Nevtíravý a svěží. Jak voní ten pravý parfém pro nevěstu?

Tak jako věnujete pozornost výběru těch „nej“ svatebních šatů nebo účesu, neměli byste zapomínat ani na vhodnou vůni, která vás bude celý slavnostní den doprovázet. Pečlivě zvolený parfém totiž ještě více zdůrazní krásu nevěsty a i po dlouhé době ve vás vyvolá příjemné vzpomínky.

* Vůně je podstatnou součástí našich vzpomínek. Zdroj: IVASHstudio / Shutterstock, Inc.

Do podvědomí si vůně ukládáme, aniž bychom se o to cíleně snažili. Spojujeme si je s určitou osobou, zážitkem anebo událostí. Stačí jen závan povědomých tónů a okamžitě se v myšlenkách přeneseme na místo, kde jsme se s nimi setkali poprvé. Tedy třeba i na zámeckou zahradu nebo do obřadní síně, kde jste si s mužem svého života řekli „ano“.

Vsaďte na jemné tóny a rostlinné ingredience


Myslete na to, že na svatbě by vás vůně měla doplnit, nikoliv přebít. Těžké orientální kořeněné, ale i příliš sladké akordy proto rovnou z výběru eliminujte. Naopak v parfumerii pořádně prozkoumejte sekci parfémů se svěžími ovocnými, květinovými a vzdušnými tóny.

Z parfémových ingrediencí se k příležitosti svatby hodí třeba zelený čaj, hruška, jablko a další zelené ovoce nebo vodou nabitý meloun a okurka. Jemnost nevěstě dodají květy magnolie a jasmínu, lehkost zase mořské a vodní tóny.

Hravé svěžesti s nádechem decentní sladkosti docílíte parfémem s květy pomerančovníku, výtažky z plodů malin, třešní a červeného rybízu a oblíbené citrusy. Pokud milujete voňavou exotiku, nevzdávejte se jí ani ve svatební den a sáhněte po parfému s příměsí kokosu, písčitých tónů nebo vanilky.

Zapojte se do diskuse o parfémech na svatbu

Jaké parfémy nevěstám doporučuje Arome?

V každém případě se s vůní před svatebním dnem snažte trochu „sžít“ a opravdu si ověřit, jestli k vám sedí. Rozhodně taky nešlápnete vedle, pokud se zahalíte do tónů oblíbeného parfému, který k vám patří třeba i po mnoho let.

Jaký parfém jste zvolili nebo plánujete zvolit na svatbu vy? A vzpomenete si, jakou pánskou vůni měl váš vyvolený?

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Témata článku

Váš příspěvek
tea_of_cup 2.6.19 14:49

Ach jo, to mohl být tak zajímavý článek! :-(

Hanka H 30.5.19 21:37

Takové zajímavé téma, a takhle ho pohřbít! :-( Tolik klišé na jednom místě – „se zahalíte do tónů oblíbeného parfému …“, „hravé svěžesti s nádechem decentní sladkosti docílíte …“, „pečlivě zvolený parfém totiž ještě více zdůrazní krásu nevěsty … “, a další, a další!
Text vypadá jako poskládaný z eshopových hodnocení těch opravdu nejdavovějších vůní. Autorka nás posílá do parfumérie pořádně prozkoumat sekci parfémů se svěžími ovocnými, květinovými a vzdušnými tóny; musím se pousmát – myslím, že zdejší členky a členové by mohli před těmito sekcemi uspořádat vzdělávací seminář doprovázený ukázkami ze svých poliček a předvést vůně, které zadaná kritéria splňují poněkud víc, než redakcí doporučené parfémy.
Na téma „svatební vůně“ lze dohledat nepřeberné množství textu – jde jenom o to se v dané problematice (tj. v parfémech) trochu orientovat, a tím pádem moci napsat i nějaká subjektivní hodnocení. Ta ve výše zveřejněném textu bohužel nenacházím.

Brach 30.5.19 18:18

To zase psal někdo, kdo ty vůně nezná, navíc tady v diskuzích toto téma už dávno je a daleko zajímavější .....takže ehm ehm
Eliška zkrátka dostala za úkol každý měsíc vypotit článek o vůni, bez ohledu na to, jestli je to přínosné či nikoliv, sorry

Příspěvek upraven 30.05.19 v 18:29

jerry 30.5.19 16:55

Golden Delicious? To jako fakt? :lol: Vždyť to je prototyp opaku „nevtíravá vůně“. A v teple je to zabiják.

Misha17 30.5.19 07:00

Nevtierava a svieza a je tam odporucana LPRN vyrazna ceresnovka alebo Flower brutalna pudrovka :-D Jablko, melon a uhorka? :oops:
Nevesta by si mala vyberat nieco co jej sedi, co je pristane, osobne by som sla do kvetinovejsich elegantnejsich voni, napr. taka klasika Miss Dior.

Nejčtenější