Vizážistka radí: Jak zkrotit obočí

Jaké jsou trendy ve tvaru obočí a jak o něj pečovat, aby vypadalo co nejlépe a hlavně přirozeně? Na to jsme se zeptali vizážistky Veroniky Havlíčkové.

* Tvar obočí je důležitý pro výraz tváře. Zdroj: Profimedia.cz.

Veroniko, jaký tvar obočí je v současné době trendy?

Momentálně je trend hustého, velmi přirozeného obočí. Obecně se ani obočí příliš netrhá, čím hustší, tím lepší. Záleží ovšem na vkusu.
Vnější část obočí by měla být rovnější, přílišné zakřivení dolů nám zavírá oko. Pokud máte obočí řídké, existují speciální obočkové řasenky s jemnými chloupky, které se na něm zachytí, a tím ho zahustí.

Aby vydrželo upravené celý den, můžete na suchý kartáček nastříkat trochu laku na vlasy a obočí jím pročesat směrem nahoru. Bude tak krásně zafixované.

Proč je tvar a vzhled obočí tak důležitý?

Obočí je nejdůležitější část obličeje, protože nám dodává výraz tváře. Větší zásah může udělat odborník, ale v domácím prostředí radikální změny nedoporučuji. Za mě tedy platí, že čím přirozenější, tím krásnější. Ale bez pravidelné údržby se samozřejmě neobejdete.

Jakých chyb se ženy při úpravě obočí nejčastěji dopouští?

Některé ženy si obočí vytrhávají až příliš často a může se stát, že chloupky nedorostou. Dále používají nesprávné barvy na obočí nebo kosmetiku na úpravu obočí. Odstín by měl být podobný jako odrost vlasů u kořínků. Pozor na sytě černou barvu, která nevypadá pěkně ani u lidí, kteří mají obočí přirozeně tmavé. Nikdy nesmí být černé, ale tmavě hnědé. Pokud se rozhodnete používat tužku na obočí, tak doporučuji s velkou opatrností. Lepší je matný stín aplikovaný štětečkem.

Říkáte, že s vytrháváním obočí bychom měli postupovat opatrně. Jak často je to tedy tak akorát?

To je velmi individuální záležitost. Zpravidla průběžně. Chloupky by měly být dostatečně dlouhé, aby šly chytit pinzetou a při vytrhávání se nepřetrhly. Doporučuji návštěvu salonu, kde se na úpravu obočí specializují, vytvoří vám ideální tvar a chloupky nabarví. Obočí lze vytrhat také pomocí přírodních vosků, kdy se odstraní i jemné chloupky. Pokud už máte obočí vytvarované od zkušené profesionálky, pak se snažte ho pouze udržovat.

Trvalejší možností úpravy obočí je například vláskování obočí neboli microblanding. Jde o šetrné tetování, které je přirozené a vydrží až dva roky.

A co když není možnost zajít ke kosmetičce a potřebuji se spolehnout při úpravě obočí sama na sebe?

Obočí vytrhávejte čistou pinzetou. Nejprve je dobré ho trochu nahřát, třeba tak, že si před vytrháváním omyjete obličej teplou vodou. Tím se otevřou póry a zjemní pokožka. Vytrhávání pak půjde lépe.

Dvěma prsty natáhněte kůži a trhejte po směru růstu. Pokud máte chloupky dlouhé, nejprve je vyčesejte kartáčkem na obočí směrem nahoru a lehce zastřihněte nůžtičkami na manikúru. Jestliže máte citlivou kůži a po trhání okolí obočí zarudne a svědí, můžete ho zchladit kostkami ledu.

Jak často si trháte obočí a jaký tvar preferujete?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější