Recenze Biofáze: Jsou obnovující séra opravdu tak zázračná, jak se o nich tvrdí?

Nobilis Tilia přichází s novinkou: šesti sadami obnovujících sér, které si umí poradit se známkami stárnutí, dehydratací, podrážděním, problematickou a citlivou pletí i hyperpigmentací. Která Biofáze bude ta pravá pro vás?

* Řada Biofáze byla vyvinutá s ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.

Jak obnovující séra fungují?

Biofáze – to je šest typů kúr rozdělených podle problému, na který jsou vhodné. Sady mají vždy dvě séra stejná a liší se třetím. Séra se nanáší večer na pečlivě vyčištěnou pokožku a každé z nich se nechává 10 minut působit.

3 kroky k účinku

1) Sérum Geranium – Aktivuje procesy v pokožce.

2) Tymián – Zpomaluje průtok krve cévami, čímž navozuje chladivý efekt.

3) Sérum dle typu problému: koriandr, bazalka, calendula, santal, levandule nebo šalvěj.

Řada Biofáze vznikla ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Ve studii se podařilo prokázat antioxidační vlastnosti jednotlivých éterických olejů v sérech.

Šest sad sér, každá na jiný problém.Šest sad sér, každá na jiný problém.

Obnovující séra Koriandr

Účinky

 • redukují známky stárnutí
 • podporují tvorbu kolagenu a elastinu
 • rozjasňují pleť a navrací jí pružnost

Vhodná pro ochablou pokožku.

Po více jak měsíci používání těchto sér mohu říci, že jsem na nich téměř závislá. Přiznám se, že zpočátku jsem byla trochu zaskočená „časovou náročností“, protože séra se musí nanášet po deseti minutách, ale když si z toho uděláte taková malý rituál, je to vlastně i příjemná relaxace. Každé sérum má svůj „úkol“, a každé jinak voní. Je dobré vyčlenit si více času, já séra používám před spaním, když už jsem v posteli s knížkou nebo u televize. Miluju tu intenzivní vůni. A výsledek? Co se mi podařilo vysledovat, moje pleť je určitě méně podrážděná (a to mám hodně citlivou pokožku) a jsou méně vidět pigmentové skvrny v obličeji, které mě dost trápily a celkově mi pokožka přijde hydratovaná a svěží. Za mě tedy palec nahoru.

Obnovující séra Bazalka

Účinky

 • hydratují
 • tonizují
 • redukují známky stárnutí
 • podporují obnovu kožních buněk

Vhodná pro dehydratovanou a zralou pokožku.

Boží! Strašně se mi líbí kombinace tři složek sér, která se jednotlivě vrství a každé pleti prosívá jiným způsobem. Byla jsem překvapená, že i když jsou séra přírodní, jejich účinek je vidět a cítit celkem rychle - cca 14 dní… normálně čekám alespoň měsíc. V kombinaci se vyrovná chemickým sérům, takže takové to, že přírodní kosmetika je super, ale chemie je prostě silnější, tady dle mého neplatí. Všechny tři složky jsou velmi jemné, vůně je decentní a příjemná, vstřebání je rychlovka - takže i když je aplikace ve třech krocích, nestrávíte před zrcadlem mládí. :)Séra opravdu příjemně hydratují, v pohodě zvládají i chladnější dny teď v říjnu, kdy mám pokožku ještě sušší než obvykle. Mastná Nivea to samozřejmě není, ale já dávám přednost lehčí kosmetice. S hydratací pak jdou ruku v ruce vrásky - hluboké rýhy mezi obočím nevyžehlí, ale drobné vrásky se hezky vyhlazují. Určitě zkusím ještě jedno balení.

Obnovující séra Calendula

Účinky

 • regenerují
 • redukují známky stárnutí
 • předchází drobným zánětům

Vhodná pro podrážděnou pokožku– např. při akné nebo po odstraňování chloupků.

Z této řady jsem absolutně nadšená. Moje pokožka je spíše normální a na nic extra netrpím, přecejen je ale občas suchá a zároveň se tam nějaký ten pupínek objeví. Po měsíci užívání této řady si troufám říci, že je moje pleť vyživená, krásná a pružnější. Myslím, že budu mít časem tendenci k tvorbě vrásek, mysím, že by mi tato kůra mohla pomoci k tomu, abych pleť udržela pružnou o pár let déle.
Poměrně náročné pro mě bylo, dodržet desetiminutové odstupy od jednotlivých fází a dodržet pravidelnost každodenního používání. Výsledek ale stál za to. Moje pleť je odpočatá, vyživená a krásná a dokonce bez kruhů pod očima, i když se zrovna ideálně nevyspím. A ta vůně! Na tu nesmím zapomenout.
Jednoduše nadšení <3. Vřele doporučuji!

Obnovující séra Santal

Účinky

 • hydratují
 • redukují známky stárnutí
 • podporují tvorbu kolagenu a elastinu
 • odplavují nečistoty
 • redukují tvorbu kožního mazu

Vhodná pro problematickou až aknózní pokožku.

Sice je péče kvůli třem krokům delší, ale vyplatí se. Po nanesení každého ze sér je cítit, že se opravdu „něco děje“. Po prvních pár dnech se mi zdálo, že se pleť malinko zhoršila, ale pak se naopak lepšila, až vypadala opravdu zdravě a bezproblémově. Chce to pravidelnost a poctivé používání, ale výsledky se dostaví :)
Santal krásně voní a zázračně účinkuje.Santal krásně voní a zázračně účinkuje.

Obnovující séra Levandule

Účinky

 • hydratují
 • redukují známky stárnutí
 • zmírňují podráždění
 • sjednocují tón pleti, projasňují ji a posilují její odolnost

Vhodná pro citlivou pokožku.

Tento produkt byl pro nás pecka a moc jsme se těšily na první aplikaci. Dostala se nám do rukou tato verze s levandulí, kterou naše pokožka potřebovala. Byl to pro nás jako pro ségry velmi zajímavý večerní rituál a každou lahvičku jsme si patřičně užívaly. Krásné vůně, příjemné konzistence a snadná aplikace. Byla to taková půlhodinka relaxu u televize, kde jsme si pouštěly youtube ;). Ale zpět k produktu :D líbil se nám moc. Byly chvilky, že jsme si řekly ano je boží (pleť byla jemná, bez pupínků) a pak i večery, kdy jsme si řekly, že není špatný, ale velký efekt nevidíme (trošku vysušená brada). Plošně, ale musíme uznat, že tato sada tří sér je fajn. Pleť jsme neměly podrážděnou a ani nás nic neštípalo. Osobně dle našeho názoru za koupi stojí. Je to péče přírodní a toho si velmi ceníme.

Obnovující séra Šalvěj

Účinky

 • zlepšuje stav pleti při hyperpigmentaci
 • zmírňují tvorbu stařeckých skvrn a tukových cystiček
 • projasňují pleť

Vhodná pro pokožku se sklonem k hyperpigmentaci.

V prvé řadě bych uvedla, že séra mají opravdu velmi intenzivní vůni, která například mě velmi uklidňuje a na spaní pro mě je velmi příjemná (séra používám pouze na noc). Nicméně pro někoho by mohla být opravdu moc. Sada obsahuje tři séra, při jejichž nanášení musí být vždy 10 minut rozestup, což je někdy velmi otravné, obzvlášť, když už chce jít člověk spát :) Nicméně dá se na to zvyknout. Sada se šalvějí je určena na hyperpigmentaci a to je jeden z problémů, který mě trápí. Další je ovšem akné a to mi séra v prvním týdnu poměrně zhoršila. Nicméně je třeba vytrvat, pleť se po prvotním zhoršení dá do pořádku a musím potvrdit lehké projasnění a sjednocení tónu pleti. Ještě bych doplnila, že mám pleť po nanesení všech sér lehce lepkavou. Na noc mi to nevadí, ale na denní použití bych to tedy nesnesla.

Vyzkoušíte Biofázi?

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Doporučená kosmetika

Váš příspěvek

Nejčtenější