Nejlepší krém proti vráskám: Víme, co v něm nesmí chybět

S krémy, mléky a séry proti vráskám jako by se roztrhl pytel. Slibují mnohé: vypnutí pleti, vyhlazení vrásek i zářivý vzhled. Tyto účinky ale anti-aging nálepka nutně negarantuje. Jestli bude krém opravdu fungovat, zaručí jedině ty správné ingredience. Které to jsou?

Retinol

Co je to:

Retinol není žádná exotická ingredience. Jedná se totiž o jednu z forem vitamínu A, tolik nezbytného pro správné fungování lidského organismu. V kosmetickém průmyslu se řadí mezi supervitamíny, a to hlavně pro svou schopnost proniknout hluboko do pleti.

Co to znamená pro vaši pleť:

Retinolu se přezdívá zabiják vrásek - a po právu. Urychluje buněčnou obnovu, odstraňuje odumřelé buňky a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Pro vaši pleť to znamená méně vrásek, povadlé kůže a dokonce i skvrn od sluníčka. Zároveň rozpumpuje váš krevní oběh, čímž přispívá ke svěží a zářivé pleti.

Kde ho hledat:

L'Oréal Paris Revitalift Magic Blur denní krém proti stárnutí pleti (344 Kč) si poradí i s rozšířenými póry.

TIP! Retinol nejlépe pracuje ve tmě. Kromě denního krému se proto vybavte i jeho noční variantou.

Antioxidanty

Co je to:

Co má společného zrnko kávy, pomeranč a zelený čaj? Záplavu antioxidantů, která ochrání vaše buňky ve vaší pleti před nepříznivými vnějšími vlivy. Které tam patří? Třeba vitamín A, B6, C, E, zinek, selen nebo beta-karoten.

Co to znamená pro vaši pleť:

Antioxidanty jsou udatní bojovníci s volnými radikály, které urychlují stárnutí pleti. Neutralizují jejich účinek, zvyšují odolnost pleti a zabraňují tak jejímu předčasnému stárnutí.

Kde je hledat:

Biotherm Skin Best antioxidační pleťový krém pro normální až smíšenou pleť (1 116 Kč) mázněte na tváře, pokud se chystáte na sluníčko. Obsahuje totiž filtry proti UVA i UVB záření, které škodí kvalitě pleti.

Koenzym Q10

Co je to:

Sloučeninu, svou funkcí podobnou vitamínům, najdete ve většině lidských buněk. Funguje jako katalyzátor pro lepší využití energie v buňce a zlepšuje detoxikaci organismu. Když Koenzym Q10 chybí, je to skutečná potíž. Kromě toho, že účinně bojuje proti stárnutí buněk, je klíčový pro správnou funkci srdce.

Co znamená pro mou pleť:

Koenzym Q10 je označován za skutečný zázrak v péči o pleť. Podporuje tvorbu kolagenu a dohlíží na elasticitu pleti. Věkem Koenzym Q10 ubývá, což na pleti lehce poznáte: kromě prvních vrásek je unavená a bez života.

Kde ho hledat:


Noční krém proti vráskám Nivea Q10 (212 Kč) regeneruje během noci, kdy je pleť nejvíce připravená přijímat hydrataci.

Peptidy

Co je to:

Jedinečné řetězce složené z aminokyselin toho nemají na starosti málo. Odpovídají za regeneraci a růst buněk a správnou funkci imunitního systému. Zároveň regulují spánek, tvoří hormony a v neposlední řadě se starají i o kvalitu kůže.

Co dělají s vaší pletí:

Peptidy podporují tvorbu pružných vláken, zvyšují hustotu a pevnost kůže a také uvolňují svaly. Přesně ty, které jsou zodpovědné za vznik mimických vrásek.

Kde je hledat:

Unavená pleť si smlsne na Garnier Noční krém proti vráskám Essentials 55+ (129 Kč). Obsahuje rýžové peptidy, přeborníky v regeneraci pleti.

Kyselina hyaluronová

Co je to:

V roce 1942 látku představil maďarský vědec Endre A. Balazs jako náhradu vaječného bílku v pekařských výrobcích. To ještě netušil, že bez ní kosmetický průmysl nedá ani ránu. Kyselina hyaluronová totiž výjimečně váže vodu, čímž hydratuje a zjemňuje pokožku. Současně podporuje tvorbu kolagenu, bojuje proti tvorbě vrásek.

Co je to:

Lékaři ji využívají k léčení artrózy, kožních popálenin i v oční medicíně. V kosmetickém průmyslu slouží k vyplnění vrásek, především takzvaných „marionet“. Jde o tolik nenáviděné nosoretní rýhy, které vedou od ústních koutků dolů.

Kde ji hledat:


Eucerin Hyaluron-Filler denní krém proti vráskám pro suchou pleť (668 Kč) si mohou dovolit i majitelky dehydratované pleti.

Autor: Zuzka

.

Nejčtenější