Ekologové tleskají: Nahradí mýdlové obaly plast?

Plasty jsou prakticky všude kolem nás. Nejinak je tomu také u kosmetiky. Průměrný člověk použije za rok 11 lahví sprchového gelu a 10 lahví šamponu. Problém mohou vyřešit obaly z mýdla.

* Žijeme v době plastů, měli bychom je ale omezit. Mýdlové obaly nám v tom mohou pomoci. Zdroj: Profim

Plast se rozkládá několik set let

Většina zkrášlovacích pomocníků se ukrývá v plastových obalech. Přitom lidé každoročně vyprodukují až 300 miliónů tun plastu. Statistiky ukazují, že jen 10 % plastů se recykluje, zbytek skončí na skládkách nebo v oceánu, kde se bude rozkládat několik set let.

Německá designérka přichází s řešením. V rámci diplomové práce na Univerzitě umění v Berlíně vytvořila unikátní lahev vyrobenou z mýdla. Podle ní by snadno mohla nahradit klasické plastové obaly na šampony, kondicionéry a sprchové gely.

Mýdlové obaly jsou v souladu s přírodou

Princip je jednoduchý: lahve vyrábí z klasického mýdla a vnitřní část potahuje speciální vrstvou, která zabrání jeho rozpouštění. Nahoře je pak jen kovový uzávěr.

Obal z mýdla vypadá na první pohled podobně jako plastový, přitom je ekologický. Ano, postupem času se může začít rozpouštět, ale podle odhadů vydrží dostatečně dlouho, než spotřebujete obsah.

Co na mýdlové obaly říkáte?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější