Chlór a sůl útočí! Namočte si hlavu před koupáním + další tipy

Jak jste se o vlasy starala na dovolené? To poznáte až po návratu domů. Stačí pár tipů, aby barva držela a vlasy zůstaly zdravé a hydratované.

* Chraňte svoje vlasy před chlórem. Zdroj: profimedia.cz.

1. Vlasy namočte už před koupáním

Chlór z bazénu působí na vlasová vlákna z vody i ve vzduchu, do kterého se uvolňuje. Proto z něj můžete mít vysušené vlasy, přestože plavete „na paní radovou“. Před každým koupáním tedy vlasy propláchněte čistou vodou – vlasy se nasosají vody, která obsahuje mnohem méně chloru, a budou odolnější, než kdybyste do nich pustili rovnou tu chlorovanou. Tento trik pomůže i blondýnkám, kterým může chlór zbarvit vlasy do zelena.

Namočení předem platí i u slané mořské vody – nejdřív vlasy opláchněte a až potom se cachtejte. Nebudou potom tak vysušené.

Tip Arome: Bezoplachový kondicionér vytvoří zeď, přes kterou chemie pronikne jen stěží.

2. Důkladně vypláchněte

Jen co vylezete z bazénu, rovnou zamiřte pod sprchu a vypláchněte z vlasů co nejvíc chloru. Pokud nemáte v dosahu sprchu s čistou vodou, převrhněte na svoji hřívu aspoň trochu z lahve, co máte na pití.

Po koupání v moři je vypláchnutí vlasů naprostá nutnost, zejména když se vám snadno zacuchávají. A že milujete vlasy od moře, vlnité a natužené od soli? Vyplachujte i tak, jinak vás po návratu domů čeká suchá sláma.

3. Přibalte s sebou čisticí šampon

Hotelové miniatury šamponů berte jen jako z nouze ctnost – sice pomůžou jednorázově vymýt chlór a sůl, ale o vlasy nepečují. A dva týdny ráchání už jim dají pořádně zabrat. Stejně tak i běžný šampon, který používáte doma, nemusí stačit. Nejlepší je čisticí šampon, který vlasy důkladně zbaví chlóru i soli. Chybu neuděláte ani s hydratačním šamponem.

Arome doporučuje

4. Kondicionér & maska

Předem víte, že vaše vlasy budou brzy připomínat slámu? Do kufru přihoďte kondicionér na poškozené vlasy a hydratační masku na vlasy. Pokud máte vlasy barvené, rozhodně se neobejdete bez vlasové kosmetiky, která vám barvu ochrání.

Tip Arome: Kartáč na vlasy Tangle Teezer sklízí samou pochvalu! Šetrně rozčesává mokré i zacuchané vlasy. Na dovolenou must-have!

5. Nevykašlete se na hydrataci pokožky

Slunce, sůl i chlór vysušují také pokožku hlavy – proto vás může svědit nebo najednou zjistíte, že shrabáváte z ramen lupy. Buď vám pomůže speciální péče o vlasovou pokožku, nebo vsaďte na univerzální kokosový olej, který navíc dobře zaceluje konečky. Na dovolené si trochu mastnější kštici můžete dovolit. Tím spíš, pokud si necháte kokosák aplikovat jemnou masáží.

Jakou vlasovou kosmetiku používáte v létě?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější