Parfémy ve filmech

Parfémová mánie se projevuje různě. Jedním z méně známých chorobných příznaků je číhání na parfémy všude tam, kde by si normální člověk nevšiml. Třeba ve filmech. Vůně málokdy hrají hlavní roli, ale tu a tam se objeví záběr na toaletní stolek nebo se hrdinové něčím navoní. Pár takových ulovených záběrů si můžete prohlédnout v tomto článku.

Parfémová mánie se projevuje různě. Jedním z méně známých chorobných příznaků je číhání na parfémy všude tam, kde by si normální člověk nevšiml. Třeba ve filmech. Vůně málokdy hrají hlavní roli, ale tu a tam se objeví záběr na toaletní stolek nebo se hrdinové něčím navoní. Pár takových ulovených záběrů si můžete prohlédnout v tomto článku.
(Pokud pravidelně sledujete vlákno ‚Parfémy ve filmech / a čím se voní herečky‘ na fóru, už je budete znát - článek je jeho shrnutím.)

Sex ve městě (Sex and the City)

Ve 12. dílu šesté sezóny je v Samanthině koupelně vidět flakon vůně Spring Flower od Creedu:

Pan a paní Smithovi (Mr. and Mrs. Smith)

V nové verzi filmu o špiónském manželském páru s Bradem Pittem a Angelinou Jolie jsou v jednom okamžiku vidět parfémy na komodě. Dobře vidět je Light Blue, vlevo od ní leží předmět, který by mohl být flakonem Black Cashmere od Donny Karan. Za chvíli se Angelina nějakým parfémem navoní, ale není poznat, který to je.

Darjeeling s ručením omezeným (Darjeeling Limited)

V cestovatelské komedii o třech bratrech se objeví fiktivní parfém Voltaire #6.

Daleko do nebe (Far from Heaven)

V dramatu Daleko do nebe má Julianne Mooreová na toaletním stolku mezi kosmetikou jednu vůni od Annick Goutal. Lahvičce to tam sice sluší, je však vtipné, že značka Annick Goutal vznikla v roce 1981, zatímco film se odehrává v 50. letech.

I'm Going To Tell You A Secret

Dokument o Madonně a jejím turné Re-Invention dosvědčuje, že královna popu se nebojí těžkých kalibrů. V přestávce jednoho koncertu se v šatně, zhnusena propoceným korzetem, přestříkne Fracasem.

Soukromé pasti - Fajn brigáda

V českém televizním filmu o nástrahách prostituce si hlavní hrdinky v kavárně prohlížejí parfémy. Na stolku stojí Intuition od Estée Lauder, dívky očichávají Sensi od Armaniho. Vůně s kulatým stříbrným víčkem v růžové krabičce je pravděpodobně Pleasures.

Papírový měsíc (Paper Moon)

Ve filmu je scéna z obchodu, kde jsou v regálu pod pultem vidět různé kolínské:

Hlavní hrdinka, osmiletá holčička, která cestuje s otcem po světě, s sebou vozí krabici s památkami na zemřelou matku. Má tam i flakon parfému, ale štítek nejde přečíst a těžko říct, jestli je to něco známého.
Po tomto záběru následuje kouzelná scéna, kdy se Abbie parfémem navoní - jenže nemá ženský vzor, jen mužský, takže si vůni našplíchá do dlaní, poplácá si tváře, přetře celý obličej, bradu a krk a na závěr si ještě cákne přímo z lahvičky na krk pod obě uši. Pak nasedne do auta, někam jedou a její táta se za chvíli začne šklebit a větrat, ale Abbie se jen spokojeně culí:

Kráska dne (Belle de Jour)

Catherine Deneuveová, která v tomto filmu hraje postavu Severine, má v koupelně u umyvadla několik Guerlainů v různých flakonech. Jedním z nich je jistě Mitsouko, kterým se Catherine voněla.

Nesnesitelná krutost (Intolerable Cruelty)

Když George Clooney otevře toaletní skříňku, je v ní vidět Eau de Hermes a Helmut Lang. Mezi nimi stojí pravděpodobně tělové mléko Eau d'Orange Verte.

Snídaně u Tiffanyho (Breakfast at Tiffany's)

Audrey má v tomto filmu toaletní stolek plný vůní. Zřetelně mezi nimi vykukuje Guerlain v typickém secesním flakonu.

Město andělů (City of Angels)

Nicolas Cage si v koupelně prohlíží parfémy, které používá jeho láska Meg Ryanová. Jeden z nich je Guerlain v klasické ‚včeličkové‘ lahvi, druhý je Thé Vert od Bulgariho.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Slimek 07.04.09 13:17

Krásná podívaná, hlavně ten toaletní stolek Audrey, achchch.

barbucha 07.03.09 20:57

To je pěknej postřeh, s tím parfémem v Daleko do nebe…americkej rekvizitář by zasloužil, a skriptka by měla vrátit aspoň denní honorář :-)

Kekka 07.03.09 18:24

Btw Audrey preferovala Givenchyho.

Kekka 07.03.09 18:24

A co teprv Parfém - příběh vraha. To bylo složení!

mimi 07.03.09 10:52

v bondovke casino royale, takmer ku koncu sa objavuje kolinska voda od Santa Maria novella Melograno… :o)

miniparfums 07.03.09 00:00

Fotky mne moc potesili protoze uz 2roky se venuji zbirani vintage miniatur a knih o vintage vunich, nejlepsi je ART OF PERFUME od Christie Mayer Lefkowith.Ve filmu Paper Moon ma holcicka na 95% v krabici vuni Evening in Paris od Bourjois americkou verzi Soir z r.1939.Na obrazku z filmu Snidane u Tiffanyho jsem rozeznal uplne v levem rohu flakon s cernym vrskem a cernym stitkem je Tabu od parfums Dana,kocka ma u hlavy L'Origan od Cotyho flakon se zlatou kulickou,a uplne na pravem okraji stolu stoji flakon ve tvaru sukne s vrskem ve tvaru masle a tim je Jabot od Luciena Lelonga z r.1939

Naja 06.03.09 19:47

Někdy po Vánocích dávali film Dvě tváře lásky s Barbrou Streisandovou a Jeffem Bridgesem. Moc hezký film a ke konci filmu je vidět Bářin toaletní stolek s pár lahvičkami, zdálo se mi, ža tam je něco jako Deci-Dela od NR a možná nějaká A. Goutal. Nevšimla jste si některá?

Naja 06.03.09 19:41

Audrey taky nebyla žádná troškařka:o)))

Ingrid 06.03.09 17:53

To je super článek!Ještě!

hafik 06.03.09 17:34

Ado, bezva, díky za fota :-)))))

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější