Miller Harris: Fleur Oriental

Vzorek Fleur Oriental jsem získala od čtenářky, která ji má na čestném místě své sbírky - a pokud jsem si na fóru správně všimla, přestává v tom být osamocená. Po otestování celkem chápu proč.
Miller Harris - časem jistě dojde na samostatný článek o této značce - je londýnská parfumerie, která vyrábí exkluzivní vůně. Má všechny znaky: špatná dostupnost, vyšší cena (2600 Kč za 100 ml EdP) a podobné flakony.

Lahvičky jsou stejné, mění se pouze barva obsahu, dekoru a krabičky. Tenhle zvyk má za úkol šetřit prostředky (kdyby si exkluzivní značky ještě nechávaly na každou vůni vymýšlet extra obal, cena už by byla neúnosná), ovšem podezírám výrobce z postranního úmyslu - existuje totiž hodně lidí se sběratelským pudem, kteří neodolají žádné sérii (z toho těží všechny ty sběratelské kartičky, po sériích jdou filatelisté, numismatici, pohlednicáři i žrouti kindervajíček), a exkluzivní parfémy v podobných flakonech k tomu nezakrytě svádějí.

Fleur Oriental je orientální variace na pomerančový květ a růži. První jmenovaný se ukázal nejdřív, na růži se musí chviličku počkat. Základ je sladký, ale ne přeslazený - umírněná vanilka s ambrou, přihlazené pižmem, aby pěkně přilehly ke kůži. Kdyby ve Fleur Oriental nebyly ty květiny, ale jenom základ, měli bychom tu vlastně typickou ‚uklidňovací vůni‘; ty stojí na kombinaci vanilky nebo jiné podobné sladké složky a pižma.

A ve Fleur je to znát, já tam ten hřejivý, jemný, uklidňující základ cítím a prohlásila bych Fleur za kousek pro milovníky orientálních vůní, vhodný k soukromé potěše smyslů (navonět se večer jen tak pro radost) a k příležitostem, při kterých její kvality vyniknou - večeře pro dva, nějaká nebombastická slavnostní událost. Hodí se i pro den, protože není výrazná a otravná, ideálně samozřejmě do chladnějšího počasí.

V květinové části se ideálně snoubí pomerančový květ s růží, cítit je i kořeněná vůně karafiátu (vnímám ve Fleur Oriental jeho skořicový tón). Všechno je bezchybně slité do sebe; po rozvonění ve Fleur najdete až lehce gurmánské tóny (do čokoládova).

Srovnatelnou vůni nenacházím, jen podobnosti v některých tónech: orientálně zpracovaný pomerančový květ je v Gucci (hnědá kostka), tuto vůni bych doporučila k vyzkoušení, pokud chcete o Fleur Oriental získat rámcovou představu. Růže je podobná jako v Anglomanii, i s tou špetičkou čokolády, která je ve vůni od Westwoodové ovšem výraznější (stejně tak ta růže).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

estelle 01.07.09 14:04

..krásne ste ju opísali, tak ja to zhrniem: prenádherná vôňa.

Kleaa 17.06.09 11:55

lákavé složení, lákavá recenze, bohužel velké zklamání…
pomerančový květ necítím vůbec, cítím silně kadidlo (ve složení se o něm nepíše?)a žluklý olej

Aimirin 24.01.09 00:29

Variace na Shalimar. Podobnost cítím velikou, samozřejmě Shalimar se ze své výšky může lehce shovívavě usmívat na snahu Fleur oriental dosíci stejných výšin.

Zpočátku se objeví až pepřový nebo pudrový nástup s citrusy, později cítím vanilku s kadidlem a květinami (výrazná růže a zvláště karafiát).

Nosím kamkoliv, kdykoliv. Krásný je především v létě.

Slimek 20.01.09 21:02

Dominantni slozky, co uvadi Ada vubec necitim, ale vune me okamzite zaujala a mozna se pletu, ale z prvniho dojmu jsem si vzpomnela na Lou lou, po ktere jsem dlouho touzila. Nez jsem se podivala do podrobneho slozeni, premyslela jsem proc mi tak muze vonet a jedine, co me napadalo bylo, ze tam musi snad byt ma laska karafiat …a je to tu, ano karafiat ovsem s davkou korenicka. Vlastne si snad vzpominam i na Samsaru. Tohle je moc povedena vunicka a moje smysly si s ni opravdu uzily :0)

1Miru 08.10.08 08:53

Začátek hodně silný až nepříjemný, nesladký větrový tón..Později nástup medu, pačuli,možná kadidla…A ještě déle - celkové zjemnění všech složek - karamel, kakao, vanilka..Ale dojem pačuli a kadidla mám pořád, takže nic pro mě…

domenica 07.08.08 10:50

Povedená vůně! Nositelná celoročně a opravdu uklidňující, sametový orient!

Docela mě překvapuje, že při přirovnání k jiným vůním nikdo zatím nezmínil Kenzo Flower: od začátku do konce vnímám velice silně podobnost právě s Kenzo Flower! Bude to ten jejich společný akord: růže - vanilka - pižmo. V každé jsou pak jiné květiny … ale na mě se to trio růže-vanilka-pižmo rozvoní velmi podobně až stejně. Ale, kdybych si měla vybrat, o něco víc se mi líbí Fleur Oriental. Myslím, že to bude tím pomerančovým květem, který tam krásně zafunguje, ale škoda, že jen na začátku. Abych pravdu řekla, když narazím na krásnou vůni, která je podobná jiné krásné vůni, tak jsem vlastně zklamaná, protože jak ta nová objevená, tak ta stará známá vůně „ztratí pár bodů“ na kráse (protože jedinečnosti) a někdy je mi to i líto :). Ale to není podstatné, každý to vnímá jinak.
Fakt je, že Fleur Oriental je moc pěkná!
P.S. obě dvě vůně se objevili na trhu, shodou okolností, v roce 2000 :-)

Sára 21.07.08 21:24

Já tedy jak po prvním přičichnutí tak po rozvonění nacházím srovnatelnou vůni - je dle mého názoru velmi ale velmi podobná vůni Le Baiser Du Dragon on Cartiera, kterou používám a když mi přišel odstřik F. O. tak jsem zaregistrovala podobnost okamžitě, dala jsem se tedy do pátrání po složení obou vůni a mají společné myslím čtyři složky ale opravdu si je vyzkoušejte porovnat - navíc jsou obě krásné.

anonymní 02.05.08 19:17

prosím o radu. nevím, kde sehnat ( a pak dál příp. objednat) neobvyklejší vůně tohoto typu. mám možnost pouze čmuchat v kamenných obchodech (Fann, Sephora), a ani pak v nejobvyklejších internetových obchodech je nenalézám. byla bych fakt moc ráda za konkrétní tipy, moooc díky!

janamarie 02.01.08 09:24

Je opravdu skvělá,díky vám jsem objednala .Objednávala jsem 24.12 z Musthave a 31.12 přišla. Mám sice jen EdT,ale výdrž má moc dobrou.

Arome P.e.t.r.a 26.12.07 16:06

nedávno jsem tuhle vůni očichala v Londýně a bohužel, pro mě otřesná vůně.Už nikdy více.

Kerze 25.12.07 10:48

Fleur jsem cca před dvěma měsíci přihodila k objednávce vzorků tuberózových vůní. Miller Harris má krásnou kombunaci tuberˇozy a fialky Noix de Tubereuse a když jsem očima přelétla seznam dalších vůní, přiklepla jsem i vzorek Fleur Oriental. Zaujal mne ten přívlastek „oreiental“, protože orientální vůně jsou moje nejmilejší skupina. Podle složení - růže, kterou moc nemusím - jsem nic extra nečekala, ale když dorazily vzorky a přičichla jsem k Fleur, už jsem se od ní nemohla odloučit - přesně jak píše Ada, měla jsem ( stále mám ) vzorek na nočním stolku, abych si před spaním dopřála trochu uklidňující aromaterapie. Fleur je velmi neobvyklý orient. Obsahuje snad všechny nezbytné ingredience, které byste v orientální vůni očekávali ( růže k nim samozřejmě patří )- řekla bych, že složení je přímo „klasické“. Snad z toho důvodu má také všechny přednosti orientálních parfémů - je teplý a omamný. Přenese vás rázem do horké noci v nějaké východní zahradě, kde na vaše smysly útočí všechny zmíněné ingradience, zároveň se ale autorce podařilo udržet na uzdě agresivitu, kterou by uvedené složení mohlo vykazovat ve značné míře. Fleur takový není. Je to skutečně vůně, kterou si můžete vzít klidně do práce, na jednání a potom hned na párty nebo večeři s přítelem. Klidně s ním můžete do kina nebo přeplněné MHD. Bude vás věrně provázet celý den a dodá vám pocit výjimečnosti. Vyzkoušeno na mužích - „úžasně voníš“ - říká snad každý! V létě bych ho asi použila raději až po západu slunce ( obecně se mi zdá, že k tomuto období se hodí sbad nejvíce ), ale jinak ho můžete nosit celý rok. A ještě k ceně - těch 2500Kč za 100ml kvalitní originální vůně s velmi dobrou výdrží, není zas tak moc - vždyť třeba 100ml Hypnoticu stojí v našich parfumériích 3000 Kč…

Přidat komentář

Nejčtenější