Pusa jako chameleon: Balzám změní barvu vašich rtů

Jednou sytě růžová, jindy lehounce lososová – samozabarvující pH balzám na rty si hraje s barvami rtů a vás pokaždé čeká překvapení. Stojí Chameleon od Ryoru za vyzkoušení, nebo je to jen obyčejný lesk?

* Fialová tuba skrývá křiklavě růžový balzám.

Svojí barvou překvapí

Chameleon má praktickou vymačkávací tubu, připomínající klasické balzámy na rty nebo lesky. Při prvním testu mě dost zarazila křiklavě růžová barva, kterou si automaticky spojuju s umělými příchutěmi tutti frutti. Chameleon si ale odpustil oboje a splnil, co slibuje na obalu. Rty hydratuje a vybarví do lehké až středně silné růžové, a to podle aktuálního pH vašich rtů.

Verdikt: Překvápko každý den

První minuty mi přišel vcelku klouzavý a spíš připomínal lesk na rty, včetně jeho aplikace. Při dalších pokusech jsem zjistila, že balzámu stačí opravdu minimální množství, aby spustil měnící parádu.

Velmi mi vyhovuje, že Chameleon absolutně nelepí a nemá žádnou, rádoby ovocnou příchuť. Také mě ohromně baví čekat, jak se tentokrát vybarví. Balzám je tónovací, takže vás nikdy nečeká neonová růžová. Mně Chameleon rty nejčastěji promění do jemně růžové, navíc mám dojem, že jsou takové šťavnatější a plnější. Zatímco jiná barvicí mazátka na pusu obvykle nezvládají hydrataci, Chameleon ji dává s přehledem. Rtům dopřeje barvu a sjednocení, i když je nemáte dokonale vyhlazené peelingem. Chameleona cítíte a vidíte i hodinu poté, což je na balzámy na rty úspěch.

Nevýhodu samozabarvujícího balzámu jsem žádnou nezaznamenala, jedinou komplikací bylo akorát počasí. Balzám jsem totiž nosila v kabelce, když se teploty pohybovaly kolem nuly. Právě v nízkých teplotách má Chameleon tendenci tuhnout, takže mi několikrát nešel vymáčknout a tuba byla téměř na prasknutí. Nakonec balzám stačilo prošťouchnout jehlou, zahřát v dlaních a zase „balzámoval“ jako nový. V nadcházejícím létě ale nic takového nehrozí – v tekutější podobě ho budete potřebovat jen malinko, aby vám pusa krásně zrůžověla. Takže potlesk pro Ryor!

Cena: 99 Kč za 12 ml

Podívejte se na další hodnocení samozabarvujícího balzámu Chameleon a přidejte své vlastní »

Ryor samozabarvující balzám Chameleon koupíte za 99 Kč.Ryor samozabarvující balzám Chameleon koupíte za 99 Kč.

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější