Novinky: Lolita Lempicka Sweet a černé Opium

Black Opium je od září čerstvě v prodeji, nové "jablíčko" od Lolity by mělo přijít co nevidět. Na co se můžeme těšit?

O vůni Black Opium z produkce značky Yves Saint Laurent se ví už od května, ale na trh přišla teprve během září a k dostání je kupodivu už i u nás, i když zatím za dost vysokou novinkovou cenu.

Black Opium je baleno v černém flakonu se třpytkami a má být rokenrolovou interpretací původního Opia a symbolem temné, záhadné stránky značky. Na vůni pracovali čtyři parfuméři: Nathalie Lorsonová, Marie Salamagne, Olivier Cresp a Honorine Blancová. Ve složení najdeme kávu, která by měla být dominantní; dále červený pepř, pomerančový květ, jasmín, vanilku, pačuli a cedr. Podle prvních recenzí prý Black Opium skutečně voní výrazně kávově.

Uvedení na trh provází pikantní skandálek, protože návrhář Hedi Slimane, který u Laurenta zastává pozici kreativního ředitele, vydal tiskovou zprávu, v níž prohlašuje, že se nijak nepodílí na chodu divize YSL Beauté (kosmetika a parfémy) a tudíž ani na čemkoli kolem Black Opia. Ozval se zřejmě proto, aby mu některá média nepřičítala zásluhy za něco, na čem nepracoval, ale zlomyslní parfémoví blogeři si to vyložili jinak. Takže, kdyby se vám Black Opium nelíbilo, pamatujte, Hedi za to nemůže!

Druhou zářijovou novinkou, která postupně přichází do prodeje, je Sweet značky Lolita Lempicka.

Přímočarý název, viďte? (Sweet = sladký.) Do produkce značky to ale celkem zapadá. Dominantní složkou je prý „akord lesku na rty s vůní třešní a čokolády“, který dále doprovází cukrové tóny, andělika, kosatec, pižmo a kašmírové dřevo. První dojem má být, jako když kousnete do třešně namočené v hořké čokoládě. I flakon se zlatými otisky rtů, které si do něj očividně kously, naznačuje, že vůně bude k sežrání…


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

jk4487 05.01.15 13:34

Kde jdou sehnat?

Můžu se zeptat v jaké parfumérii (kromě té na letišti) jste již tyto „novinky“ dámy viděly? Já byla v Sephoře a ve Fannu a tam o nich vůbec nic neví :-(

Příspěvek upraven 05.01.15 v 13:35

verunka2201 09.10.14 19:48

Já být kreativním ředitelem YSL, tak se od tohohle výtvoru taky distancuju. Voní to jako libovolný kousek z repertoáru Juicy Couture popřípadě Christiny Aguilery.

aerdna01 07.10.14 09:52

Black Opium mají na Ruzyni terminál 1.

jitulech 06.10.14 13:02

Tak Black Opium mě láká hodně. Miluju kávu a její vůni…tedy i v parfémech ji miluji (pravda moc jich není). Uvidíme, těším se až ji vyzkouším.
Lolitu mám klasické fialové jablíčko! To je pro mě akorát sladké, akorát gurmánské, akorát pudrové. Tady tuším, že to bude cukrová nálož!

Sicilanka 06.10.14 09:44

Kdysi jsem klaické Opium měla pravidelně na poličce, pak jsem „zběhla“ jinam, nicméně na jeho další verzi jsem hodně zvědavá. Jen mám lehce obavy z té kávy, začíná se protlačovat do parfémů skoro pravidelně… Flakon je nádhera sám o sobě, zvyšuje moje choutky vůni vyzkoušet, můj šestý smysl mi napovídá, že toto Opium nemusí být vůbec marné…naopak novou Lolitu si s klidem nechám ujít, působí na mě (teď hodnotím pouze dle flakonu), jako grafická odnož bonboniéry Mon Cherry (nemusím ani jako bonbony a právě ty ve mě vzbuzuje celkové pojetí parfému, teď už hovořím i o obsahu)…

Příspěvek upraven 06.10.14 v 09:45

chavah 05.10.14 09:27

Black Opium - třeba bude i pěkné, kdo ví,ale mohlo by se jmenovat a vypadat jinak.Klasika by měla zůstat formou i obsahem původní, bez odnoží a „vývoje“.Na klasiku se nesahá, proto se klasikou nazývá.Kdy někoho napadne, že Mona Lisa už není zajímavá a přemalují ji?Také socha Davida by chtěla přetesat, ten chlap má úplně nemožný trapný účes, to se už dneska nenosí.
Takže Hedi, rozumím Ti.

Michinka 04.10.14 21:03

@MonicaNY Tak to by se mi mohlo líbit, původní Opium vůbec nemusím.

MonicaNY 04.10.14 20:46

@Michinka Black Opium jsem zkoušela v Praze na letišti. Vcelku se mi líbí, ale s původním Opiem nemá nic společného. Kávu tam vnímám jen trochu, je to vůně teplejší, kořeněná, dost tam mám i suchou vanilku, ale taky se mi ke konci vkrádal lékořicový tón, i když ve složení lékořice uvedená není. No, uvidím, až budu moci někde znovu vyzkoušet.

Bridgett 03.10.14 18:37

Tak na tu Lolitu se taky moc těším! Líbí se mi moc flakonek, i název :mrgreen: A složení vypadá slibně ;)

1Miru 02.10.14 19:52

Lolita vypadá úúúchvatně! - složení i flakon :srdce:

Bambitka9mm 02.10.14 17:12

Proč mám pocit, že YSL využilo barev LPRN a Lolita úspěchu s třešněmi.

Teda opium je moc krásné, to ano. Tyhle barvy prostě fungují. Ještě aby voněla.

U jablka se mi ten nápis nelíbí. To je jako swing!…Já vám nevím :think:

chavah 02.10.14 17:11

Lolita je nádherná!

Michinka 02.10.14 16:39

Kde je u nás Opium k mání? Ještě jsem na něj nenarazila.

safík 02.10.14 16:09

Tak Lolitka vypadá exkluzivně-na tu jsem zvědavá!!I když nemám ráda třešně ve vůni,tak flakón je natolik lákavý,že by to mohla být dobrá a chutná novinka za již ukončené L…

Přidat komentář

Nejčtenější