Zaměřeno na nehty: Proč by i muži měli chodit pravidelně na pedikúru

Existuje hned několik důvodů, proč by i naši muži neměli zůstávat před branami kosmetických salonů, ale naopak bychom je měly na pedikúru vzít s sebou. Které přesně to jsou?

* Pedikérka zbaví chodidla i odumřelé a suché kůže. Zdroj: Canva

Relax pro tělo i mysl

Jitka Rydvalová, pedikérka a expertka české značky Bis Bis doporučuje chodit k pedikérce každému: „Například jednou za dva měsíce. Je to výborná prevence pro ženy i muže. Od pedikérky se dozvíte, jak správně o své nohy pečovat, co jim chybí nebo jakou kosmetiku vybrat.“

Profesionální pedikúra má celou řadu estetických, hygienických a zdravotních přínosů. Můžete ji ale zařadit i mezi relaxační procedury. Během ní si chodidla a celé nohy odpočinou, uvolní se svaly a můžete si dopřát i masáž končetin, která prokazatelně pomáhá zmírňovat pocity úzkosti a deprese. V celé řadě salonů a spa lze tuto proceduru navíc absolvovat v páru, což je příjemný bonus.

Velkou výhodu přináší i prvotní koupel nohou v horké vodě a masáž, která zlepšuje oběh v nohou a stimuluje klouby. Budete se cítit, jako byste dostali nohy úplně nové. Pro co nejlepší zdraví a udržení správného krevního oběhu v nohou používejte zdravotní podrážky, které nohy stimulují a minimalizují vyvíjený tlak.

Muž a žena si užívají profesionální pedikúruČas společně strávený na pedikúře může být také dokonalým relaxem. Zdroj: Canva

Do sandálů konečně bez ponožek

Hlavně v letních měsících, kdy se i muži přezouvají do sandálů a mokasín, se ukazuje, proč je dobré si čas od času zajít na profesionální pedikúru. Správně a rovně si zastřihnout a zapilovat nehty na nohou bývá kolikrát velký oříšek. „Zkušená pedikérka si poradí se zarostlým nehtem a umí doporučit vhodné krémy pro péči o nohy, které jsou často napadány plísní. Zarostlé nehty pedikérka srovnává speciálními rovnátky, to vyžaduje i několik sezení. Avšak odměnou jsou pak opět zdravé nohy a bezbolestná chůze či běh,“ potvrzuje Jitka Rydvalová.

Pedikérka pomůže nejenom s tím, ale zbaví chodidla i odumřelé a suché kůže. Hlavně pak na patách a bříškách prstů, kde se nejvíce tvoří mozoly a otlačeniny. Chodidla pak budete mít na dotek i pohled hladká a jemná. Příjemnější bude i samotná chůze, věřte nám. Vodní lázeň (pokud se rozhodnete pro mokrou pedikúru), důkladné vyčištění chodidel a odstranění odumřelé kůže je také důležitou prevencí vzniku plísní a s tím spojeným nepříjemným zápachem.

Muž na profesionální pedikúřePedikúra předchází i různým onemocněním, jako je například plíseň nebo zarůstající nehty. Zdroj: Canva

Chůze bez bolesti a další zdravotní výhody pedikúry

Právě zdraví je třetím hlavním důvodem, proč na profesionální pedikúru zajít. Mezi nejčastější problémy, které mají právě hlavně chlapci a muži, jsou zarůstající nehty a jejich bolestivé otoky, kuří oka, plantární bradavice, mozoly a také mykózy kůže i nehtů. Tato onemocnění jsou hlavně nepříjemná, někdy bolestivá, zvláště při ztrátě nehtů. Pokud se ale dlouhodobě neřeší, mohou být dokonce život ohrožující.

„Nohy jsou pro nás velmi důležité, slouží nám celý život a měli bychom jim proto věnovat adekvátní péči. Velmi důležité je nejen mytí, správné zastřihování a pravidelné promazávání nohou krémy, ale také nošení ponožek z přírodních materiálů. Určitě si také zkontrolujte svou obuv, zda má dostatečnou velikost a prsty či chodidla v ní nejsou utlačované. Právě těsná obuv často způsobí zarůstání nehtů i rychlý rozvoj mykóz na nehtech,“ doporučuje závěrem Jitka Rydvalová.

Jak může vypadat návštěva pedikérky?

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Nejčtenější