Tajemná exotika, něžná růže i hravá sladkost. Které vůně rozzáří závěr letošního podzimu?

Další výběr parfémů, které tento podzim přichází na trh, vás okouzlí svou různorodostí. Vůně dalekých krajin, erotická živočišnost, jemná nevinnost i kouzelná hravost. To vše nabízejí nové parfémy z dílen ne tolik známých, ale i dlouho zaběhnutých parfémových guru. Která z nich učaruje právě vám?

Shalini: Jardin Nocturne


Newyorský designer Shalini Kumar svůj bombajský původ nezapře ani ve druhé ze svých navržených vůní. Jardin Nocturne vás přenese pod hvězdnou oblohu Dubaje a nechá vás přičichnout k exotickým dálkám s puncem příznačného luxusu. Nečekejte ale typické výrazné arabské aroma. Vůni protkávají jemné tóny jasmínu se sladkým ovocným pozadím. Celkovou jemnost pak podtrhují akordy agarového dřeva, které propůjčují parfému decentní ráz.

Roccobarocco: Malai


Italský dům módy přichází s novou kolekcí orientálních vůní, z nichž vás zaujme třeba ta s názvem Malai. Intenzivní sladká ambrová vůně vás dostane. Svěží tóny pomeranče zjemňuje něžná andělika a květy kosatce a jasmínu, které jsou nakonec okořeněny výrazným koriandrem a zahaleny do odéru myrhy, ambry a vetiveru.

April Aromatics: Pink Wood


Novinka z dílny April Aromatics tentokrát zaujme muže i ženy. Dřevitá vůně na bázi dubového, santalového a agarového dřeva skvěle vychází se sladkými tóny něžné růže a růžového dřeva, které jí propůjčují i svůj název. Nechybí ani podtóny vanilky, které vůni zahalí do skvěle korespondujícího celku.

Azzi Glasser: After Hours


Provokativní a svůdná. Výrazný ylang ylang, květy frézie a neroli vás nenechají chladnými. Erotická báze pačuli, benzoinu, olibamu a pižma vůni ještě více zdůrazní. After Hours nabízejí nezvyklou kombinaci smyslných tónů. Nejeden muž se za vámi díky nim otočí.

Moschino: So Real and Chic


Ale nezapomínejme ani na oblíbenou hravou klasiku. Moschino tentokrát vsází na osvědčené květinově-ovocné tóny se sladkou příměsí. Růžová pivoňka spolu s bílými okvětními lístky v srdci se perfektně hodí k základu z dubového mechu, pižma a ambroxanu. Nutno zmínit také rozpustilý flakon, který Moschino prostě umí. Tentokrát si vzalo inspiraci u Salvadora Dalího.

Už víte, která z těchto vůní brzy zaujme místo také ve vaší parfémové poličce?

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Nejčtenější