Otestováno: Novinky od Yves Rocher slibují regeneraci. Nelžou?

Značka Yves Rocher představila novinky v péči o vlasy, které obsahují výtažky z agáve a jojobový olej. A my jsme je hned vyzkoušeli. Co na ně říkáme?

Regenerační šampon pro poškozené vlasy

Pokud vám u přírodních šamponů vadí, že obvykle nepění, tady se toho bát nemusíte. Pěnivé složky jsou obsažené, ovšem mají rostlinný původu – ve formě kukuřice, kokosu a pšenice. Naopak vůbec se do šamponu nepřidávají silikony a sulfáty, a to je velké plus.

Šampon hezky voní a vytváří opravdu bohatou pěnu. Navíc dobře myje, o což se stará čisticí a regenerující jojobový olej. Agávové výtažky zase vyživují kořínky. I moje poměrně se dost mastící vlasy jsou dva dny po umytí lehké a mají dobrý objem.

Regenerační kondicionér pro poškozené vlasy

Kondicionér má stejné složení a podobné vlastnosti jako šampon. Po jeho použití jsou vlasy hebké, voňavé a dají se dobře rozčesat. Dokonce také konečky po několika použití vypadají v lepší kondici. Vlasy nezatěžuje, ale zároveň je „usazuje“, aby nebyly rozlítané. Splňuje tedy to, co každý lepší kondicionér.

Regenerační a vyživující maska

Maska se hodí pro ty, co své vlasy často namáhají sušením, žehlením nebo barvením. Má hned tři možnosti použití…

  • Dá se nanést po použití šamponu, nechat působit 3 minuty a pak opláchnout.
  • Anebo ji můžete aplikovat na suché vlasy ještě před mytím a nechat působit 10 minut.
  • Já ji pro opravdu silný účinek používám jako noční kúru, kdy si ji vetřu do konečků před spaním, ráno smyji a mám na celý den o hebké vlasy postaráno.

Sérum pro posílení vlasů

Sérum můžete použít na vlhké vlasy těsně před fénováním, slibuje totiž tepelnou ochranu až do 230 stupňů Celsia. Mně se osvědčilo před použitím žehličky, kdy mi pak vlasy nelítaly a konečky se zdály být zacelenější.

Tip: Pokuste se nemýt si vlasy častěji než jednou za tři dny, a to ani regenerační kosmetikou. Při častém mytí dochází ke vzniku nadbytečného kožního mazu a vlasy se rychleji mastí.

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek

Nejčtenější