My Burberry & Hugo Boss Ma Vie: recenze

Už budu muset taky vytáhnout z kufříčku nějaké starší vzorky. Ne že by mě zkoušení novinek nebavilo, přijít do parfumerie a vidět nový flakon, který jsem zatím znala jen ze zpráv o chystaných vůních, má svoje kouzlo, ale... To jsou pořád jen samý kytičky!

Kytičkové - ani se mi nechce říkat „květinové“ - vůně jsou očividně stále oblíbené a trendy, protože se vyrábějí jako na běžícím pásu. Přemýšlela jsem, jestli na vůně, které jsem dnes vyzkoušela, vůbec psát recenzi, protože o nich nebudu moct napsat nic moc objevného, ale pak jsem si uvědomila, že by vlastně mohlo jít o tipy na dobré univerzální dárky.

Hugo Boss přidal další barvu do řady, která začala vůněmi Nuit a Jour. Novinka Ma Vie je tlumeně růžová a růže je také její hlavní složkou.

Popis dělí složení Ma Vie nikoli do obligátní hlavy, srdce a základu, ale do tří skupin: „modernita“, „ženskost“ a „sebevědomí“. Moderní ingredience zastupuje kaktusový květ, ženské růžová frézie, jasmín a růžová poupata. Sebejistotu vám dodají hřejivá dřeva a cedr.

Na mě z Ma Vie nedýchala ani sebejistota, ani kaktusový květ, ale čistá mladá ženskost. Jak už jsem předeslala, vůně je taková květinková: voní po čisté růži, čistých fréziích a čistém bílém pižmu. Je to hezké a romantické, i když ne nijak objevné. Skvělý dárek pro mladou ženu.

My Burberry je charakterem podobná, ale působila na mě o něco dospěleji. Podle propagačních textů má být My Burberry parfémovou variantou ikonického trenčkotu: klasická, elegantní a flexibilní, nositelná podle toho, jak a kam se její majitelce zrovna zachce.

Také My Burberry obsahuje růži, konkrétně damašskou a stolistou, a frézii, proto ta podoba s Ma Vie. My Burberry však působí sofistikovaněji. Kromě růže a svěžího hrachoru v ní ucítíte pačuli a také pižmo, které je však lehce „živočišnější“, působí jako druhá kůže. My Burberry na mě působila skutečně příjemně a pokud se bude dobře prodávat a budu ji potkávat častěji, nebude mi to vadit. Doporučila bych jako dárek pro ženy všeho věku.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější