Nejčastější chyby při čištění pleti

Můžeme kupovat luxusní krémy a chodit na drahá ošetření, ale bez pravidelného poctivého čištění pleti budou mít naprosto minimální efekt. O tom, jak budeme vypadat za 10, 15 nebo 20 let většinou rozhoduje náš přístup ke každodenní péči. Kde děláme ty nejzásadnější chyby?

Micelární vodaMicelární voda

Podceňujeme péči o krk a dekolt

Nestačí letmo odlíčit namalovaná místa. Čistit musíte i v případě, že se nenamalujete. Oblíbená chyba těch línějších z nás je zapomínat při čištění na kůži na krku a dekoltu. To se ale dvakrát nevyplatí, protože zrovna v těchto místech je pokožka citlivá a pravidelnou péči vyžaduje. Pokud nechceme, aby dekolt denně vystavený sluníčku, klimatizaci nebo městskému prostředí zestárl dříve než naše tvář, budeme ho muset čistit stejně pečlivě.

Usínáme namalované

Nikdy se nezapomeňte pořádně odlíčit. Je to základ. Kdy jindy by si měla pleť odpočinout, než v noci? Setřít make-up je ještě důležitější. Pokud na sobě musíte mít něco krásného, nastříkejte se parfémem.

Odličovač očíOdličovač očí

Oči i obličej odličujeme jedním tamponem

Nejen, že byste neměla mít společný tampon pro odlíčení očí a obličeje, ale dokonce byste měla použít speciální přípravek. Například voděodolnou řasenku nemá obyčejné tonikum šanci dokonale odlíčit. Pokud na odlíčení nepoužijete více tampónů, snadněji si roznesete po obličeji nečistoty. Navíc do očí se vám lehce dostane infekce.

Příliš se drhneme

Jemný peelingJemný peeling

I když nečistoty a odumřelá kůže musí pryč, příliš energickým a častým drhnutím své pleti také neprospějete. Cílem peelingu je odstranit starou kůži a podpořit prokrvení. Když přitlačíte, tak můžete docílit toho, že se vám pokožka podráždí nebo se začne více mastit.

I když zrovna nemáte po ruce všechnu svou kosmetiku, rozhodně se nezapomeňte večer odlíčit. Jako taková nouzová záloha poslouží odličovací ubrousky. Bude záležet jen na každé z nás, jak často k nim přistoupí.

Autor: Josefina

.
Váš příspěvek

Nejčtenější