Zase oteklé oči: Pomůže maska, nebo spíš plátek okurky?

Zírání do počítače a večerní vínko udělaly své – proto jsem hledala intenzivní péči, která by zkrotila mé tmavé kruhy pod očima a hlavně ranní otoky. Zklidňující maska od Korres vypadala, že by mohla být trefa do černého. Nebo že by byl lepší obyčejný kus okurky?

* Zklidňující maska Korres slibovala zmírnění otoků a tmavých kruhů.

Zklidňující maska na oči od řecké značky Korres má podobu klasického průhledného gelu. Nanáší se na vyčištěnou pleť a nechává působit 10–15 minut, po kterých ji smyjete.

Roztomilá tubička s obsahem a motivem okurky nemá žádnou výraznou parfemaci. Musela jsem vyloženě očuchávat, abych zachytila aspoň záchvěv nějakého slabého aroma. To nakonec beru spíš jako plusový bod, protože citlivé oční okolí potřebuje opravdu zklidnit. V minulosti se mi stalo, že jsem se po očním krému osypala a napuchla, takže vůni oželím ráda. Každopádně okurkový salát nečekejte.

Verdikt: Otoky odolaly

Moje pleť je asi pořádný pijan, protože po deseti minutách se Korres maska úplně vsákla. Viním z toho samozřejmě špatnou hydrataci očního okolí, ačkoliv oční krém používám denně. Tenká vrstva má navíc tendenci se sloupávat, když ji omylem necháte čtvrt hodiny. Maska se mi vpila opakovaně, a tak doporučuju s vrstvou gelu rozhodně nešetřit. Bohužel minibalení pak zmizí po čtyřech pěti aplikacích.

Po bezproblémovém smytí jsem pokaždé zkoumala, co se s obličejem stalo… Bylo by bláhové čekat efekt plastické operace, když Korres vyrábí přírodní kosmetiku. Po detailním zkoumání mi ale přišlo, že tmavé kruhy opravdu malilinko zesvětlaly, za což masce dávám 70 %. Za zmenšení otoků si zaslouží spíš jen 40 %, a to ještě s přivřenýma očima. Podruhé si radši nakrájím tu okurku nebo nandám na oči vychlazený čajový sáček. Na relaxaci ideální!

Oční maska ale bude praktické řešení, pokud míváte hektická rána a není čas ztrácet čas. Maska nestéká, na rozdíl od okurky nespadne a
zároveň báječně chladí (hlavně když ji předem dáte do lednice).

Cena: 225 Kč za 8 ml

Okurku, nebo masku pod oči? Záleží, jestli u toho pobíháte, nebo raději chcete rexovat.Okurku, nebo masku pod oči? Záleží, jestli u toho pobíháte, nebo raději chcete rexovat.

Další hodnocení Zklidňující maska na oči od Korres »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.