Recenze podkladovek: Proč jsem tak oranžová? Podkladové báze, které zkazí make-up

Testovala jsem barevné podkladové báze: zelenkavou od Max Factor a lososovou od L'Oréal Paris... a jedna z nich šla rovnou do koše.

* Zelená, nebo lososová? Obstála jen jedna z nich

Růžová L'Oréal Paris Infaillible rozjasňující

Podkladová báze Infaillible skrývá podle popisku zázrak: má připravit začervenalou nebo podrážděnou pokožku na nanesení make-upu, zároveň má maskovat známky únavy. Popravdě řečeno, už samotný odstín mi na začervenání přišel trochu mimo… nepoužívají se k neutralizaci barvy pleti spíše zelené odstíny?

Podkladovka má spíš strukturu podobnou tekutému mastnějšímu make-upu, čili nějaké zmatnění pleti nečekejte. Infaillible však nejvíc překvapí svou barvou: růžový pumpičkový obal vydá brutálně oranžový povlak, který bohužel vůbec nejde rozetřít do ztracena. Pokud se vám to podaří, asi budete vypadat méně unavené (když máte oranžový tón pleti). Já si připadala, jako bych si nešikovně natřela samoopalovací krém. Marně tedy pátrám, komu bych takovou věc doporučila, podle mě nesedne ani suché, ani mastné pleti. Jo a zázračně dlouhou výdrž make-upu jsem čekala marně…

Hodnocení: 1/5

Cena: 215 Kč

Rozjasňující podkladová báze se moc nepovedla...Rozjasňující podkladová báze se moc nepovedla…

Zelená Max Factor sjednocující a zklidňující

Kladně hodnotím lehkou strukturu a rychlé zasychání: zelený podtón se ztratí prakticky okamžitě po rozetření, jen se promění v lehce bílou vrstvu. Počítejte tedy s tím, že vám trochu zesvětlí pleť (a s ní naštěstí i drobná začervenání. Póry a jemné vrásky umí vyhladit, přitom však nemám pocit ucpané pleti jako u různých pokladovek ve formě gelu. Nejvíc mě ale baví vůně – připomíná takový letní svěží mix meruněk a okurky.

Oproti většině podkladových bází, které jsem vyzkoušela, podrží líčení trochu déle, ale super zázračný držák to není. Popravdě jsem ho zkoušela s jinými make-upy než s těmi od Max Factor. Možná že primer podrží make-up stejné značky lépe než konkurenční, protože jsou lépe kompatibilní.

Hodnocení: 4/5

Cena: 349 Kč

Max Factor překvapil: zelená zneutralizuje a zesvětlí pleťMax Factor překvapil: zelená zneutralizuje a zesvětlí pleť

Verdikt: Na barevné podkladovky pozor

Z tohoto podkladového dua bych jednoznačně doporučila dražší kousek od Max Factor. Jemně zelená barva nenechávala stopy, zatímco lososový L'Oréal v podstatě zkazil líčení už předem. Různobarevné podkladové báze si mě každopádně nezískaly – pro vyrovnání tónu pleti mi připadají lepší barevné korektory, které aplikujete přímo na problematické místo na pleti, nikoliv na celý obličej. Jen škoda, že ani paletka korektorů od Dermacolu mi v tomhle neposloužila…

Vítejte ve světě barev, tak vypadají podkladovky po rozetření.Vítejte ve světě barev, tak vypadají podkladovky po rozetření.

Které podkladové báze mají lepší hodnocení »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Doporučená kosmetika

Váš příspěvek

Nejčtenější