Paco Rabanne Invictus, Armani Eau d'Aromes: pánské recenze

Jako obvykle, i toto jaro se nám vyrojila spousta novinek v dámském i pánském oddělení. Pro dnešek jsem zase jednou vybrala něco pánského: Invictus (Paco Rabanne) a Eau d'Aromes (Armani).

Invictus (latinsky „neporazitelný“) má reprezentovat sílu a dynamickou energii. Svalnatý borec v reklamě je Nick Youngquest, bývalý hráč rugby z Austrálie, nyní fotomodel na plný úvazek. Flakon má podobu trofeje - vítězného poháru. Mně připomíná spíš urnu, do které jsme před lety nasypali dědečka, ale to jsou moje asociace. Nenechte se jimi rušit.

V poháru se nachází vůně, jejíž úžasnost je jako obvykle nepřímo úměrná velikosti a údernosti reklamy. Jejími hlavními složkami jsou starý dobrý calon (jakože moře), nějaké slabší dříví a svěží pižmo. Nejvíc budete cítit calon s grapefruitem, který voní nejvýrazněji samozřejmě ze začátku a pak postupně utichá, ale neztratí se úplně. I přes svěží složky je vůně nasládlá a cítila jsem z ní i slibované vavřínové listí, nebo to možná bylo jablko?

Originální vybočení ze zaběhlého žánru sportovních vůní se nekoná, Invictus ovšem voní dostatečně pánsky a myslím, že se bude dobře nosit. Pro mladého kluka, který si odpoledne dá posilku a večer jde na rande do pizzerie, je to značka ideál.

A teď k Armanimu. Eau d'Aromes patří podle vzhledu flakonu k loňským Eau pour Homme a černé Eau de Nuit. I tohle je lehká svěží vůně na jaro a léto, ale jiná než Invictus. Obešla se bez kousavých mořských nápadů a svěžest buduje z citrusových, kořeněných a bylinných tónů. Je tu citron (na začátku hotová citronová smršť!) a citrusově svěží zázvor, který po citronu převezme jeho úlohu poté, co prchavý citrus opustí prostor. Je tu kořeněně nasládlý kardamom, bylinná šalvěj a v základu pačuli a nějaká lehká dřeva.

Základ bohužel není moc pevný a vůně má intenzitu a výdrž kolínské. Možná, kdyby se člověk pořádně polil… Každopádně je to pěkná kořeněně dřevitá kolínská.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 02.05.14 18:31

@Verda2 Armani Eau Pour Homme som skúšala minulý rok, páčila sa mi veľmi, pritom mladá predavčka krútila nosom, ako sa mi môže táto oprášená stará kolínska páčiť. Ale je to môj typ pre manžela … :D

Včera som vyskúšala znova Eau pour Homme a je krásna, takže túžba obdarovať manžela trvá...... Verziu Nuit som len privoňala a je viac do orientálna, sladšia, na večer a k obleku, túto tretiu novinku u nás nemali. A flakón klasický design s talianskym šarmom, veľmi vydarený. :D

Příspěvek upraven 21.05.14 v 06:55

Verda2 01.05.14 11:30

Invictus je dle mého názoru hrozný jak co se týče vůně, tak co se týká flakonu. Vítězný pohár v něm nevidím ani náhodou, pro mne je to jen a jen urna :mrgreen:
Loňský Armani Eau pour Homme se manželovi moc líbil a už ho má. Připomíná nám takové staré kolínské, ale trochu v moderním hávu. Je prostě velmi příjemná, manžel ji moc rád nosí a výdrž je slušná.
Eau de Nuit je také pěkná, ale manželovi se zdá prý moc sladká.
A poslední letošní Eau d'Aromes je příjemná, ale s malou výdrží a dle mého názoru je z této trojice nejslabší, jak co do vůně, tak i intenzitou.
Ale jinak si myslím, že je to povedená trojice :) , což se o Invictusu nedá říct :mrgreen:

Tassia 30.04.14 21:19

Armani ma oslovil, skúšala som ho, páčil by sa mi na mužovi. :palec: Flakón sa mi tiež páči, čo o Invictus nemôžem povedať.

Příspěvek upraven 30.04.14 v 21:20


Reklama


Reklama

Nejčtenější