Škola líčení: Jemný podzimní makeup v 6 krocích

Žlutá, hnědá, vínová nebo oranžová, barvy podzimu, které vypadají krásně nejen v přírodě, ale i na obličeji. Pokud patříte mezi milovnice přírodních odstínů, inspirujte se tímto ročním obdobím a nebraňte se ani kombinaci více barev. Můžete si vyhrát s očními stíny v podzimních tónech, ale také s tvářenkou nebo rtěnkou. Odvážnějším nic nebrání v tom více experimentovat a sáhnout po zlatých nebo bronzových linkách.

Podzimně laděný makeup může být výrazný, ale i jemný. Jestliže se však chystáte k nákupu nové kosmetiky, u očních stínů je vhodné sáhnout po tmavších produktech. Jednoduše z nich vykouzlíte jemné, stačí mít dostatečně odlehčenou ruku a před nanesením štětec lehce oklepat. Odvažte se a místo matných stínů vyzkoušejte třpytivé. Je jen na vás, v jaké intenzitě je použijete, zda necháte vyniknout odleskům, dáte přednost matu nebo vyzkoušíte kombinaci obou efektů.

Fotopostup

Oči

U očí je nejdůležitější stínování, proto dejte přednost postupnému vrstvení a raději vždy naberte menší množství, případně začněte s nejsvětlejšími, tělovými barvami. Hnědou s kapkou vínové je ideální nanést do vnější části oka. Prohloubí pohled a zároveň oči opticky zvětší.

Na zbytek oka aplikujte studenější zlatou z paletky Models Own Vintage Rose, která nepůsobí příliš okatě. Postará se o elegantní vzhled a krásně rozjasní pohled. Pro zastánkyně jemnějšího makeupu je líčení hotové. Celkový vzhled zvýrazníte přidáním linky. Použijte klasické, černé nebo je slaďte s očními stíny a sáhněte po zlaté, vínové nebo hnědé.

Obočí

U obočí se nebojte přidat na intenzitě a vyplňte jej kvalitním voděodolným gelem nebo tužkou Revlon Colorstay Brow Crayon, se kterou je úprava nejrychlejší. V případě gelu použijte zkosený štětec, kterým perfektně vykreslíte tvar. Tmavší obočí stačí pročesat barevnou řasenkou a kartáčkem.

Tváře

S příchodem chladnějšího počasí není už tolik třeba dodávat tvářím šťávu. Proto se u obličeje zaměřte spíše na zbytky opálení a zvýrazněte je matným, hnědým bronzerem Sun Kiss Powder od značky Alcina, který na tvářích vykouzlí přirozené stíny a připomene letní opalování. Bronzer můžete využít na vykonturování celého obličeje. Naneste jej lehce na spánky a čelo. Snadno a rychle s ním zamaskujete i menší podbradek. S pudrem to nepřehánějte, vždy nanášejte menší množství a dle potřeby vrstvěte. Nad kontury pak naneste malé množství rozjasňovače v béžovém nebo zlatém odstínu.

Rty

Také rty lze naladit na podzimní vlnu. Velmi zajímavě vypadá, když se vám podaří je sladit s doplňky nebo outfitem. Matná, tekutá rtěnka theBalm Meet Matt(e) Hughes rty zahalí do okouzlujícího odstínu s nádechem hnědé a vínové. Navíc má perfektní výdrž a i přes sytější odstín vypadá skvěle nejen na plných, ale i na užších rtech. Pokud nejste zvyklé na tmavší rtěnky, stačí jen lehkou vrstvu a prstem opatrně rozmazat. V případě stínů obsahujících shimmer nebo třpytky se snažte produkty kombinovat a zvolte na rty raději matný efekt.

Extra Tip

Chcete dosáhnout ještě originálnějšího vzhledu? Líčení očí ve vteřině oživíte zelenou, která se k přírodním odstínů skvěle hodí. Naneste ji do vnějšího či vnitřního koutku. Moc dobře vypadá, když výraznou barvu aplikujete pod spodní řasy. Tento detail oživí celý makeup. I se rtěnkou je možné si více vyhrát. Kombinujte dva odstíny a vytvořte trendy ombré efekt. Stačí jen nanést tmavší barvu na okraje rtů a poté jejich střed vyplnit světlejším odstínem.

Použité produkty

Autor: Ema

.

Doporučená kosmetika

Váš příspěvek
Danilejka 27.9.17 23:25

Článek je tak skvělý, že jsem z něj usnula jako slečna na poslední fotce.

Dámy, to je nuda :-?

Nejčtenější