PR článek

Není retinol jako retinyl retinoate. V čem je druhý zmíněný lepší? Na omlazení skoro ve všem!

Hledáte účinnou látku na omlazení pleti? Pokud jste si dosud myslely, že nejlepší efekt má retinol, máme pro vás překvapení – všechno je jinak. „Bratranec“ či „nová generace retinolu“, jak retinyl retinoate nazývají média, to totiž zvládne mnohem lépe.

*

Retinoidy, mezi něž řadíme například kyselinu retinovou, jsou skupina biochemických látek, o nichž dermatologové, ale i široká veřejnost ví, že dokáží omladit pleť – vyhlazují vrásky, dodávají chybějící objem a postarají se i o další známky stárnutí pleti.

Omlazení, které má svůj háček

Pleť mohou bohužel podráždit a v případě špatného používání způsobí více špatného, než dobrého. Jednou z možností, jak se těmto komplikacím vyhnout, je nepoužívat přímo retinoidy, ale jejich méně dráždivé prekurzory, tedy látky, které jsou samy o sobě neaktivní, nicméně v organismu se na aktivní retinoidy přemění.
Mezi nejběžnější prekurzory patří retinol a retinyl palmitát. Jsou sice méně dráždivé než kyselina retinová, bohužel však mají také méně výrazný účinek. V organismu totiž musí projít minimálně dvěma metabolickými procesy, které je na kyselinu retinovou přemění.Anti-aging bez kompromisů

Existuje nicméně ještě další varianta. Jmenuje se retinyl retinoate! Tento nový prekurzor a derivát vitamínu A v sobě kombinuje vysokou účinnost, téměř žádné riziko podráždění pleti a navíc je ve srovnání s ostatními deriváty vysoce stabilní, čímž je zachována jeho dlouhodobá efektivita.
Molekula retinyl retinoate vzniká chemicky spojením kyseliny retinové a retinolu. Když vstoupí při topické aplikaci do organismu, stačí již pouze jeden metabolický krok k rozložení látky zpět na kyselinu retinovou a retinol. Kyselina retinová je aktivní a účinná okamžitě, zatímco retinol zůstává v pleti, přičemž se může na kyselinu transformovat později. Biologická aktivita retinyl retinoate je díky tomu výrazně vyšší!Stabilní a účinný

Retinyl retinoate je v kůži neaktivní až do momentu, když dojde k jeho postupné přeměně. Množství kyseliny retinové v pleti narůstá také postupně, zejména ve srovnání s její topickou aplikací. Efekt je tím pádem srovnatelný, nicméně díky postupnému nárůstu koncentrace v kůži nehrozí podráždění.

Co bývá největším problémem u prekurzorů, jako je retinol a retinaldehyd? Jejich stabilita. I když jsou skladovány správně a v adekvátním balení, může snadno dojít k jejich degradaci hned po aplikaci na kůži. Proto je zásadní, aby byly na pleť aplikovány výhradně večer. To u retinyl retinoate v žádném případě neplatí! Díky svému složení je vůči slunečnímu záření mnohem odolnější než retinol a většina ostatních forem vitamínu A.
Vyzkoušejte ho v luxusním superkrému aktivujícím mládí Medik8 r-Retinoate®. Ten můžete na rozdíl od retinolu používat i ráno, pleť nedráždí a prvních výsledků si na pleti všimnete již po čtyřech týdnech používání.Skvělá síla antioxidantů

Kromě patentované aktivní molekuly vitamínu A retinyl retinoate obsahuje další dva silné antioxidantym, vitamíny C a E. Ty neutralizují volné radikály, které jsou jednou z hlavních příčin stárnutí pleti, podporují její hydrataci a navíc sjednocují barevný tón. Složení tohoto luxusního „mazlíka“ doplňuje 100% kyselina hyaluronová a glycerol, které se postarají o obnovu kožních lipidů, podpoří přirozenou funkci kožní bariéry a zamezí transepidermální ztrátě vody.

Nejčtenější