10 podkladových bází pod oční stíny jsme podrobili testu. Které v něm totálně propadly?

Podkladové báze pod oční stíny pomáhají korigovat nedokonalosti a sjednotit odstín kůže na očních víčkách. Měly by tak připravit barevně neutrální podklad pro oční stíny a také prodloužit jejich výdrž.

* Která báze pod oční stíny v našem testu vyhrála a která naopak propadla?

Dermacol Dlouhotrvající báze pod oční stíny

Obal mi byl sympatický, ale obsah mojí pleti tak úplně nesedl. Báze je poměrně mastná, takže trvá déle, než se vpije, což po ránu není úplně žádoucí. Po zapudrování se textura stala příjemnější, takže jsem směle nanesla stíny. Ty v naprostém pořádku vydržely zhruba 6 hodin. Pak se začaly pomalu slévat.

Cena: 89,– Hodnocení: 3/5

ARTDECO podkladová báze pod oční stíny

Kvůli kelímku jsem musela bázi nanášet vlastním štětečkem, ale to nebyl žádný problém, štětců mám doma dost. Báze je tak akorát mazlavá, takže dokonale sedne. Po styku s kůží na víčku okamžitě zmatní kůži a stíny na ní krásně drží. Báze obsahuje bisabol, který zklidňuje pleť a neutralizuje červené tóny, a vitamin E, který pleť chrání a vyživuje.

Cena: 149,– Hodnocení: 5/5

Catrice podklad pod oční stíny

Na první nanesení byla báze příliš mastná. Nicméně po rozetření se dobře vstřebala, víčko zmatnila a stíny na ní vydržely v pohodě téměř 12 hodin. Plusem je voděodolnost a jednoduché nanášení praktickým aplikátorem. Všichni zvířecí milovníci jistě ocení, že jde o veganský kosmetický kousek.

Cena: 99,– Hodnocení: 4/5

L´Oréal Paris Infaillible báze pod oční stíny

Na oku je báze příjemná, nicméně ne zrovna 100% funkční. Má gelovou texturu, takže je hodně mazlavá, stíny se na ni špatně nanáší a také moc dobře nedrží. Sice slibuje, že má voděodolné složení, které udrží stíny na víčku po celý den, s tím já ale bohužel nemůžu souhlasit.

Cena: 129,– Hodnocení: 3/5

Yves Rocher podkladová báze pod oční stíny

Na první pohled se mi zdála barva nepřirozená – hodně výrazně žlutá. Ale hned po nanesení parádně splynula s povrchem i tónem pleti. Aplikace byla příjemná, víčko sjednocené a lehce jsou vyhlazené i jemné vrásky. Báze obsahuje olej z čajovníku a má rostlinné složení. Ke konci dne už jsem měla trochu nahromaděné stíny v záhybu oka. To je ale moje jediná výtka.

Cena: 199,– Hodnocení: 4/5

Alcina Decorative báze pod oční stíny

Tuhle značku možná, stejně jako nejprve já, neznáte. Jde o německou lékárenskou značku, která má širokou nabídku. Báze je dost hutná a špatně jde z tubičky ven. Na kůži připraví matný podklad, na který se stíny nanášejí poměrně špatně. Báze se s nimi trochu pere, a tak se slévají do záhybu téměř ihned po nanešení. Za mě tedy bohužel velké zklamání.

Cena: 209,– Hodnocení: 1/5

Avon Mark podkladová báze pod oční stíny

I s touhle bází jsem se dostala do kontaktu poprvé. Ale bylo to o něco příjemnější shledání než s předchozí Alcinou. Báze je v kelímku opravu hodně mazlavá, ale jakmile jsem ji štětečkem nanesla, po chvilce se vsákla a přizpůsobila víčku. A to jak texturou, tak i barvou. Jen si musíte chvilku počkat. Stíny pak udrží celý den.

Cena: 90,– Hodnocení: 3/5

Bourjois dlouhotrvající podkladová báze

Nejprve se báze zdála lehce mastnější, ale po chviličce zasychání se rychle přizpůsobila a udělala matný efekt. Stíny se na ni dobře nanášely a skvěle držely po celý den. Aplikátor je také příjemný a snadno se s ním pracuje. Za mě není co vytknout.

Cena: 225,– Hodnocení: 5/5

Makeup Revolution Fixátor očních stínů a podkladová báze 2 v 1

Nejprve mě překvapilo tekuté, skoro až olejové složení. Říkala jsem si, jak by na něčem takovém mohly stíny vydržet? A ony mohly! A to dokonce po celý den až do pozdějšího večera. Jejich voděodolné složení zabraňuje rozmazání stínů nebo tvoření žmolků. Aplikace je navíc moc příjemná.

Cena: 84,– Hodnocení: 5/5

Makeup Revolution Podkladová báze pod oční stíny

Tady už jsem tak spokojená nebyla, řekla bych klasický průměr. Báze je trochu mastnější, ale na oku téměř zmizí, není vidět a nijak nezlobí. Ale bohužel stíny neudrží celý den. Stejně tak jsem si nevšimla slibovaného efektu rozjasnění očních víček.

Cena: 129,– Hodnocení: 3/5

Podívejte se i na další recenze podkladových bází »

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek

Nejčtenější