MiniRecenze: Masakr černou slupovací maskou?

Černé masky před časem zažily boom. Některá videa s jejich testováním se stala legendárními, protože youtuberky sundavání masky prožívaly jako natahování na skřipec.

Černá maska slibuje vytažení nečistot z pórů.Černá maska slibuje vytažení nečistot z pórů.

Rok jsem kolem černé masky Pilaten přešlapovala a v hrůze sledovala youtuberská videa. Pak mi kolegyně vyprávěla, jak pro krásu trpěla na depilaci voskem, a tak jsem si řekla, že taky nebudu srab.

Nanášení masky není zrovna příjemné, protože má tekutější konzistenci a sem tam kápne. Na obličej jsem nanesla řádnou vrstvu a pak čekala, co se bude dít. Pomalu mi začala tuhnout mimika, a tak jsem s pokerfacem vydržela předepsaných 15 minut.

K obávané fázi jsem přikročila s velkým odhodláním. Opatrně jsem začala masku slupovat. Slzy nepřišly, nicméně jsem si vzpomněla na kolegyni, protože tak perfektní depilace t-zóny bych nedocílila ani tím jejím slavným voskem.

A co na masku póry? Na sloupnuté masce jsem sem tam objevila trochu nečistot, ale žádný zázrak. Navíc pokud maska skutečně něco z pleti vytáhla, tak jen z části póru, takže když po téhle proceduře použijete kosmetiku na stažení pórů, moc vám nepomůže. Mým černým tečkám tedy s pomocí masky Pilaten rozhodně neodzvonilo, ach jo.

Cena: okolo 200,– za 60g balení

Značka Pilaten vyrábí asi nejznámější černou masku.Značka Pilaten vyrábí asi nejznámější černou masku.

Máte s maskou Pilaten zkušenost? Napište ji do recenzí na Arome »

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.