Ormonde Jayne - představení a dvě recenze

To nám to pěkně vyšlo, dva články o nových nikových značkách za sebou. Až mě napadá, že bych taky mohla zase jednou orecenzovat nějakou Escadu nebo Bosse... ale nebojte se, také na ně dojde. Dnes si představíme značku Ormonde Jayne a dvě vůně.

To nám to pěkně vyšlo, dva články o nových nikových značkách za sebou. Až mě napadá, že bych taky mohla zase jednou orecenzovat nějakou Escadu nebo Bosse… ale nebojte se, také na ně dojde. Dnes si představíme značku Ormonde Jayne a dvě vůně. (Za zaslání vzorků děkuji Kerze, nové oddané ctitelce vůně Ormonde Woman :) )

Značku Ormonde Jayne založila Linda J. Pikingtonová. Na počátku byla objednávka na luxusní vonnou svíčku pro jednu firmu - následovaly logicky choutky pokračovat ve voňavém podnikání a zrodila se vlastní značka, pod kterou si dodnes můžete koupit vonné svíčky, ale hlavně parfémy a příslušnou tělovou kosmetiku. Filosofie značky se od ostatních nikovek příliš neliší - luxus, kvalita, krása a elegance. V parfémech jsou používány ingredience, které se pro svou cenu a vzácnost v mainstreamové parfumerii moc nepoužívají.
Ormonde Jayne má svou vlastní parfumerii - alchymistickou laboratoř, jak píše na stránkách - v Londýně. Hotové parfémy a další výrobky odtud cestují do obchodu na Old Bond Street nebo rovnou k zákazníkům. Butik Ormonde Jayne má samozřejmě pečlivě navrhnutý interiér v ebenově černé, a mandarinkově oranžové, barvách značky, a jeho návštěva musí být skutečný zážitek.

Ormonde Jayne momentálně nabízí 11 vůní, které si můžete pořídit v různých podobách. Většina je k dispozici jako vonná svíčka, všechny jako eau de parfum, některé i jako čistý parfém, k většině si můžete zakoupit i sprchový gel, tělové mléko a vonný olej do koupele. Specialitou je parfum d'or naturel - kelímek se zlatou hmotou (skládá se z přírodních cukrů, zlatých třpytek a parfemace, je bez alkoholu), kterou si potřete dekolt, ramena či ruce a budete tak nejen vydávat krásnou vůni, ale také se neodolatelně třpytit. Škoda jen, že balení je poměrně maličké - 15 ml bude hned pryč.
Většina parfémů je podle názvů inspirována květinami nebo jinými vonnými látkami (Champaca, Osmanthus, Orris Noir, Frangipani), nejde však o soliflory, ale o kompozice na uvedené téma.

Jako první se mi dostala do ruky Tolu, inspirovaná balzámem tolu - vlastně správně je to balzám z Tolú, městečka a oblasti v severní Kolumbii, odkud pocházeli Tolúové, zdejší obyvatelé z předkolumbovské doby. Tolu je pryskyřice ze stromu vododřevu balzámového (Toluifera pereirae). Voní pryskyřičně, s podtóny vanilky a skořice, a používá se dnes především v parfumerii, hlavně v orientálních a dřevitých kompozicích.
Tolu je celkem přímočará pryskyřičná vůně. Jen ze začátku voní jako luxusní pomerančový bonbon, ale poté se rozvoní nejprve do kořeněné vůně a vzápětí do kadidlově - balzámové. Připomínala mi trochu Incense Extrême a její aroma surového kadidla, trochu sladkého, trochu pryskyřičného, schopného protáhnout nos. Harmonie kadidla a teplého tolu s kořeněnými tóny je mírně doslazena ambrou a doplněna květinami (hlavně růží). Ty příliš nevynikají, ale kdyby tam nebyly, chyběl by vůni sjednocující, uhlazující prvek.

Hlavní ingrediencí Ormonde Woman je prý jedlovec, strom příbuzný borovici. Nevím, jak jedlovec voní, ale žádné pryskyřice ani jehličí jsem v Ormonde Woman necítila. Naopak, je to květinově kořeněná vůně, ve které je cítit všechno, jen ne jehličí.
Květinová část vůně je z onoho jemného rodu, v němž jsou květiny tak důkladně slité, že jednu od druhé nepoznáte. Je podobná vůni parfumerie, v níž se slévají všechny přítomné parfémy dohromady - ale nemyslím to negativně, je to velmi příjemné. (A přece jen ten jasmín trochu vyniká.) Asi tak pět minut po aplikaci se ozve koření, suchá směs kardamomu a koriandru spolu s vetiverem a cedrem. Tahle fáze se mi líbila nejvíc, bohužel však moc dlouho nevydržela - snad jen stopa vetiveru trvá až do konce, ale koření se po hodince ztrácí a zůstane vám jen zmiňovaná květinová vůně. Ormonde Woman je poměrně mírná, jemná, nenápadná, ale dostatečně luxusní na to, aby upoutala pozornost i bez zbytečného křiku. Výdrž na ruce se mi nezdála nic moc, z rukávu jsem ji ovšem cítila ještě několik dní - takže ve výdrži spíš mate svou jemností, než že by skutečně rychle vyprchala.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

zdensy 16.04.09 21:50

Ormonde Woman je velmi ženská a originální, je to jemná vůně antiperlí bez větrovosti s náznakem neuřvaných kytek z povzdálí. Opravdu krásná.

Slimek 07.04.09 16:32

Tedy dnes se mé dojmy z OW diametrálně změnily, cítím hlavně les a jehličí dokreslené nepatrným množstvím koření a z povzdálí vykukují květiny - krásné květiny, takové ty barevné pugety, které jsou na pohled i na čichání k nenabažení.

Slimek 15.03.09 16:11

Ormonde je krasna. Me nabehla okamzita asociace s Rumeur 2 rose, s tim rozdilem, ze Rumuer vic rve, ale zato min vydrzi. Jinak skoro nevnimam rozdil - svezi a jemne okorenena kvetinovka, mozna i s tou trochou lesa.

evixx 07.03.09 08:35

… přidávám se k nosům, které v OW cítí jehličí a pryskyřici

pichjit 25.01.09 13:32

Musím souhlasit s Kerze, že jehličnatý začátek tam tedy opravdu je! Mě opravdu skoro píchal v nose, květinky jsem vnímala jen jemně,ale s notnou dávkou ambry a dřev, ta ambra vynikala tak po hodině skoro nejvíce a držela až do konce ostatními složkami jen lehce dokreslená.

Kerze 15.01.09 18:38

Pokud jde o Tolu, tak tam se s Adou shodnu - popsala to hezky. Jen bych dodala, že Tolu je na naše zvyklosti poměrně neobvyklý orient - jemně kořeněný. Když se u nás řekne orient, každý si představí pecku, která kosí davy, ale Tolu taková není - rozhodně diporučuji vyzkoušet…

Kerze 15.01.09 18:32

To je zajímavý úkaz - v poslední době mne čím dál více zajímají Adiny recenze, protože se zdá, že má ale naprosto jiný nos než já… Shodneme se v tom, že Ormonde Woman je poměrně jemná ale zároveň luxusní vůně. V tom zbytku už vůbec - to, co vás při prvním nádechu praští do nosu a co vás provází od počátku až do konce jsou jehličnany. Můj muž na moji výzvu, ať řekne co cítí, bez váhání odvěti - jehličí - pryskyřici. Jsou tam a jsou tam celou dobu. Postupně se k nim přidá směsice kytek a sladká ambra a na pozadí celou dobu příjemně probleskuje můj oblíbený vetiver. Jedinečná dámská vůně na motivy pánských. Výdrž je výborná i na kůži - v Thé Guide tentokrát uznávám zcela zasloužených 5 hvězd za výjimečnost…

Iris 15.01.09 16:19

klubko, od Nely :-) Mám vzoreček a je opravdu krásná :-)

klubko 15.01.09 15:46

Přesně… kde já nešťastnice teď ozkouším Ormonde Woman? :-(

Sára 15.01.09 15:33

Ado, jistě je jasné, že je třeba taky psát recenze na Bosse, Escady a Aquilery ale myslím, že stálým návštěvnicím tohoto webu včetně mě uděláš největší radost právě recenzemi nikovek. Jen vždy nastává stejný problém - u recenze na Bosse není problém vběhnout navnazena recenzí do parfumérky a vůni očichat nebo rovnou koupit - u nikovek nastává problém, kde rychle sehnat alespoň vzorek, odstřik - jak se dá vypozorovat recenzované vůně se okamžitě stávají poptávaným artiklem ve fóru a ta pravá honba nastává v případě nesehnatelných kousků typu Iris Ganache .....

klubko 15.01.09 14:11

Ormonde Woman vypadá podle recenze nádherně…

Přidat komentář

Nejčtenější