Korek a kosmetika: Jak v našem testu obstály balzámy s revolučními obaly?

V úterý představila značka Kneipp žhavou novinku v podobě revolučního korkového obalu spolu se třemi přírodními balzámy na rty. Stojí za pořízení?

* Je korkový obal funkční, nebo se jedná o módní výstřelek?

Ekologický skrz na skrz

Kosmetika a doplňky stravy Kneipp jsou na trhu už více jak 120 let. Spojením přírodních komponentů (zejména bylinek) a vědy se její zakladatel Sebastian Kneipp snažil pomoci lidem k celkovému duševnímu i fyzickému zdraví. Značka se stále hlásí k této filozofii a nyní navíc přichází s novými ekologičtějšími obaly.

Korek jako obal budoucnosti?

Olej ze semen černého bezu mi moc nevoněl, ale jeho účinky ho vrací do hry.Olej ze semen černého bezu mi moc nevoněl, ale jeho účinky ho vrací do hry.

Jako první se korkového obalu dočkal nový balzám na rty. Z korku má vyrobené tělo (asi ½ celkového obalu), zbytek doplňuje plast. V obchodě ho zakoupíte v balení, které je rovněž vyrobené z korku. Kromě toho ovšem obsahuje také 25 % trávy, díky čemuž je ještě ekologičtější a má lepší vlastnosti (např. dá se snadno ohýbat).

Krabička je na dotyk hrubší a vypadá rustikálně. Její rozbalení je ale velmi snadné, všechno do sebe krásně zapadá, takže ji nebudete chtít ani vyhodit. Korkové tělo balzámu má jemnější povrch a na dotyk působí jako samet s něžnými chloupky. Tyčinka je celkově masivnější, takže se dobře drží.

Jaký je samotný balzám?

U všech balzámů se udává 100% přírodní složení bez konzervantů, parafínů, silikonů a minerálních olejů. Přes jemnou pokožku rtů se vstřebávají škodliviny, kterým je proto lepší se v přípravcích na rty vyhnout. Nové balzámy Kneipp jsou k dostání ve třech provedeních:

  • mandle a kandelilový vosk – podporuje regeneraci a hydrataci, chrání rty, vhodné pro alergiky na včelí vosk a pro osoby s citlivou pokožkou
  • černý bez a bambucké máslo – ochraňuje proti UV záření a nepříznivým vlivům okolí, má protizánětlivé účinky, hojí drobné ranky a je vhodný i pro alergiky a osoby s kožními ekzémy
  • vanilka a cupuacu máslo – dlouhodobě hydratuje, uklidňuje a chrání podrážděnou pokožku, jemná vůně vanilky zmírňuje napětí a dodává pocit pohody
Mandle se mi líbila nejvíc, vanilce první místo uniklo jen o fous.Mandle se mi líbila nejvíc, vanilce první místo uniklo jen o fous.

Sečteno a podtrženo


Za sebe můžu potvrdit, že všechny tři balzámy krásně voní a jsou velmi příjemné na rtech. Můj osobní favorit je mandle s kandelilovým voskem, která je vhodná pro citlivou pokožku. Balení na mě působí něžně a mile a díky jeho větším rozměrům ho jen tak neztratím. I přes lehce vyšší cenu bych si je pořídila znovu. Po mandli přijde řada na slaďoučkou vanilku.

Cena: 159 Kč za jedno balení

Podívejte se na další kousky od Kneipp »

Autor: Lucka

V jednoduchosti je krása – Lucka ji má ostatně ráda v oblékání, líčení i vztazích. Zároveň je hravé stvoření, takže občas nahodí rudou rtěnku, výrazné stíny, nebo dokonce cosplay.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější