Mýty a fakta o kráse: Patří korektor pod nebo na make-up?

Znáte to: kamarádka sestry má známou a ta má kolegyni, která říkala… Ale zase musíme vzít v úvahu, že na každém šprochu... anebo ne?

*

1. mýtus: Make-up ucpává póry a škodí pleti

Fakt: Dnešní make-upy jsou vyvinuty tak, aby pleť naopak chránily před vnějšími vlivy, jako je třeba znečištěné prostředí. Můžete si pořídit i takový, který má vysoké SPF, make-up s liftingovým účinkem nebo s rozjasňujícím efektem. Kouzelná moc ale platí jen přes den a večer, pokud máte nějaký program. Před spaním líčení vždycky shoďte.

2. mýtus: Čím víc bio, tím lepší

Fakt: Ne vždy je pleť připravená snášet 100% přírodní kosmetiku. Zejména alergici by si měli na veškeré bylinky v pleťových přípravcích dávat pozor. Někdo oteče po burákovém másle, někdo zase po levanduli, tak bacha na to.

3. mýtus: Korektor se dává pod make-up

Fakt: Nejprve pleť sjednotíte make-upem, poté teprve doladíte korektorem. Takže si klidně na chvilku zahrajte na pandu a naneste ho až na závěr. Jemným vklepáváním docílíte skvělého finálního výsledku. Výjimku tvoří speciální korektory, které maskují například začervenání nebo popraskané žilky.

Přečtěte si také článek Vyzkoušeli jsme 12 korektorů: Poradí si některý s kruhy pod očima? »

4. mýtus: K hydrataci pleti stačí hydratační krém

Pokožka odráží nejen to, čím o ni pečujeme, ale také životní styl a životosprávu. Pokud vás trápí suchá pokožka, zamyslete se nad tím, jestli dáváte tělu dostatek vody i zevnitř. Při dodržování pitného režimu, a tím myslíme čistou vodu, bude vaše pokožka vypnutá, zdravější a svěží. Konec „sušenek“ v Čechách!

5. mýtus: Tužka na rty zajistí objem

Fakt: Ohraničení rtů znamená jejich vizuální zúžení. Nepomůžete si ani tím, když povedete konturku až někde kus nad hranicí rtů. Pokud toužíte po dodání objemu, použijte světlé a třpytivé lesky na rty.

6. mýtus: Zastřihávání konečků urychlí růst vlasů

Fakt: O vlasy se musíte starat hlavně kvalitní péčí a stravou, případně jejími doplňky. Dbát je potřeba o kořínky, ty musíte vyživovat a posilovat, aby vám rostly kvalitní a pevné vlasy. Také se vyvarujte častému domácímu barvení a zesvětlování, to vaše háro poničí ze všeho nejvíc.

Podívejte se také na velký test 11 olejů na vlasy »

7. mýtus: Časté česání způsobuje vypadávání vlasů

Fakt: I kdybyste si vlasy přestaly česat úplně, vypadávání se nevyhnete. Není vůbec způsobeno česáním ani kartáčováním, je závislé na kvalitě vlasů, na kondici vaše těla, na hormonální rovnováze a dokonce i na počasí a ročním období. Vlasy je naopak potřeba česat každý den, aby se uvolnily ty oslabené a dostaly prostor silnější a zdravější kousky.

8. mýtus: Kvůli holení jsou chloupky tmavší a tvrdší

Fakt: Ani každodenní holení neznamená, že vám chloupky ztmavnou anebo se stanou silnějšími. To je jen klam, který způsobuje dorůstání – když je chloupek krátký, zdá se být silnější, kdybyste ho ale nechaly dorůst, uvidíte, že je stále tak slabý a má stejnou barvu jako před prvním holením.

Existuje ještě další mýtus, o kterém víte, že je rozšířený?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější