Otestovali jsme 9 dlouhotrvajících rtěnek. Která dostála svému slibu?

Hebké, sametové, rudé rty, co vydrží do konce večírku, anebo šťavnaté a plné, ze kterých se rtěnka nehne po celý den. Hezká představa, že? Hledali jsme rtěnky, které tohle umí. A nebylo to snadné...

*

Essence Colour Boost Mad About Matte 04

Tekutá rtěnka má klasický houbičkový aplikátor, se kterým je nanášení hračka. Přesně vybarvíte rty tak, jak chcete. Její cihlový odstín je naprosto dokonalý, matný finiš jen podtrhne eleganci a zároveň působí sexy. Nevysušuje, ale bohužel také nevydrží déle než hodinu.

Cena: 75 Kč Hodnocení: 3/5

Max Factor Lipfinity Long Lasting Lipstick

Klasická rudá rtěnka. Její zlatý obal k ní dokonale sedí. Na rtech vydrží tak jedno jídlo nebo dva drinky. Takže ano, je potřeba ji během dne/večera upravovat. Aplikuje se snadno a nerozpíjí se. Navíc moc hezky voní.

Cena: 209 Kč Hodnocení: 3/5

Bourjois Rouge Edition Velvet 17 Cool Brown

Tekutá rtěnka s krémovou konzistencí slibuje syté odstíny a výdrž. 17 Cool Brown je zrovna odstín, který moc parády nenadělá. Barva na rtech nevypadá hezky a moc si neumím představit, kterému fototypu by mohla slušet. Rtěnky navíc lehce vysušuje, nicméně asi není třeba truchlit, na rtech totiž dlouho nevydrží, maximálně hodinu. Navíc nepříjemně „voní“.

Cena: 169 Kč Hodnocení: 2/5

Rival de Loop Young Lip Colour Long Lasting

Tahle rtěnka mě hodně překvapila, a to hlavně barvou. Zářivý obal 03 Tropicany ukrývá opravdu hodně jemný odstín. Rtěnka má příjemnou texturu, nevysušuje a při nanášení sladce voní. Na rtech ji bohužel dlouho neužijete, skolí ji hned první jídlo nebo pití. Škoda, na první pohled je dost sympatická.

Cena: 39 Kč Hodnocení: 3/5

Dermacol Longlasting 16H Lip Colour 19

Dlouhotrvající dvoufázová tekutá rtěnka od Dermacol slibuje výdrž až na 16 hodin. Skoro bych jí to i věřila. Její kouzlo spočívá v tom, že nejprve nanesete barevnou složku, která má neskutečnou pigmentaci. Poté rtěnku otočíte a bezbarvou bází doladíte lesk a dodáte rtům jemnou péči. Rtěnka opravdu drží několik hodin, ale celkem vysušuje a rty mají tendenci šupinkovatět. Protože patří mezi ty dražší, myslím, že se v této kategorii dá vybrat lépe.

Cena: 229 Kč Hodnocení: 3/5

Bourjois Rouge Laque 06

Tato tekutá rtěnka se moc příjemně nanáší, byť nemám ráda její vůni a především chuť. I když si ji nedávám zrovna přímo na zuby, i ze rtů tu pachuť cítím. Jinak ale moc dobře sedí, má krásný finiš a na rtech vydrží minimálně celé dopoledne.

Cena: 259 Kč Hodnocení: 4/5

Artdeco Perfect Mat Lipstick 184 Rosewood

Tohle je můj favorit. V decentním, ale bytelném obalu se skrývá nádherná barva spíš jemnějšího odstínu. Na rty se výborně nanáší, nevysušuje, má krásný finiš a vydrží jedno jídlo. Poté začne mizet rovnoměrně, takže žádná tragédie se nekoná. Při aplikaci navíc hezky voní.

Cena: 299 Kč Hodnocení: 5/5

Yves Rocher Grand Rouge Elixir

I tato rudá tekutá matná rtěnka je slušný držák. Přežila v pohodě snídani, kávu i svačinu. Poté se postupně začala vytrácet z prostředka rtů, ale na okrajích se nijak neslévala, prostě jen držela konturu. Při aplikaci je potřeba dávat pozor, aby člověk nezajel mimo rty, následné úpravy jsou pak náročnější. Bonusem je příjemná vůně.

Cena: 199 Kč Hodnocení: 5/5

Miss Sporty Satin to Last 100 Creamy Nude

Tak a tady je zase naopak všechno úplně špatně. Rtěnka nejprve nechce udělat jednolitý efekt, barva je nevýrazná a nakonec okamžitě mizí. Mám pocit, že ani nebylo potřeba se napít. Než jsem došla na zastávku tramvaje, barva na rtech už nebyla. Kromě snadné aplikace asi nemám co pochválit.

Cena: 75 Kč Hodnocení: 1/5

Který odstín je váš favorit?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek
Mseminka 26.6.19 16:33

Skúste nabudúce zaradiť od Rimmelu Provocalios. Vydrží všetko :palec:

Nejčtenější