Jak obstála v testování ručně míchaná rtěnka z makového oleje?

Ráda zkouším nové kosmetické kousky a hodně mě zaujaly ručně vyráběné rtěnky od značky MICHALA.cz. Česká značka slibuje čistě přírodní kosmetiku, která nevysušuje rty a krásně voní.

* Pusu na to: Rtěnky MICHALA.cz jsou vyrobené z makového oleje. Zdroj: Redakce

V hlavní roli makový olej

Ručně míchané rtěnky MICHALA.cz mají především zajímavé složení. Nejvíce mě zaujal mák a kakaové máslo. Michala, která svou značku pojmenovala jednoduše podle svého křestního jména, na sociálních sítích uvádí, že její rtěnky jsou absolutně přírodní, a právě makový olej se jí osvědčil z mnoha důvodů. Především tedy proto, že jsme doslova velmocí v produkci máku a je tedy vhodné podporovat místní výrobu.

Michala nabízí pestrou barevnou škálu rtěnek a vybrat si jednu jedinou není vůbec snadné. Protože miluju růžovou, tak moje volba byla jasná – sladce růžová. Každá rtěnka má totiž nejen číslo a odstín, ale i velmi romantický a originální název. Váhala jsem ještě mezi romanticky růžovou a divoce makovou. Sladce růžová to ale nakonec vyhrála na plné čáře.

Za pozornost stojí i elegantní krabičky. Zdroj: RedakceZa pozornost stojí i elegantní krabičky. Zdroj: Redakce

Barvy, které nelze přehlédnout

Co mě na rtěnce zaujalo je sytost odstínu. Na fotce to nevynikne tak, jako když si ji nanesete na rty. Rtěnka obsahuje hodně pigmentu, takže z vašich rtů velmi rychle vykouzlí doslova pusu k nakousnutí. Zpočátku se mi zdálo, že má rtěnka sušší konzistenci. Trochu jsem se proto bála, že bude rty vysušovat, což bych tedy rozhodně nepotřebovala. Ale zdání klame. Ve skutečnosti hravě nahradí balzám na rty, je příjemná a voňavá. A protože si často olizuji rty, mohu s klidným svědomím říct, že i dobře chutná.

Co je český, to je hezký

Jediné, co bych této rtěnce lehce vytkla, je výdrž. Ale to je do jisté míry dáno čistě přírodním složením, což je zase na druhou stranu velký bonus. Takže je dobré mít rtěnku neustále po ruce a čas od času přetřít novou vrstvou. I když v současné době to není tak jednoduché, pod rouškou je rtěnky škoda. Přesto věřím, že doba její velké slávy ještě přijde a jako další mám v plánu vyzkoušet tu divoce makovou, protože změna je potřeba.

Suma sumárum rtěnka je taková srdcovka, kterou jsem si oblíbila. Líbí se mi, že se jedná o český výrobek, přírodní složení i syté a výrazné barvy. A na závěr mohu ujistit, že sladce růžová je opravdu dokonale sladká – co do barvy, tak i do chuti.

Zajímá vás, jak taková výroba rtěnek probíhá? Přečtěte si rozhovor s Michalou: Pusu na to. Češka vyrábí míchané rtěnky z makového oleje a vrací důvod k úsměvu»

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější