MiniRecenze: Existuje lak, který opravdu zpevní nehty, nebo jsou to jen plané sliby výrobců?

Pokud dlouhodobě používáte barevné laky na nehty, pak máte možná podobnou zkušenost jako já. Vaše nehty pod nimi trpí. Třepí se, lámou a mají nehezké zabarvení. Najde se lak, který je zachrání? Vyzkoušela jsem zpevňující lak od Yves Rocher. Podívejte se, zda mi pomohl.

SOS Resistant Base Coat je základní vrstvou, kterou můžete použít pod jiný lak. Po nanesení rychle zasychá, dodává vysoký lesk a nehty opravdu zpevní. Dříve mi lak nevydržel hezký déle než jeden nebo maximálně dva dny, protože se měkké konečky ohýbaly, takže pokaždé popraskal. Máte-li stejný problém, vyzkoušejte pod něj dát SOS Resistant. Nehty dost zpevní už při prvním použití, při dlouhodobém se postará o zdravé nehty, které se nelámou a netřepí. Jen to zabarvení budete muset nechat odrůst.

Kromě laku jsem v obchodě sáhla také po jemném odlakovači. Bohužel jsem nepřišla na žádný velký rozdíl mezi tímto a jiným z běžné drogérie, který stojí zlomek ceny. Odlakovači se určitě musí uznat, že si s lakem poradí. Nicméně i když nemá vysušovat nehtová lůžka, je nutné si po odlakování ruce namazat krémem nebo použít nehtový olejíček.

Cena za lak: 99,–

Cena za odlakovač: 145,–

Přečtěte si také recenzi laků na nehty, které naší kolegyni nešly odlakovat »

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Témata článku

Váš příspěvek
Yvraine 27.9.18 23:16

@Romana Frangipani.cz

Zvlhčující přípravek pod lak na nehty, nebo i samostatně dělá Mavala. Jmenuje se to Mavala - Flex, nehtové sérum pro suché nebo příliš tvrdé nehty. Aplikuje se 2× týdně na „nahý“ nehet, pak je možné po zaschnutí a případně setření zbytku normálně lakovat. Používám už roky, spokojenost maximální.

Mseminka 27.9.18 21:36

Romi pozriem na to, vďaka za tip :srdce: To ošupovanie sa mi dilalo úplne po všetkých možných vyskúšaných lakoch, vegan, nalepovacie laky, luxusné ako chanel, všetko. Po dlhšej pauze v lakovaní sú v pohode aj lak na nich drží a cca po 2 týždňoch lakovania sa ‚začnú brániť a lúpu sa‘. Nemyslím si, že by to bolo odlakovačom. Mrknem na toho Alessandra. Inak tiež ma neba, keď menia obaly a ešte viac, keď spravia ‚nový lepší‘ To je takmer istotka, že šetria na kvalite a zložení a ja som prišla o obľúbený produkt.

Anonymní 27.9.18 09:40

Emi, a to ti dělají všechny, nebo jen nějaký vybraný? Nezměnilas odlakovač? Zkus ten Life Jacket jako base, ale je to jako otrava, anebo pak Alessandro, moje milované, má řadu SPA a kdysi tam měli takové zvlhčující gelíky, které se dávaly pod basecoat, Jenže jak změnili sortiment, tak to vypadlo, tak teď by tomu ais nejblíž mohly být Mango kapičky, i když ty jsou spíš na kůžičku. :( https://www.alessandro-international.com/…-serum-2811/

Ale na vytvrzení perfektně, asi nejlíp ze všeho, co znám funguje ten jejich Hardener, zase po změně sortimentu nevím který to je, ale asi toto: https://www.alessandro-international.com/…rdener-10ml/
Dřív na tom býval obrázek, jak nehet zašroubovává šroubek, kdybys někde viděla starou kolekci. A to teda odstranilo všecko, od lámání špiček, po čipování i zatrhávání zboku.
(jako chápete to, proč úspešné produkty „inovují“ tím, že jim změní jméno a etiketu? Asi aby byl zákazník furt ve střehu a hledal u konkurence…já jsem kvůli těm neustálým změnám a fakt špatně fungující české distribuci :pudl: na to Alessandro skoro zapomněla; a to jsem jednu dobu kupovala výhradně tuhle značku :( )

Mseminka 27.9.18 07:16

Laky mi tiež nikdy nepomohli na spevnenie nehtov.. Skôr naopak.. Teraz skúšam spevňovač od Mavaly. Občas mi príde, že snáď trpím alergiou na laky :-D Kecám samozrejme, ale pri pravidelnom lakování (jav sa ukazuje už po 2 týždňoch) sa mi nehty začnú šupinkovať a olupovať. Verím, že techniku lakovania zvládam. Lacným lakom sa vyhýbam. Moje naj sú OPI, Artdeco, Spa Ritual. Napadá niektorú z Vás, čo by pomohlo? Mne zatiaľ pomáha len nelakovať :think:

HappyGirl23 26.9.18 21:42

Kupuju v lékárně zpevňovač nehtů zn. Four seasons s diamantovým prachem… asi za 60,– … je perfektní, doporučuju :relax:

Anonymní 26.9.18 21:12

@Kjitka
A tak to bych nesouhlasila: existují laky, které dokážou zpevnit nehty při lakování tím, že obsahují výztuž (vlákna, částice), princip jako klasický kompozit a funguje to. Např. Jessica Life Jacket.
Ale hlavně se dá dosáhnout zpevnění nehtu ne nějkým výrobkem, ale celou nehtovou kosmetikou: princip je v nepoužívání laciných laků, ale při použití kvalitní, nevysušující kosmetiky, prospívající mrtvým nehtům i živým lůžkám, přesné technice lakování, která nechá prostor pro zoxidování a zpevnění mladého nehtu atd. Pak se dají i z dvojících se papírků vypěstovat slušné nehty.

Mseminka 26.9.18 13:17

Bohužiaľ aj pri dlhodobom lakovaní sa nehty zafarbia. Podkladový lak a top coat je samozřejmosť.. Moja skúsenosť

Kjitka 26.9.18 10:58

je všeobecně známo, že

  • pod barevný lak se dává podkladový, který zabrání pronikání pigmentů do plotýnky
  • lak, který by zpevnil nekvalitní nehty, ještě nebyl vynalezen
  • odlakovač nesmí obsahovat aceton - takže je na trhu dost levnějších a přesto kvalitních odlakovačů
Mseminka 26.9.18 09:16

Na zbavenie sa žltého nehtu pomáha od Scholl Healthy Nail 3in1. Mimo iné obsahuje priesvitný lak, ktorý neht v okamžiku zbaví zafarbenia :palec: Potom ešte pomáhali laky s efektom francúzskej manikúry - priesvitné a fungovali tiež na bázi vybielenia. Oba som mala x rokov dozadu, Scholl by sa však ešte mohol predávať.

Přidat komentář