oblečení. Fuj.

Takže po čem doopravdy sáhnout, aby se na fotkách lesklo slunce a ne vaše tváře?

Aby byla pleť sjednocená i během horka, chce to ještě něco navíc – zabere tandemová trojka podkladová báze/make-up/pudr. Jestli máte pocit, že po bázi make-up klouže ještě víc, nejspíš to chce zkusit jinou. Mně osobně se osvědčil primer Fix & Perfect (119 Kč) od Rimmel. Make-up drží jako přibytý celý den. Na závěrečnou fixaci se mi zalíbil transparentní pudr Invisible Fixing Powder (229 Kč) od Dermacolu.

Z drogerie si sotva odnesete účinnější make-up než Matt Control (237 Kč), který vyrábí Dermacol. Slibovaných osmnáct hodin bez lesku sice nečekejte, ale dvanáct dá v pohodě. Příjemná vůně je už jen bonus. A za tu cenu? Luxus.

Odmítám si kazit večer tím, že se k tomu všemu ještě objeví pupínky. Jestli se nějaký make-up doopravdy hodí pro problematickou pleť, která má sklon se mastit, je to Normaderm Teint (250 Kč) od Vichy. Na fotkách není vidět ani lesk, ani postpubertální ak­né.

Milý Ježíšku… vím, že Vánoce jsou ještě daleko, ale mně by se vážně moc líbil gelový make-up Clinique Stay Matte. Nevadí ani na akné nebo drobné pupínky, dokonce je moc dobře kryje. Jestli míříte někam za exotikou, tenhle make-up nesundá ani tropická vlhkost.

Žádný tekutý se neosvědčil? Na pomoc vezměte minerální pudrový make-up (450 Kč) od Mary Kay. Textura pudru je pro mastnou pleť ideální, zvlášť když vás nebaví se každou chvíli přepudrovávat. Make-up naneste štětcem i ve dvou nebo třech vrstvách, dokud nebudete úplně spokojená.

Máte vy nějaký ozkoušený make-up, který byste doporučili?


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

74SLena 25.08.17 18:44

Vyzkoušela jsem všechny zmíněné make-upy kromě MK a stejně se mi do dvou hodin slily do porů a vytratily se. Jediný který mi drží jsou Color Stay Revlon (ale ten původní bez pumpičky) a L´Oreal Infallible 24matte. V létě nemůžu mejkap vůbec, to by se z toho do půlhodiny stala lepenice, která by mi stekla, takže zmíněné používám pouze když se teploty snižují pod 10°C.


Reklama


Reklama

Nejčtenější